Kiek dantų galima atkurti su dantų implantais?

dantu-implantai-naudaDaugeliu atveju, įprasti dantų atkūrimo būdai, tokie kaip tiltai ar  protezai, gali būti pakeičiami dantų implantais. Jei jums trūksta tik vieno natūralaus danties, tuomet, nenorint liesti kaimyninių dantų, užteks vieno dantų implanto. Siekiant atkurti didesnius dantų eilių defektus, atsiradusius netekus dviejų, trijų ar daugiau dantų, visai nebūtina sriegti po implantą kiekvieno buvusio danties vietoje. Tokiu atveju tikslus implantų skaičius priklausys nuo kaulo kokybės ir kiekio kiekvienoje galimoje implantavimo vietoje. Kartais įmanoma pritvirtinti prie dantų implanto įprastą tiltinį protezą.

Viršutiniame žandikaulyje kaulų tankis paprastai yra mažesnis nei apatiniame. Tad  jei jūs netekote visų dantų, dauguma odontologų rekomenduotų mažiausiai su keturiais implantais atkurti 12 dantų.

Apatinio žandikaulio priekyje esantis kaulas įprastai yra geros kokybės ir čia dantų implantų prognozė paprastai būna geresnė nei viršutiniame žandikaulyje. Paprastas 10 ar daugiau dantų atkūrimo gydymo planas apatiniame žandikaulyje gali būti įmanomas vos su  4 implantais, nors vis dar labiau įprasta naudoti 5 arba 6 dantų implantus.

 Kaip dar gali būti panaudoti dantų implantai?

Jei neturite dantų apatiniame žandikaulyje ir dar nesate pasirengę kelių dantų implantų implantavimui, yra išeitis naudoti dengiantįjį protezą, kuris remiasi tik į du implantus (vadinama „overdenture“). Analoginiam gydymui, atliekamam viršutiniame žandikaulyje, paprastai reikia daugiau implantų, nes viršutinio žandikaulio kaulo kokybė būna prastesnė, t.y. jis yra minkštesnis. Dengiančiuosius  protezus, taip pat kaip ir įprastus protezus, būtina valyti kasdien išėmus iš burnos. Tačiau, į implantus besiremiantys dengiantieji protezai laikosi nepalyginamai stabiliau lyginant su įprastais protezais (plokštelės, lanko atraminiai protezai).Nors ne kiekvienu atveju galima, tačiau su tinkamu paruošimu kartais įmanoma per vieną dieną atlikti dantų implantavimo operaciją ir pritvirtinti ant jo vainikėlį. Šis pagreitintas gydymas gali būti taikomas tam tikrose situacijose, tačiau, jūsų gydytojas turi nuodugniai įvertinti jūsų klinikinę būklę ir galimas implantavimo ir neatidėliotino (angl. Immediate) protezavimo rizikas.Labai svarbi kiekvieno dantų implanto kasdieninė priežiūra. Turi būti kruopščiai valoma aplinkui, siekiant išlaikyti sveiką aplinkinį kaulą ir dantenas.