Informacija pacientams

Informacija pacientams

Svarbu žinoti! Aktuali informacija pacientams, kurią galite peržiūrėti paspaudę ant aktualios temos:

Apie sveikus dantis

Siekiant puikių gydymo rezultatų mums labai svarbu, jog Jūs, mūsų gerbiami pacientai, suprastumėte burnos ir dantų ligų gydymo principus, kuriais vadovaujasi Jus gydantis gydytojas ar gydytojų komanda. Nepaisant to, jog šiuo metu galime pasiūlyti daug pažangių gydymo metodikų (dantų gydymas naudojant mikroskopą, estetinis dantų protezavimas, bemetalės keramikos restauracijomis, skaitmeninis dantų implantų planavimas bei dantų implantacija, minimaliai invazyvi odontologija ir t.t.) reikėtų visgi pripažinti, jog šios technikos NĖRA pajėgios atkartoti sveiko, nepažeisto, taisyklingoje padėtyje esančio danties bei aplinkinių audinių. Ir atvirkščiai, paliktas prastos prognozės dantis gali kelti didelę riziką sveikiems dantims. Daugelis odontologinių ligų (kariesas, periodontitas, gingivitas) pradiniuose etapuose yra nepastebimos (asimptomiškos), todėl būtina periodiškai lankytis pas gydytoją odontologą. Tik profesionalus odontologas gali įvertinti danties prognozę ir padėti priimti sprendimą bei parinkti tokį gydymo metodą, kuris neturėtų neigiamos įtakos kaimyniniams sveikiems dantims (pvz. dantų implantai leidžia išvengti sveikų kaimyninių dantų šlifavimo gaminant tradicinį tiltinį protezą).

Šiems klausimams atsakyti skiriamos didelės šiuolaikinio mokslo pajėgos, o mūsų kolektyvo gydytojai yra vieni iš tų, kurie aktyviai dirba ir mokslo srityje. Yra nemažai pavyzdžių, kai stipriai komercializuotų gydymo metodikų efektyvumas mokslinių tyrimų dėka buvo pripažintas kaip neefektyvus ar net žalingas. Todėl šių dienų gydytojas turi mokėti kritiškai vertinti gydymo metodų efektyvumą bei sudaryti į paciento poreikius orientuotą gydymo planą.

Gamta yra nepakartojama, todėl pagrindinė gydymo plano dalis visąlaik turėtų būti: burnos higiena. Norime dar kartą pabrėžti, jog gera Jūsų burnos asmeninė higiena yra raktas į Jūsų natūralių bei gydytų dantų ilgaamžiškumą.

Dantų priežiūra

Kaip žinome, labiausiai išplitusios burnos organų ligos ˗˗ ėduonis ir periodontitas, kurios kankina beveik kiekvieną žmogų nuo vaikystės iki senatvės. Ir turbūt suprantate, kad kiekvienas nuo šių ligų turite geriausią ir patį pigiausią gydytoją ˗˗ dantų šepetuką. Žmonės dažnai netiki, kad tokia paprasta priemone galima apsisaugoti nuo labai išplitusių ligų. Neretas sako: „…o senovėje nei dantų valė, nei dantų ėduonimi sirgo“. Prisiminkime, kad gyventojai dantis valė valgydami rupų maistą, grauždami morkas, ropes. O dantų apnašos nebuvo agresyvios, nes nebuvo tiek saldainių, cukraus, pyragaičių.

Svarbiausias yra valymas. Nustatyta keletas pagrindinių dantų valymo taisyklių. Valytis reikia reguliariai ir taisyklingai, norint pašalinti apnašas – bespalvę, lipnią bakterijų plėvelę, nuolat susidarančią ant dantų, tarpdančiuose ir ties dantenų linija. Valyti dantis būtina du kartus per dieną – po pusryčių ir prieš miegą po dvi minutes, kiekvieną burnos ketvirtį valydami maždaug 30 sekundžių. Svarbu dantis valytis du kartus per dieną, todėl, kad besikaupiančios apnašos nuolat būtų pašalinamos ir kontroliuojamas jų buvimas. Reikia naudoti minkštą dantų šepetėlį ir pastą su fluoridu. Šepetėlį nauju reikia keisti kas du – tris mėnesius, taip pat persirgus infekcinėmis ligomis.

Dantų valymosi schema:

Burnos priežiūra po dantų protezavimo

Apie cukraus žalą

Apie vaikų dantis

Apie burnos vėžį

Kaip elgtis prieš ir po danties implantavimo procedūros

Kaip išimti dantų siūles namų sąlygomis

Bendros rekomendacijos nešiojantiems plokšteles, breketus ir kapas

Kaip namų sąlygomis laikinai prisicementuoti protezus

Dažniausiai užduodami klausimai

Esame parengę jums dažniausiai užduodamų klausimų atsakymus:

Kas yra dantų akmenys?

Dantų akmenys yra nepašalintos minkštosios dantų apnašos, kurios ilgainiui mineralizuojasi ir tampa dantų akmenimis.

Kokį pranašumą turi estetinis plombavimas?

Estetinio plombavimo metu nešlifuojant ir nepažeidžiant sveikų danties audinių, siekiama ypač tiksliai atkurti trūkstamus audinius tam, kad dantys būtų gyvybingi, proporcingi, puikiai atrodytų ir funkcionuotų. Estetinio plombavimo būdu dantys atkuriami sluoksniais, artimais natūraliai danties anatomijai. Taip sukuriama natūrali danties išvaizda: spalva, skaidrumas, forma ir individualūs danties bruožai.

Kas yra dantų implantas?

Dantų implantas – specialus titaninis sraigtas, įsriegiamas į žandikaulio kaulą, atliekantis buvusio danties šaknies funkcijas ir naudojamas kaip atrama būsimam dantų vainikėliui arba išimamam protezui.

Ar dantų implantai tinka visiems pacientams?

Paprastai dantų implantai prigyja 99.8 proc pacientų, tačiau kai kurios ligos gali turėti įtakos dantų implantų prigijimui, todėl svarbu odontologui suteikti kuo išsamesnę informaciją apie savo sveikatos būklę.

Kiek užtrunka dantų implantacija?

Dantų implantavimas – procedūra, kurios metu taikoma vietinė nejautra, apsauganti nuo skausmo, o pacientui pageidaujant, gali būti taikoma sedacija. Implantavimo trukmė priklauso nuo dantų implantų skaičiaus (vieno danties implantavimas užtrunka apie 1 val.). Jei procedūros metu atliekamas kaulo priauginimas ar sinuso dugno pakėlimas, procedūra trunka ilgiau.

Ar implantacijos rezultatas išliks nepakitęs visą laiką?

Dantų implantacijos sėkmingą rezultatą gali pabloginti bloga burnos higiena, gydytojų rekomendacijų nesilaikymas. Su rizika potencialiai susiję veiksniai: nekontroliuojama periodonto patologija, rūkymas, didelis kaulinio audinio trūkumas, vėžiniai susirgimai ir kt.

Kodėl yra reikalingi laikini protezai (vainikėliai)?

Paprastai laikini vainikėliai apsaugo ruošiamus galutiniam protezavimui dantis nuo dirginančio aplinkos poveikio (pvz. karšto, šalto, saldaus, rūgštaus maisto, infekcijos patekimo iš burnos ertmės į gilesnius danties (pulpos) ar apydančio audinius), kuris gali sukelti nepakeliamą skausmą. Laikini vainikėliai taipogi iš dalies atstato estetinį vaizdą ir kramtymo funkciją, fiksuoja sukandimo aukštį, apsaugo dantis nuo pasislinkimo ar galimo lūžio, formuoja dantenas nuolatiniam protezui. Su laikinomis restauracijomis pacientas gali įsitikinti, ar jį tenkins planuojamo galutinio protezo funkcinės ir estetinės savybės.

Kada po implantacijos galima protezuoti dantį?

Mūsų naudojami modernūs dantų implantai pasižymi geru biosuderinamumu, todėl labai greitai integruojasi į kaulą. Dažniausiai protezavimas atliekamas po maždaug 1,5 mėnesio. Jeigu danties implanto stabilumas geras (35 N/cm), galima uždėti danties protezą iš karto po implantacijos. Jeigu implanto srityje buvo atlikta kaulo priauginimo procedūra – protezavimas ant implantų atliekamas po 3-6 mėnesių.

Kuo ypatingi cirkonio oksido dantų protezai?

Priešingai negu metalokeramikos protezas, cirkonio oksido keramikos protezai savo konstrukcijoje neturi metalo, todėl nebelieka jokios šalutinių reakcijų į metalo lydinius (pvz. alergija) rizikos. Šie protezai gaminami naudojant CAD/CAM technologijas, todėl tai leidžia pasiekti didelį protezų tikslumą. Dėl metalo nebuvimo protezai neblogai praleidžia šviesą ir atrodo natūraliau. Tyrimai rodo, jog ant cirkonio oksido keramikos kaupiasi mažiau apnašo, todėl dantenos apie šiuos protezus atrodo natūraliau. Metalokeramikos protezų mechaninis atsparumas yra šiek tiek didesnis, apdailinė keramika tvirčiau jungiasi prie metalo nei prie cirkonio oksido karkaso. Šios problemos sprendžiamos naudojant skaidrų cirkonio oksidą, kas leidžia išvengti apdailinės keramikos panaudojimo didžiausio krūvio srityse (pvz. kramtomasis dantų paviršius).

Kviečiame registruotis internetu!