Kas yra dantų implantai?

dantu-implantacijaDantų implantai yra saugi estetinė alternatyva tradiciniams tiltiniams ir išimamiems dantų protezams. Lyginant su tradiciniais protezais, implantų restauracijos savo išvaizda ir pojūčiu daug panašesnės į natūralius dantis. Taigi, dantų implantai siūlo naują komforto, saugumo ir patikimumo lygmenį.

Kaip jie veikia?

Dantų implantas yra mažas “varžtelis”, pagamintas iš titano, kuris įsriegiamas į žandikaulį trūkstamo danties šaknies vietoje. Po osteointegracijos (implanto priaugimo), ant implanto uždedamas vainikėlis. Su tokiu nauju dantimi jaučiamasi lygiai taip pat kaip ir su natūraliais dantimis. Netgi jų išvaizda identiška natūraliems dantims.

Kokie dantų implantų privalumai?

  • Išlaikoma anatomija. Jei esate netekę bent vieno danties, žandikaulio kaulas pradeda nykti, t.y. rezorbuojasi. Tokiu būdu jo mažėja, gali netgi pakisti veido išvaizda. Dantų implantai padeda išvengti žandikaulio kaulo atrofijos.
  • Padeda išsaugoti Jūsų sveikus dantis. Dantų implantai – geresnė ilgalaikė alternatyva tiltiniams protezams. Naudojant dantų implantus, nereikia šlifuoti gretimų dantų, jie išlieka sveiki.

·         Saugumas.Tvirtai pritvirtinti prie dantų implantų, dantų protezai nenukris ir nejudės. Lyginant su išimamais dantų protezais, naudojant dantų implantus nelieka šių trūkumų:  prasto tinkamumo, spaudimo, gleivinės dirginimo, pykinimo ir skausmo. Rezultatas – nepalyginamas komforto jausmas, patikimumas ir galimybė laisvai ir nevaržomai šypsotis.

Kaip vyksta dantų implantavimo procedūra?

Dantų implantavimas susideda iš keleto etapų ir gali trukti nuo kelių dienų iki 9 mėnesių.

Tipinio dantų implantavimo proceso etapai:

  • Konsultacija prieš gydymą. Po kruopštaus Jūsų dantų ir medicininės sveikatos istorijos įvertinimo, jūsų gydytojas galės nustatyti, ar Jums galima sriegti dantų implantus. Jei taip, tuomet prieš pradedant gydymą turėsite nuodugniai pasikonsultuoti su burnos chirurgijos ir protezavimo specialistais.
  • Implantacija. Pritaikius vietinę nejautrą, gydytojas įsriegia dantų implantą į Jūsų žandikaulį. Per ateinančius kelis mėnesius implantas prigyja.
  • Protezavimas ant implanto. Šiame etape nuimami atspaudai vainikėlio gamybai, dantų technikų laboratorijoje pagaminamas vainikėlis ir pritvirtinamas ant implanto. Kartais protezavimas gali būti atliekamas iš karto po dantų implantacijos, kai kaulo kokybė yra gera ir implanto stabilumas pakankamas.
  • Tinkama priežiūra. Atlikęs protezavimo darbus, Jūsų gydytojas išsamiai papasakos Jums apie tinkamą dantų implantų priežiūrą. Tik reguliarios ir taisyklingos burnos higienos dėka dantų implantai sėkmingai tarnaus Jums daugelį metų.