Viskas apie dantų implantus: mitai ir tiesa

dantu-implantaiNors dantų implantavimas nėra naujiena ir šis gydymo metodas taikomas jau gana seniai, tačiau, nepaisant to, vis dar labai dažnai susiduriame su tuo susijusiais įvairiais mitais. Kokie jie ir kaip yra iš tikrųjų?

Mitas Nr.1: dauguma dantų implantų neprigyja.

Netiesa.  Įvairūs atlikti tyrimai rodo, kad 96-98 proc. dantų implantų sėkmingai prigyja. Neprigyja tik vos 2-4 proc. dantų implantų. Dvi pagrindinės priežastys, nulemiančios dantų implantavimo operacijos sėkmę, yra kokybiškai atlikta chirurginė operacija, tinkamai suplanuotas ir atliktas dantų protezavimas bei nuolatinė dantų implantų priežiūra.

Mitas Nr.2: dantų implantai neilgaamžiai.

Netiesa. Dantų implantavimas pasižymi ilgalaike ir efektyvia dantų atkūrimo garantija. Pirmieji dantų implantai buvo panaudoti jau prieš 50 metų.

Mitas Nr.3: dantų implantavimas atliekamas tik vidutinio ir senyvo amžiaus žmonėms.

Netiesa. Tokio tipo pagalba reikalinga ne tik vyresniems žmonėms. Dėl netinkamos ir nepakankamos dantų priežiūros, dantenų ligų ir nelaimingų atsitikimų dantų implantavimas vis dažniau tampa aktualus ir jauniems žmonėms. Šiuolaikinės protezavimo technikos įgalina pagaminti dantų protezus, savo išvaizda beveik identiškus natūraliems dantims.

Mitas Nr.4: visi pastebės, jog dantys nėra tikri.

Tai priklausys nuo klinikinės situacijos, paciento lūkesčių ir kaip kokybiškai pagaminti dantų protezai . Naudojant šiuolaikines technologijas, galima pagal natūralių dantų spalvą ir formą pagaminti dantų protezus ant implantų. Tad šypsena atrodys tikrai natūraliai.

Mitas Nr.5: dantų implantavimo procedūra labai skausminga ir nemaloni.

Netiesa. Danties implantacija – dažniausiai nesudėtinga invazinė procedūra, ne didesnė už danties šalinimo procedūrą. Įprastai ji trunka apie 20-30 min., jei implantų daugiau – iki valandos ir šiek tiek ilgiau. Visos invazinės procedūros atliekamos naudojant nuskausminimą. Implantacija gali būti atliekama ir kai pacientas medikamentų pagalba yra lengvai primigdomas. Taikant šią nejautrą pacientai po operacijos džiaugiasi visiškai nejautę jokių nepatogumų ir skausmo. Po operacijos, kai baigias nuskausminamųjų vaistų veikimas, gydytojai paskiria skausmą mažinančių medikamentų, tačiau jų nevisuomet prireikia.

Mitas Nr.6: priprasti prie implanto neįmanoma – visuomet burnoje jausi svetimkūnį.

Netiesa. Žmogus implanto negali jausti, nes pats implantas yra įsriegiamas į žandiklaulio kaulą. Danties protezas yra tvirtinamas tik prieš tai kruopščiai pritaikius jį taip, kad pacientas jaustųsi patogiai. Turi tikti danties forma, padėtis, spalva. Danties protezas turėtų atrodyti lygiai taip, kaip ir kiti dantys, o žmogus turėtų tiesiog pamiršti, kad burnoje yra netikrų dantų.