DUK

Kas yra dantų akmenys?

Dantų akmenys yra nepašalintos minkštosios dantų apnašos, kurios ilgainiui mineralizuojasi ir tampa dantų akmenimis.

Kokį pranašumą turi estetinis plombavimas?

Estetinio plombavimo metu nešlifuojant ir nepažeidžiant sveikų danties audinių, siekiama ypač tiksliai atkurti trūkstamus audinius tam, kad dantys būtų gyvybingi, proporcingi, puikiai atrodytų ir funkcionuotų. Estetinio plombavimo būdu dantys atkuriami sluoksniais, artimais natūraliai danties anatomijai. Taip sukuriama natūrali danties išvaizda: spalva, skaidrumas, forma ir individualūs danties bruožai.

Kas yra sedacija ir kokiais atvejais ji atliekama?

Sedacija yra procedūra, kurios metu, siekiant pacientui suteikti komfortą, jo sąmonė slopinama ir nuraminama medikamentų pagalba. Sedacijai naudojami vaistai, kurie padeda pacientams atsipalaiduoti dantų gydymo metu ir slopinti neigiamus pojūčius. Tai nėra bendrinė nejautra (pilna narkozė). Pacientas neužmiega, tačiau atsipalaiduoja, nejaučia baimės, arba miegas yra toks, iš kurio pacientą lengva pažadinti. Paciento nedirgina aplinka, o pačios procedūros jis gali visiškai arba iš dalies neatsiminti.

Sedacija gali būti taikoma visiems žmonėms, kurie bijo odontologinių procedūrų. Sedacija taip pat tinka tiems, kurie:

  1. Nenori žinoti, kas vyksta procedūros metu;
  2. Numatoma ilga ar sudėtinga procedūra;
  3. Negali ramiai išsėdėti odontologo kėdėje;
  4. Turi žemą skausmo slenkstį;
  5. Turi stiprų pykinimo, žiaugčiojimo ar springimo pojūčius.
Kas yra dantų implantas?

Dantų implantas – specialus titaninis sraigtas, įsriegiamas į žandikaulio kaulą, atliekantis buvusio danties šaknies funkcijas ir naudojamas kaip atrama būsimam dantų vainikėliui arba išimamam protezui.

Ar dantų implantai tinka visiems pacientams?

Paprastai dantų implantai prigyja 99.8 proc pacientų, tačiau kai kurios ligos gali turėti įtakos dantų implantų prigijimui, todėl svarbu odontologui suteikti kuo išsamesnę informaciją apie savo sveikatos būklę.

Kiek užtrunka dantų implantacija?

Dantų implantavimas – procedūra, kurios metu taikoma vietinė nejautra,  apsauganti nuo skausmo, o pacientui pageidaujant, gali būti taikoma sedacija. Implantavimo trukmė priklauso nuo dantų implantų skaičiaus (vieno danties implantavimas užtrunka apie 1 val.). Jei procedūros metu atliekamas kaulo priauginimas ar sinuso dugno pakėlimas, procedūra trunka ilgiau.

Ar implantacijos rezultatas išliks nepakitęs visą laiką?

Dantų implantacijos sėkmingą rezultatą gali pabloginti bloga burnos higiena, gydytojų rekomendacijų nesilaikymas. Su rizika potencialiai susiję veiksniai: nekontroliuojama periodonto patologija, rūkymas, didelis kaulinio audinio trūkumas, vėžiniai susirgimai ir kt.

Kodėl yra reikalingi laikini protezai (vainikėliai)?

Paprastai laikini vainikėliai apsaugo ruošiamus galutiniam protezavimui dantis nuo dirginančio aplinkos poveikio (pvz. karšto, šalto, saldaus, rūgštaus maisto, infekcijos patekimo iš burnos ertmės į gilesnius danties (pulpos) ar apydančio audinius), kuris gali sukelti nepakeliamą skausmą. Laikini vainikėliai taipogi iš dalies atstato estetinį vaizdą ir kramtymo funkciją, fiksuoja sukandimo aukštį, apsaugo dantis nuo pasislinkimo ar galimo lūžio, formuoja dantenas nuolatiniam protezui. Su laikinomis restauracijomis pacientas gali įsitikinti, ar jį tenkins planuojamo galutinio protezo funkcinės ir estetinės savybės.

Kada po implantacijos galima protezuoti dantį?

Mūsų naudojami modernūs dantų implantai pasižymi geru biosuderinamumu, todėl labai greitai integruojasi į kaulą. Dažniausiai protezavimas atliekamas po maždaug 1,5 mėnesio. Jeigu danties implanto stabilumas geras (35 N/cm), galima uždėti danties protezą iš karto po implantacijos. Jeigu implanto srityje buvo atlikta kaulo priauginimo procedūra – protezavimas ant implantų atliekamas po 3-6 mėnesių.

Kuo ypatingi cirkonio oksido dantų protezai?

Priešingai negu metalokeramikos protezas, cirkonio oksido keramikos protezai savo konstrukcijoje neturi metalo, todėl nebelieka jokios šalutinių reakcijų į metalo lydinius (pvz. alergija) rizikos. Šie protezai gaminami naudojant CAD/CAM technologijas, todėl tai leidžia pasiekti didelį protezų tikslumą. Dėl metalo nebuvimo protezai neblogai praleidžia šviesą ir atrodo natūraliau. Tyrimai rodo, jog ant cirkonio oksido keramikos kaupiasi mažiau apnašo, todėl dantenos apie šiuos protezus atrodo natūraliau. Metalokeramikos protezų mechaninis atsparumas yra šiek tiek didesnis, apdailinė keramika tvirčiau jungiasi prie metalo nei prie cirkonio oksido karkaso. Šios problemos sprendžiamos naudojant skaidrų cirkonio oksidą, kas leidžia išvengti apdailinės keramikos panaudojimo didžiausio krūvio srityse (pvz. kramtomasis dantų paviršius).

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir tiesioginės rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jei nesutinkate, slapukų Jūsų įrenginyje netalpinsime, tačiau kai kurios svetainės funkcijos gali iš dalies ar visiškai neveikti. Plačiau

Sutinku