Apie sveikus dantis

Siekiant puikių gydymo rezultatų mums labai svarbu, jog Jūs, mūsų gerbiami pacientai, suprastumėte burnos ir dantų ligų gydymo principus, kuriais vadovaujasi Jus gydantis gydytojas ar gydytojų komanda. Nepaisant to, jog šiuo metu galime pasiūlyti daug pažangių gydymo metodikų (dantų gydymas naudojant mikroskopą, estetinis dantų protezavimas, bemetalės keramikos restauracijomis, skaitmeninis dantų implantų planavimas bei dantų implantacija, minimaliai invazyvi odontologija ir t.t.) reikėtų visgi pripažinti, jog šios technikos NĖRA pajėgios atkartoti sveiko, nepažeisto, taisyklingoje padėtyje esančio danties bei aplinkinių audinių. Ir atvirkščiai, paliktas prastos prognozės dantis gali kelti didelę riziką sveikiems dantims. Daugelis odontologinių ligų (kariesas, periodontitas, gingivitas) pradiniuose etapuose yra nepastebimos (asimptomiškos), todėl būtina periodiškai lankytis pas gydytoją odontologą. Tik profesionalus odontologas gali įvertinti danties prognozę ir padėti priimti sprendimą bei parinkti tokį gydymo metodą, kuris neturėtų neigiamos įtakos kaimyniniams sveikiems dantims (pvz. dantų implantai leidžia išvengti sveikų kaimyninių dantų šlifavimo gaminant tradicinį tiltinį protezą).

Šiems klausimams atsakyti skiriamos didelės šiuolaikinio mokslo pajėgos, o mūsų kolektyvo gydytojai yra vieni iš tų, kurie aktyviai dirba ir mokslo srityje. Yra nemažai pavyzdžių, kai stipriai komercializuotų gydymo metodikų efektyvumas mokslinių tyrimų dėka buvo pripažintas kaip neefektyvus ar net žalingas. Todėl šių dienų gydytojas turi mokėti kritiškai vertinti gydymo metodų efektyvumą bei sudaryti į paciento poreikius orientuotą gydymo planą.

Gamta yra nepakartojama, todėl pagrindinė gydymo plano dalis visąlaik turėtų būti: burnos higiena. Norime dar kartą pabrėžti, jog gera Jūsų burnos asmeninė higiena yra raktas į Jūsų natūralių bei gydytų dantų ilgaamžiškumą.

 

Pagarbiai,

Gyd. odontologas ortopedas prof. med. dr. Vygandas Rutkūnas

Susisiekite

Šeimyniškių g. 44, Vilnius

+370 657 77747

Facebook

Registruotis

Išsami informacija padės kuo efektyviau suplanuoti Jūsų vizitą! Būtume dėkingi, jei registruodamiesi:

  • Aprašytumėte problemą, dėl kurios kreipiatės
  • Jei žinote, nurodytumėte specialistą, į kurį norėtumėte kreiptis
  • Jums patogius vizitų laikus
  • Jeigu turite, pridėtumėte papildomą medžiagą (rentgeno/foto nuotraukas, išrašų kopijas ir kita)
Pasirinkti
Nepasirinktas joks failas

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir tiesioginės rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jei nesutinkate, slapukų Jūsų įrenginyje netalpinsime, tačiau kai kurios svetainės funkcijos gali iš dalies ar visiškai neveikti. Plačiau

Sutinku