Dantų implantacija

Šiandien populiariausia ir labiausiai dokumentuota implantų rūšis yra endosaliniai (sukami į kaulą) implantai. Kitos implantų rūšys (poantkauliniai, plokšteliniai ir kt.) yra mažiau patikimi ir naudojami retai. Pirmieji endosaliniai dantų implantai pacientams panaudoti šeštajame dešimtetyje ir nemaža dalis jų iki šiol tarnauja. Šiuolaikiniai implantai skirstomi į: šaknies formos ir mini-implantus.

Dantų implantai naudotini tik tada, kai natūralaus danties prognozė yra prasta ir gydyti dantį yra neracionalu. Dantų implantai yra labiau linkę netekti kaulo lyginant su natūraliais dantimis, todėl labai svarbus tinkamas gydymo planavimas, kokybiškas protezavimas ir gera paciento priežiūra.

  • Tradicinių protezų trūkumai

Dantis gali būti neracionalu gydyti dėl šaknų kanalų, periodonto problemų bei likus labai mažai danties kietųjų audinių, kas blogina protezavimo prognozę. Tokių dantų paruošimas protezavimui reikalauja daug pastangų, o protezavimo prognozė yra bloga, dėl ko po pakankamai trumpo laikotarpio dantis visgi tenka šalinti. Netekus danties belikdavo pora alternatyvų – šlifuoti kaimyninius dantis ir gaminti fiksuotą tiltinį protezą arba gaminti nepatogų ir neestetišką išimamą protezą. Gaminant tiltinius protezus buvo pabloginama kaimyninių dantų prognozė, dėl sunkaus valymo didėjo karieso bei periodontologinių ligų rizika, o ilgalaikis estetinis rezultatas dažnai buvo nepatenkinamas (2 pav.).

Dar prasčiau kramtymo funkciją ir paciento komfortą atstato tradiciniai išimami protezai. Jie remiasi į dantenas, todėl skatina alveolinio kaulo rezorbciją. Likus mažiau kaulo – dantų implantaciją tampa sudėtinga, o kartais ir neįmanoma.

  • Galimybės

Jeigu danties prognozė prasta ir jį neracionalu gydyti, geriausia šalinti tokį dantį ir rinktis dantų implantaciją. Taipogi, dantų implantai leidžia išvengti tiltinių ir išimamų protezų trūkumų. Kaimyninių dantų šlifavimo išvengiama (3 pav.), o ten kur yra įsuktas implantas sumažėja kaulo rezorbcija, nes dantų implantas perduoda krūvi kaului ir jį stimuliuoja. Dantų implantai padeda sumažinti protezavimo apimtį ir išvengti tradicinių išimamų protezų. Esant dideliems dantų eilių defektams galima ant implantų pagaminti išimamą protezą, tokiu būdu itin ženkliai pagerinamas išimamo protezo stabilumas ir juo pacientui žymiai patogiau naudotis.

  • Kaulo priauginimo (augmentacijos) procedūros

Dantų implantacijos platų pritaikymą riboja pašalintų ar neišdygusių dantų srityje esantis nepakankamas kaulinio audinio kiekis ir kokybė, nepalanki minkštųjų audinių būklė ir pan. Esant nepakankamam kaulo kiekiui yra taikomos įvairios kaulo augmentacijos (priauginimo) technikos autogeniniu, alogeniniu ar sintetiniu kaulo pakaitalais. Kaulo regeneracinės technikos gali būti panaudojamos po dantų šalinimo, siekiant pagreitinti žaizdos gijimą ir sumažinti kaulo rezorbciją. Dažniausiai klinikinėje praktikoje naudojamos kryptinga audinių regeneracija (KAR) (angl. k. guided tissue regeneration) ir sinuso dugno pakėlimo (angl. k. sinus lift) operacijos. KAR procedūra naudojama, kai yra siauras žandikaulis ir, įsukus į jį implantą, jo šonas gali likti apsinuoginęs. Tokiu atveju iš šono reikia pridėti dirbtinio kaulo (4 pav.). Ši procedūra, jei yra galimybė, atliekama kartu su dantų implantacija, o kai kaulo trūkumas būna didelis – kaip du atskiri chirurginiai etapai. Kaulo trūkumui šonine ar vertikalia kryptimi atstatyti naudojami ir kiti metodai – alveolinės ataugos skėlimas ir t.t. Sinuso pakėlimo operacijos gali prireikti viršutiniame žandikaulyje, kai esant žemam sinuso dugnui nepakanka kaulo aukščio, jog būtų galima įsukti implantą. Tokiu atveju, pakėlus sinuso dugną į susidariusį tarpą įvedamas dirbtinis kaulas (5 pav.). Jeigu trūkstamas kaulo aukštis yra iki 3 mm, tai galima atlikti minimaliai invazyvią uždaro sinuso dugno pakėlimo operaciją. Kruopštus klinikinės situacijos įvertinimas ir gydymo suplanavimas įgalina sumažinti kaulo augmentacijos poreikį bei pagalba maksimaliai atstatyti kramtymo, kalbos ir estetikos funkcijas. 

  • Gydymo eiga

 Dantų implantavimas – tai chirurginė procedūra, todėl turi būti atliekamas detalus paciento klinikinis ir radiologinis ištyrimas, įvertinami paciento lūkesčiai. Absoliučių kontraindikacijų dantų implantams beveik nebūna. Įvertinama bendra paciento būklė, sąkandis, defektą ribojantys dantys, estetiniai aspektai. Tam, kad būtų įvertintas kaulo kiekis bei likusių dantų prognozė – atliekamas radiologinis ištyrimas. Dažniausiai užtenka panoraminės rentgeno nuotraukos. Esant įtarimui, jog yra reikšmingas kaulo trūkumas, gali tekti objektyviai įvertinti kaulo kiekį atliekant 3D kompiuterinę tomografiją (7 pav.). Tikslesniam kaulo įvertinimui būsimų protezų srityje gali būti naudojami radiologiniai gidai. Remiantis tyrimų rezultatais ir paciento poreikiais parenkamas reikiamas implantų skaičius, jų vieta ir protezinė konstrukcija.

 Operacijai užtenka vietinės nejautros, ji atliekama odontologinėje kėdėje. Nuskausminus, nesamo danties vietoje įsukamas imiplantas, uždedama gijimo galvutė, žaizda susiūnama. Esant palankioms sąlygoms atliekama belopė implantacija (neatliekamas dantenų pjūvis). Tiksliam implantų pozicionavimui gali būti naudojami chirurginiai gidai. Jeigu situacija palanki, dantų implantas gali būti įsuktas iškarto po danties pašalinimo. Taip pat iš karto gali būti uždėtas laikinas protezas. Dantų implantaciją pacientai labai gerai toleruoja. Dauguma jų po procedūros nejaučia skausmo. Šiek tiek sudėtingesnis gijimas gali būti tais atvejais, kai atliekamos kaulo priauginimo procedūros. Priklausomai nuo situacijos, pacientams gali būti paskirti antibiotikai ar kiti vaistai. Esant poreikiui, išrašoma nedarbingumo pažyma.

Po maždaug pusantro mėnesio gali būti pagamintas nuolatinis protezas. Šiek tiek ilgiau palaukti tenka, jei klipapildomai buvo atliekamos kaulo priauginimo (augmentacijos) procedūros. Jeigu iš karto po implantacijos pasiekiamas geras implanto stabilumas galimas neatidėliotinas protezavimas, t.y. iš karto pagaminamas laikinas protezas. Taigi, pacientas iš klinikos išleidžiamas iš karto su dantimis. „ProDentum“ klinikoje naudojamos skaitmeninės CAD/CAM technologijos įgalina greitai pagaminti estetiškus ir labai tikslius protezus per rekordiškai trumpą laiką.

Šių dienų pacientai turi labai ribotą laiką, dalis jų atvyksta gydytis iš užsienio. Mūsų patirtis bei modernios technologijos leidžia patenkinti net išrankiausių pacientų lūkesčius.

Dantų implantacijos paslaugas Jums kvalifikuotai suteiks odontologas ortopedas doc. dr. Vygandas Rutkūnas.

Nedelskite ir skambinkite konsultacijai jau dabar tel.: +370 657 77747

Dantu implantai

Dantų implantas

Dantu implantacija

1 pav. Formų palyginimas.

Dantu implantai kaina

2 pav. Tiltinio protezo nesėkmė

implantacija

3 pav. Panaudojus dantų implantaciją buvo išvengtą gretimų dantų šlifavimo ir tradicinio tiltinio protezo gamybos. Panaudojus šiuolaikiškas CAD/CAM technologijas pagamintas estetiškas vainikėlis ant danties implanto.

Dantu implantai vilniuje

4 pav. Kryptinga auginių regeneracija panaudojant dirbtinį kaulą.

Atviros sinuso dugno pakėlimo procedūros schema. Implantavimas.

5 pav. Atviros sinuso dugno pakėlimo procedūros schema.

6 pav. Uždaro sinuso dugno pakėlimo procedūros schema.

6 pav. Uždaro sinuso dugno pakėlimo procedūros schema.

7 pav. Naudojant kompiuterinės tomografijos duomenis sukuriamas 3D paciento kietųjų audinių modelis ir tiksliai įvertinama kaulo būklė bei kiti anatominiai aspektai. Galima simuliuoti dantų implantaciją bei pagaminti chirurginį implantacijos gidą.

7 pav. Naudojant kompiuterinės tomografijos duomenis sukuriamas 3D paciento kietųjų audinių modelis ir tiksliai įvertinama kaulo būklė bei kiti anatominiai aspektai.