Dantų protezavimas ir dantų protezai

  • Fiksuotais protezai

Dantu protezaiDantų vainikų defektai, kurie, dėl savo apimties ir ypatybių negali būti plombuojami, gali būti atstatomi įklotais, užklotais (1 pav.) bei vainikėliais (2 pav.). Dažniausiai naudojamos vainikėlių konstrukcijos: metalokeramikos ir bemetalės keramikos vainikėliai. Dėl geresnės estetikos bei mažesnio apnašo kaupimo, šiandien populiariausi yra cirkonio oksido pagrindu pagaminti fiksuoti dantų protezai.

Dantų eilių defektai, susidarę netekus vieno ar kelių dantų, gali būti atstatomi tiltiniais protezais (3 pav.), tačiau dėl tokio gydymo metodo trūkumų (šlifuojami bei papildomai apkraunami kaimyniniai dantys, sunkesnė higiena, blogesnė atraminių dantų prognozė ir t.t.) dažniau rekomenduojama dantų implantacija, ypač jei gaminant tiltinį reiktų nušlifuoti sveikus dantis.

ProDentum klinikoje yra skaitmeninė dantų protezų gamybos laboratorija. Tai užtikrina operatyvų darbą bei efektyvią kokybės kontrolę. Klinikos specialistai dirba ir su kitomis aukštos kokybės gaminius tiekiančiomis sertifikuotomis Lietuvoje ir užsienyje dantų technikų laboratorijomis.

Fiksuotas dantų protezavimas: pagaminti dažniausiai reikia 2-5 vizitų. Skaitmeninės technologijos įgalina didelės apimties dantų vainikų defektus suprotezuoti per itin trumpą laiką.

SVARBU: protezuojami dantys turi turėti gerą prognozę, t.y. turi būti periodontologiškai sveiki, o jų kanalai turi būti labai gerai sugydyti. Prieš gaminant nuolatinius protezus gydytojas įsitikina dantų paruošimo kokybe ir situaciją aptaria su pacientu. Po endodontinio (dantų kanalų) gydymo dantys turi būti atstatyti pasirinkta metodika: stiklo pluošto kaiščiais ir/ar kompozitu. Vis rečiau naudojamas dantų atstatymas lietais kultiniais įklotais.

ProDentum klinikoje – visų rūšių ir konstrukcijų fiksuotas dantų protezavimas. Klinikoje dantų taisymo procedūras atlieka odontologo-ortopedo kvalifikaciją turintys odontologai.

dantų protezai

1 pav. Danties atstatymas įklotu.

Dantu protezavimas

2 pav. Danties atstatymas vainikėliu (dantis pažymėtas rodykle).

  • Išimami

Didelės apimties dantų eilių defektus, dažniausiai netekus 3 ir daugiau dantų, sudėtinga arba kartais neįmanoma atstatyti tiltiniais protezais. Jeigu dėl tam tikrų priežasčių dantų eilių defektų atstatymas implantais taip pat nėra įmanomas ir dantų atstatymas yra reikalingas pagerinti kramtymo funkcijai – planuojami išimami protezai, kurie gali būti daliniai (kai yra likusių dantų – 1 pav.), pilni (kai visiškai nėra dantų – 2 pav.) ir dengiantys (kai bazė remiasi į po ja paliktą danties šaknį ar implantą – 3 pav.) (nuoroda į LR straipsnį – dabartineje svetaineje nr2 straipsnis ). Jie gali būti gaminami vien tik iš akrilinės plastmasės arba su metaliniu karkasu (lanko atraminiai arba „biugeliniai“). Prie šalia esančių dantų daliniai išimami protezai gali jungtis kabliuku arba estetiškais užraktais (4 pav.). Pacientams reikia žinoti, jog egzistuoja daug išimamų modifikacijų bei, kad išimami mažiau efektyviai atstato kramtymo funkciją ir reikalauja intensyvesnės asmeninės ir profesionalios priežiūros. Dažniausiai naudojami dėl mažesnių gydymo kaštų, esant neaiškiai dantų prognozei arba kaip laikina išeitis. Esant tam tikrai klinikinei situacijai, galima išimamus protezus gaminti iš elastingų plastmasių (Valplast, Bredent ir t.t.).

Išimamų protezų klausimais Jus pakonsultuos ir suteiks paslaugas odontologo-ortopedo kvalifikaciją turintys odontologai.

Nedelskite ir skambinkite konsultacijai jau dabar tel.: +370 657 77747

1 pav. Dalinis išimamas lanko atraminis protezas.

1 pav. Dalinis išimamas lanko atraminis.

2 pav. Pilnas išimamas protezas. Adaptacija tokiam protezui yra sudėtinga, kramtymo efektyvumas nedidelis. Ypač nepalanki prognozė apatinio žandikaulio atveju.

2 pav. Pilnas išimamas. Adaptacija yra sudėtinga, kramtymo efektyvumas nedidelis. Ypač nepalanki prognozė apatinio žandikaulio atveju.

3 pav. Dengiantysis protezas su magnetiniais ir mechaniniais užraktais užtikrinančiais gerą išimamo protezo stabilumą.

3 pav. Dengiantysis su magnetiniais ir mechaniniais užraktais užtikrinančiais gerą išimamo stabilumą.

4 pav. Dalinis išimamas, užraktais už metalokeramikos tilto, besilaikantis protezas (kombinuotas protezas).

4 pav. Dalinis išimamas, užraktais už metalokeramikos tilto, besilaikantis (kombinuotas).