Išrinkti VU mokslo komunikacijos konkurso nugalėtojai

Dr. Ieva Gendvilienė ir Milda Vitosytė / J. Auškelio nuotr.

Penktadienį išrinkti Vilniaus universiteto (VU) mokslo komunikacijos konkurso „Mokslo sprintas“ nugalėtojai. Pirmoji vieta atiteko Medicinos fakulteto komandai – dėstytojai dr. Ievai Gendvilienei ir studentei Mildai Vitosytei. Jos skaitė pranešimą tema „3D spausdintas kaulas – medicinos ateitis?“. Nugalėtojoms įteiktas 1000 eurų vertės prizas, kurį įsteigė konkurso partneris „Thermo Fisher Scientific“.

Dr. Ieva Gendvilienė tikina, kad pasiruošimas „Mokslo sprintui“ tikrai sustiprino ryšį su studente.

„Man Milda – kaip užaugintas vaikas. Pradėjome nuo mažens ir po truputėli vis mokėmės ir augome. Tarp mūsų – puikus ryšys, ji yra puiki komandos narė. Labai džiaugiuosi, kad susipažinome ir vystėsi mūsų komanda. Smagu, kad šauna visos idėjos ir nesąmonės man, tačiau Milda visada palaiko ir sutinka“, – juokiasi dr. I. Gendvilienė.

„Tikimės sukurti kaulą, labai tikimės, kad jis kada nors iš tikrųjų pasieks kiekvieną žmogų ir ne tik mes matysim tai laboratorijoje. Dabar darome tyrimus su gyvūnais, bet tikiuosi, kad tai galėsim pritaikyt ir žmogui“, – sako M. Vitosytė.

Konkurse pristačiusios temą „3D spausdintas kaulas – medicinos ateitis?“, mokslininkės tyrimą siekia tęsti ir ateityje. Pristatyti disertacijos temą apie vykdomus ar planuojamus mokslinius tyrimus per tris minutes naudojant vos vieną skaidrę yra iššūkis, pripažįsta dr. I. Gendvilienė.

„Norisi nuklysti į smulkmenas ir detales, bet supranti, kad kartais kuo paprasčiau pasakai ir sugebi atskleisti informaciją, tuo tai yra įtikinamiau, suprantamiau ir kartu daugiau žmonių supranta ir gali palaikyti. Galiu pasakyti, kad, aišku, su kiekvienu kalbėjimu yra lengviau“, – apie kilusius iššūkius pasakoja mokslininkė.

443-iojo VU gimtadienio proga vykusiame konkurse varžėsi 12 komandų, sudarytų iš dėstytojo ir studento. Dalyviai turėjo per 3 minutes aiškiai ir linksmai pristatyti savo tyrimą ar juos žavinčią mokslo idėją.

Antrąją vietą užėmė Filologijos fakulteto komanda – prof. Meilutė Ramonienė, studentė Anželika Teresė ir kurčiasis poetas Arnoldas Matulis, skaitę pranešimą tema „Pamatyk poeziją!“. Komanda pasidalys 500 eurų.

Trečioji vieta atiteko Filosofijos fakulteto komandai „SHARELT“ – dėstytojui doc. dr. Antanui Kairiui ir studentei Saulei Navytei, konkurse pristačiusiems tyrimą „Pilka ar sidabrinė senatvė: ką žinome apie vyresnio amžiaus Lietuvos gyventojų gerovę?“. Jiems įteiktas 300 eurų vertės čekis.

Dalyvius vertino komisija, kurią sudarė mokslo, žiniasklaidos ir verslo atstovai: VU neuromokslų profesorius Osvaldas Rukšėnas, portalo LRT.lt mokslo skilties žurnalistė Patricija Kilminavičienė, „Thermo Fisher Scientific“ vyresnysis verslo sistemų tobulinimo specialistas Donatas Staniulis ir VU Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vadovė Aistė Almanaitė.

Konkurso „Mokslo sprintas“ įrašą galima rasti LRT mediatekoje ir VU „Youtube“ paskyroje.

Visos naujienos
Susisiekite

Šeimyniškių g. 44, Vilnius

+370 657 77747

Facebook

Registruotis

Išsami informacija padės kuo efektyviau suplanuoti Jūsų vizitą! Būtume dėkingi, jei registruodamiesi:

  • Aprašytumėte problemą, dėl kurios kreipiatės
  • Jei žinote, nurodytumėte specialistą, į kurį norėtumėte kreiptis
  • Jums patogius vizitų laikus
  • Jeigu turite, pridėtumėte papildomą medžiagą (rentgeno/foto nuotraukas, išrašų kopijas ir kita)
Pasirinkti
Nepasirinktas joks failas

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir tiesioginės rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jei nesutinkate, slapukų Jūsų įrenginyje netalpinsime, tačiau kai kurios svetainės funkcijos gali iš dalies ar visiškai neveikti. Plačiau

Sutinku