Arunas

ADVOKATAS ARŪNAS ZELECKISPRODENTUM_mokymai_logotipas

2017 m. kovo 4 d., VILNIUS

Lietuvoje gydytojai odontologai vis dažniau susiduria su pacientų pretenzijomis ir prašymais atlyginti pacientų patirtą turtinę ir neturtinę žalą. Nors gydytojas negali tapti kvalifikuotu teisininku, žinančiu visus ginčų nagrinėjimo niuansus, tačiau privalo žinoti ginčų su pacientais nagrinėjimo procedūras ir savo teises ginčų nagrinėjimo metu.

Seminaro metu bus apžvelgtos pagrindinės problemos, kylančios ginčuose su pacientais. Pirmoje seminaro dalyje bus aptariami ikiteisminiai ginčai su pacientais ir dažniausios gydytojų klaidos šiame ginčų sprendimo etape. Aptarsime visus procesus galinčius vykti nuo paciento pretenzijos pateikimo iki taikaus susitarimo ar teisminio ginčo: pacientų skundus klinikai, kontroliuojančioms institucijoms, policijai, žiniasklaidai, paciento advokato, draudimo bendrovių vaidmenį ikiteisminiame ginče, taikos sutarties sudarymo galimybes, ginčo nagrinėjimo Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisijoje ypatumus, ikiteisminio ginčo išlaidų atlyginimo klausimus. Pirmoje dalyje gydytojai odontologai taip pat bus supažindinti ir su savo teisėmis konstatavus pacientų agresyvius veiksmus, šmeižtą ar įžeidinėjimus.

Seminaro antra dalis skirta gydytojų odontologų naudojamų dokumentų aptarimui. Šioje dalyje aptarsime kokios pacientų sutikimų formos ir sutartys yra naudojamos odontologinėje praktikoje, įvertinsime jų rizikingumą.  Gydytojams bus pateikti praktiniai patarimai dėl pacientų sutikimų formų ir sutarčių naudojimo.

Seminaro trečioje dalyje bus aptariami teisminiai ginčai su pacientais. Gydytojams odontologams bus pristatyti realūs ginčai su pacientais pagal teismų praktiką ir pateikta gydytojų klaidų analizė. Šioje seminaro dalyje taip pat aptarsime įrodinėjimo ypatumus ginčuose su pacientais bei turtinės ir neturtinės žalos dydžio nustatymo kriterijus.

KODĖL VERTA DALYVAUTI:

  • Gebėsite įvertinti riziką naudojant pacientų sutikimų formas ir sutartis.
  • Susikursite aiškų vaizdą apie ginčų galimus sprendimo būdus.
  • Žinosite savo teises ikiteisminėje ir teisminėje ginčų nagrinėjimo stadijose.
  • Susipažinsite su pagrindine teismų praktiką odontologinėse bylose ir pagrindines gydytojų odontologų daromas klaidas.
  • Gebėsite įvertinti preliminarią paciento patirtą turtinę ir neturtinę žalą.

TRUMPAI APIE LEKTORIŲ:

Nuo 2006 m. advokatas Arūnas Zeleckis specializuojasi sveikatos (medicinos) teisės srityje. Advokatas nuolat atstovauja sveikatos priežiūros įstaigas ikiteisminėje ginčų nagrinėjimo stadijoje derantis su pacientais ir draudimo bendrovėmis, atstovauja Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisijoje, įvairių instancijų teismuose. Laikotarpiu nuo 2011 m. iki 2016 m. atstovauta daugiau kaip 80 – tyje tokių bylų. Susijusiomis temomis skaityti virš 10 skirtingų pranešimų vietinėse ir tarptautinėse konferencijose, tobulinimo renginiuose.

  

PROGRAMA:

        8.30 – 9.00    Registracija.

        9.00 – 11.00  Ikiteisminiai ginčai su pacientais. Ginčų su pacientais sprendimo etapai: taikus susitarimas, įtraukiant draudimo bendrovę, ginčo sprendimas Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisijoje. Kontroliuojančios institucijos tiriančios pacientų skundus, jų įtaka ikiteisminiam ginčui. Gydytojų teisinės apsaugos priemonės konstatavus pacientų agresyvius veiksmus, šmeižtą ar įžeidinėjimus. Dažniausios gydytojų odontologų klaidos ikiteisminiuose ginčuose.

       11.00 – 11.30  Kavos pertrauka

       11.30 – 13.00  Pacientų sutikimų gavimo ir sutarčių su pacientais sudarymo praktiniai aspektai. Kokią sutikimo formą pasirinkti? Saugiausios, optimalios ir rizikingos sutikimo formos, jų taikymas praktikoje. Dėl ko galima susitarti sutartyje su pacientu? Praktinė sutarties su pacientu reikšmė.

       13.00 – 14.00  Pietūs

       14.00 – 16.00  Teisminiai ginčai su pacientais. Realių ginčų su pacientais ir gydytojų odontologų klaidų analizė pagal teismų praktiką. Įrodinėjimo ypatumai ginčuose su pacientais.  Turtinės ir neturtinės žalos dydžio nustatymo ypatumai.

       16.00 – 16.30  Diskusijos

 

RENGINIO VIETA:

Crowne Plaza konferencijų centras, M.K.Čiurlionio g. 84, Vilnius

 

KURSŲ KAINA:

Gydytojams – 250 Eur

Dantų technikams, rezidentams, klinikų administracijos darbuotojams – 150 Eur

Studentams – 90 Eur

Kviečiame paskubėti registruotis – vietų skaičius ribotas!

 

REGISTRACIJA:

registracija vykdoma iki 2017 kovo 3 d.

Norėdami užsiregistruoti:

1. išsiųskite šiuos duomenis el. paštu mokymai@prodentum.lt:

  • renginio pavadinimas
  • vardas ir pavardė
  • LROR nario numeris
  • telefono numeris
  • el. pašto adresas

2. atlikite mokėjimą į nurodytą banko sąskaitą

sąskaitos. nr. LT497044060007714790, AB SEB bankas

jeigu dalyvio ir mokėtojo vardas ir pavardė skiriasi, mokėjimo paskirtyje būtina nurodyti dalyvio vardą ir pavardę.


SERTIFIKATAI.

Odontologams bus išduodami 8 val. sertifikatai, o dantų technikams – 6 val. sertifikatai.

 

Kilus klausimams, papildomą informaciją mielai suteiksime:

tel. nr. +370 657 62986

el. paštu mokymai@prodentum.lt