Hero image

Informacija pacientams

Svarbu žinoti! Aktuali informacija pacientams, kurią galite peržiūrėti paspaude ant aktualios temos:

Apie sveikus dantis

Siekiant puikių gydymo rezultatų mums labai svarbu, jog Jūs, mūsų gerbiami pacientai, suprastumėte burnos ir dantų ligų gydymo principus, kuriais vadovaujasi Jus gydantis gydytojas ar gydytojų komanda. Nepaisant to, jog šiuo metu galime pasiūlyti daug pažangių gydymo metodikų (dantų gydymas naudojant mikroskopą, estetinis dantų protezavimas, bemetalės keramikos restauracijomis, skaitmeninis dantų implantų planavimas bei dantų implantacija, minimaliai invazyvi odontologija ir t.t.) reikėtų visgi pripažinti, jog šios technikos NĖRA pajėgios atkartoti sveiko, nepažeisto, taisyklingoje padėtyje esančio danties bei aplinkinių audinių. Ir atvirkščiai, paliktas prastos prognozės dantis gali kelti didelę riziką sveikiems dantims. Daugelis odontologinių ligų (kariesas, periodontitas, gingivitas) pradiniuose etapuose yra nepastebimos (asimptomiškos), todėl būtina periodiškai lankytis pas gydytoją odontologą. Tik profesionalus odontologas gali įvertinti danties prognozę ir padėti priimti sprendimą bei parinkti tokį gydymo metodą, kuris neturėtų neigiamos įtakos kaimyniniams sveikiems dantims (pvz. dantų implantai leidžia išvengti sveikų kaimyninių dantų šlifavimo gaminant tradicinį tiltinį protezą).

Šiems klausimams atsakyti skiriamos didelės šiuolaikinio mokslo pajėgos, o mūsų kolektyvo gydytojai yra vieni iš tų, kurie aktyviai dirba ir mokslo srityje. Yra nemažai pavyzdžių, kai stipriai komercializuotų gydymo metodikų efektyvumas mokslinių tyrimų dėka buvo pripažintas kaip neefektyvus ar net žalingas. Todėl šių dienų gydytojas turi mokėti kritiškai vertinti gydymo metodų efektyvumą bei sudaryti į paciento poreikius orientuotą gydymo planą.

Gamta yra nepakartojama, todėl pagrindinė gydymo plano dalis visąlaik turėtų būti: burnos higiena. Norime dar kartą pabrėžti, jog gera Jūsų burnos asmeninė higiena yra raktas į Jūsų natūralių bei gydytų dantų ilgaamžiškumą.

Dantų priežiūra

Kaip žinome, labiausiai išplitusios burnos organų ligos ˗˗ ėduonis ir periodontitas, kurios kankina beveik kiekvieną žmogų nuo vaikystės iki senatvės. Ir turbūt suprantate, kad kiekvienas nuo šių ligų turite geriausią ir patį pigiausią gydytoją ˗˗ dantų šepetuką. Žmonės dažnai netiki, kad tokia paprasta priemone galima apsisaugoti nuo labai išplitusių ligų. Neretas sako: „…o senovėje nei dantų valė, nei dantų ėduonimi sirgo“. Prisiminkime, kad gyventojai dantis valė valgydami rupų maistą, grauždami morkas, ropes. O dantų apnašos nebuvo agresyvios, nes nebuvo tiek saldainių, cukraus, pyragaičių.

Svarbiausias yra valymas. Nustatyta keletas pagrindinių dantų valymo taisyklių. Valytis reikia reguliariai ir taisyklingai, norint pašalinti apnašas – bespalvę, lipnią bakterijų plėvelę, nuolat susidarančią ant dantų, tarpdančiuose ir ties dantenų linija. Valyti dantis būtina du kartus per dieną – po pusryčių ir prieš miegą po dvi minutes, kiekvieną burnos ketvirtį valydami maždaug 30 sekundžių. Svarbu dantis valytis du kartus per dieną, todėl, kad besikaupiančios apnašos nuolat būtų pašalinamos ir kontroliuojamas jų buvimas. Reikia naudoti minkštą dantų šepetėlį ir pastą su fluoridu. Šepetėlį nauju reikia keisti kas du – tris mėnesius, taip pat persirgus infekcinėmis ligomis.

Dantų valymosi schema:

Protezų priežiūra

NEIŠIMAMŲ DANTŲ PROTEZŲ PRIEŽIŪRA
 1. Jei naujai įdėtas protezas trukdo sukąsti ar sukelia skausmą, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją odontologą.
 2. Patartina nekramtyti protezais labai kieto maisto (gabalinio cukraus, karamelinių saldainių ir pan.), nes protezas ar jo apdaila gali įskilti ar sulūžti. Taip pat nepatariami minkšti bei lipnūs produktai. Jeigu Jūsų dantų protezas nuskilo, išsaugokite nuskilusią dalį bei nedelsiant kreipkitės pas odontologą.
 3. Vienu metu nerekomenduojama valgyti karšto ir šalto maisto, nes dėl medžiagų staigaus plėtimosi ir traukimosi proteze gali atsirasti įskilimų.
 4. Po valgio dantų protezus, kaip ir savus dantis, būtina skalauti, išsivalyti šepetėliu su dantų pasta. Rankiniu ir elektriniu šepetėliu valoma naudojant skirtingus judesius – elektriniu šepetėliu nedaromi trynimo judesiai. Dantis rekomenduojama valyti du kartus per dieną (rytą ir vakare) po valgio. Taip pat būtina bent kartą per dieną valyti tarpdančius siūlu ar tarpdantiniu šepetėliu. Burnos higienos priemones, tinkančias Jums ir galinčias užtikrinti gerą burnos higienos būklę, gydytojas odontologas parinks individualiai. Tarpams tarp tiltinio protezo dantų išvalyti reikalingas specialus tarpdančių siūlas, kurį galima prakišti į tarpdantį (pvz. Oral-B Super Floss). Galimos papildomos valymo priemonės – vieno danties šepetėlis, dantų krapštukas, liežuvio gramdiklis, burnos skalavimo skystis. Pacientai, turintys sunkiai išvalyti prieinamų tiltinių protezų (ypač ant implantų), gali naudotis burnos irigatoriais – vandens srove valančiu prietaisu (pvz. HydroFloss).
 5. Sportuojant, ypač jei užsiimate kontaktinėmis sporto šakomis, rekomenduojama naudoti apsaugines kapas, kurios saugos Jūsų neišimamus dantų protezus, burnos minkštuosius audinius bei nuosavus dantis nuo galimų traumų bei protezų sugadinimo.
 6. Jei griežiate dantimis (dantų griežimas yra pražūtingas ne tik dantų protezams bet ir nuosaviems dantims), būtina apie tai įspėti gydytoją. Atsižvelgiant į situaciją, gali būti reikalinga apsauginė kapa, kuri saugos Jūsų neišimamus dantų protezus, nuosavus dantis nuo galimų skilimų bei nudilimo, taip pat atpalaiduos įsitempusius kramtomuosius raumenis.
 7. Profesionali burnos higiena – burnos priežiūra, kurios metu burnos higienistas nuvalo virš dantenų ir po jomis esančius minkštuosius ir kietuosius apnašus, suformuoja asmeninės burnos higienos įgūdžius, pasiūlo priemones, pagerinančias Jūsų asmeninę burnos higieną. Net ir puikiai prižiūrint savo dantis bei neišimamus dantų protezus, visada liks sunkiai valymui pasiekiamų vietų, kuriose formuosis minkštasis ir kietasis apnašas, todėl lankytis pas burnos higienistą gydytojo odontologo nurodytu dažnumu yra būtina. Įprastai rekomenduojama atlikti profesionalią dantų higieną du kartus per metus. Jeigu turite dantų implantų, Jums reikalinga profesionali higiena naudojant specialius instrumentus.
 8. Jūsų burnos gleivinė ir/ar dantų padėtis gali kisti, tačiau protezai išlieka tokie patys. Todėl juos gali tekti koreguoti. Lankykitės pas gydytoją odontologą ne rečiau, kaip Jums nurodyta.
Protezuotų dantų ir dantų implantų priežiūra
IŠIMAMŲ DANTŲ PROTEZŲ PRIEŽIŪRA
 1. Išimami dantų protezai (plokštelės, lanko atraminiai protezai su užraktais ir be jų) remiasi į dantenas, todėl, dėl ilgainiui besikeičiančio dantenų reljefo, jiems reikalinga periodinė priežiūra.
 2. Pradėjus nešioti išimamus dantų protezus, gali pykinti, padidėti seilėtekis, sutrikti tartis, galite prikąsti skruostus, liežuvį. Šie reiškiniai per kelias savaites turėtų išnykti. Kad adaptacija būtų lengvesnė iš pradžių valgykite minkštesnį maistą, praktikuokitės tartį (pvz. balsu skaitykite laikraštį)
 3. Burnos gleivinė pradžioje yra neprisitaikiusi prie protezų poveikio. Prisitaikymas įvyksta per kelias savaites, kuomet sumažėja burnos gleivinės receptorių dirglumas, išnyksta pykinimas, normalizuojasi seilėtekis. Todėl, pradėjus naudoti išimamus protezus, gali atsirasti skaudžių nuospaudų. Tokiu atveju būtina kreiptis į gydytoją, kuris atliks protezo korekciją (pataisą). Kartais ją tenka pakartoti kelis kartus. Kiekvieną kartą, prieš atliekant korekciją, protezą Jums būtina panaudoti (kramtant) bent 2-3 val. iki procedūros, kad būtų galima aiškiai nustatyti nuospaudų vietą ir koreguoti protezą.
 4. Po valgio išimamus dantų protezus patartina išplauti šiltu vandeniu ir išvalyti dantų ar specialiu dantų protezų valymo šepetėliu. Jeigu išimamas protezas tvirtinasi prie užraktų ar sijų – būtina išsivalyti po jais naudojant tarpdančių šepetėlius arba siūlus.
 5. Pripratus prie protezų, pagal gydytojo rekomendacijas nakčiai išimamus dantų protezus patartina išsiimti (jeigu gydytojas nenurodė priešingai), išplauti šepetėliu su dantų pasta ir padėti sausai. Protezus laikykite tam skirtoje dėžutėje, nenešiokite kišenėje ir pan., nes jie gali lūžti. Plaudami protezus virš kriauklės galite įleisti į ją vandens, kad netyčia iškritus protezui iš rankų, jis nesulūžtų. Saugokite protezus nuo naminių gyvūnų.
 6. Valymui bei dezinfekcijai galima naudoti protezams prižiūrėti skirtas specialias tabletes, kurių galima įsigyti vaistinėse. Išimamų dantų protezų tarpdančiai yra blogiausiai išvaloma protezo dalis, todėl jų valymui būtina skirti daugiau dėmesio.
 7. Pirmąsias 3–4 paras, siekiant greičiau priprasti prie išimamų dantų protezų, galima išvalytus protezus palikti burnoje nakčiai.
 8. Patartina išimamais dantų protezais nekramtyti labai kieto maisto (gabalinio cukraus, karamelinių saldainių, riešutų ir pan.), nes protezas gali įskilti ar sulūžti. Taip pat nepatartinas lipnus maistas bei kramtomoji guma.
 9. Nerekomenduojama vienu metu valgyti karštą ir šaltą maistą, nes dėl protezo gamybai naudojamų medžiagų staigaus plėtimosi ir traukimosi proteze gali atsirasti įskilimų.
 10. Jei protezas įskilo, sulūžo, sulinko, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, patys netaisykite dantų protezų.
 11. Jūsų burnos gleivinė ir dantys nuolat kinta, o protezai išlieka tokie patys, todėl juos būtina periodiškai koreguoti. Lankykitės pas gydytoją odontologą ne rečiau, kaip Jums nurodyta, tai padės užtikrinti protezų ilgalaikiškumą. Jeigu jaučiate, kad Jūsų protezo stabilumas sumažėjo, jis nebesilaiko – kreipkitės pagalbos pas Jus protezavusį odontologą.
 12. Kilus klausimams kreipkitės į ProDentum klinikos specialistus arba skambinkite: +370 657 77747

Režimas po danties implantacijos operacijos

Prieš operaciją

Pusantros valandos prieš operaciją išgerkite 2 g amoksicilino (jeigu paskyrė gydytojas). Vizito dieną nevartokite kraują skystinančių vaistų (nebent gydytojas nurodė kitaip).

Bendras režimas po operacijos

Po operacijos ties žaizda uždedamas sterilus tamponėlis, kurį prikandus reikia laikyti apie 30 minučių. Po operacijos bei kitą dieną gali truputį pakraujuoti. Pakeiskite tamponą nauju ir vėl laikykite apie 30 minučių (taipogi galite įdėti arbatos maišelį į šaltą vandenį ir jį palaikyti sukandę). Saugokitės perkaitimo ar peršalimo. Jei Jums buvo atliktas sinuso dugno pakėlimas venkite čiaudėti, kosėti, keliauti lėktuvu (apie 2 savaites). Jei Jums buvo atlikta kaulo augmentacijos procedūra, pirmąsias naktis stenkitės miegoti ant priešingos pusės. Įtrūkusius lūpų kampučius patepkite vazelinu. Kiek įmanoma nenaudokite nuimamų protezų. Vartokite gydytojo Jums paskirtus vaistus. Šalia paskirtų vaistų venkite vartoti didesnius kiekius liaudies medicinos preparatų – gali išsivystyti nepageidaujamos reakcijos.

Skausmas

Po operacijos galite jausti nežymų skausmą. Jo malšinimui paprastai užtenka paskirtų vaistų nuo skausmo (Ibumax, Ibuprom, Nimesil ir kt). Skausmui malšinti nenaudokite aspirino , nes jis trikdo kraujo krešėjimą ir gali sukelti kraujavimą.

Temperatūra

Paprastai po nesudėtingos dantų implantacijos kūno temperatūra išlieka normali. Jei operacija buvo ilgesnė ir sudėtingesnė, gali nežymiai pakilti kūno temperatūra (iki 24-48 val.). Jei po operacijos jaučiatės blogai, pakilo aukšta temperatūra, atsirado didelis patinimas, labai skauda, jaučiate , jog nepraeina anestetikų veikimas, išlieka aptirpimas, nedelsiant paskambinkite savo gydytojui.

Patinimas

Operuotos vietos patinimas po danties implantacijos būna nežymus, išskyrus tuos atvejus, kai atliekama kaulo augmentacija ar implantuojama daugiau implantų. Taip pat po operacijos gali atsirasti mėlynės (kraujosruvos) veido odoje. Jos išnyksta per keletą dienų. Maksimalus patinimas būna antrą-trečią parą po operacijos, paskui atslūgsta. Norint sumažinti patinimą bei mėlynių atsiradimą, rekomenduojama dėti šaltą kompresą. Jis dedamas prie skruosto, operuotoje vietoje. Skruostą šaldykite 15 min., po to – 15 min. pertrauka. Šitą šalčio procedūrą taikykite pirmąsias 24 val. Po dviejų dienų galima dėti šiltą kompresą.

Burnos higiena

Po operacijos dantis valykite labai atsargiai. Pirmąsias 12 val. operacinės žaizdos nevalykite, vėliau valykite netraumuodami jos. Naudokite minkštą dantų šepetėlį. Dantis valykite su dantų pasta, po valymo kruopščiai, bet atsargiai išskalaukite burną. Po operacijos gydytojas skirs specialų skalavimo skystį (HEXORAL, CURASEPT, ELUDRIL ar kt.) juo būtinai skalaukite. Skalaukite dažnai (5-7 kartus per dieną). Jeigu ant implantų buvo uždėta gijimo galvutė – sekančia dieną pradėkite ją valyti švelniais šepetėlio judesiais. Gijimo galvutė turi turėti „metalinį“ blizgesį, ant jos neturi būti apnašo.

Mityba

Dvi valandas po operacijos nevalgykite. Tą pačią dieną nevalgykite grubaus bei karšto maisto ir gėrimų. Nevartokite alkoholio. Gerkite daug skysčių. Nevartokite maisto per šiaudelį.

Rūkymas

Rūkymas sutrikdo kraujotaką, sunkiau gyja žaizdos padidėja infekcijos patekimo rizika. Dieną prieš ir po operacijos rekomenduojama nerūkyti. Rūkymas gali padidinti dantų implantų neprigijimo tikimybę.

Sportas

Po operacijos rekomenduojama 3-5 dienas vengti didelio fizinio krūvio. Venkite karštų vonių, pirčių, saunų, baseinų.

Kilus klausimams kreiptis tel. nr.: 8 657 77747

Burnos priežiūra po dantų protezavimo

Apie cukraus žalą

Apie vaikų dantis

Apie burnos vėžį

Kaip išimti dantų siūles namų sąlygomis

Bendros rekomendacijos nešiojantiems plokšteles, breketus ir kapas

Kaip namų sąlygomis laikinai prisicementuoti protezus

Dažniausiai užduodami klausimai

Esame parengę jums dažniausiai užduodamų klausimų atsakymus:

Kas yra dantų akmenys?

Dantų akmenys yra nepašalintos minkštosios dantų apnašos, kurios ilgainiui mineralizuojasi ir tampa dantų akmenimis.

Kokį pranašumą turi estetinis plombavimas?

Estetinio plombavimo metu nešlifuojant ir nepažeidžiant sveikų danties audinių, siekiama ypač tiksliai atkurti trūkstamus audinius tam, kad dantys būtų gyvybingi, proporcingi, puikiai atrodytų ir funkcionuotų. Estetinio plombavimo būdu dantys atkuriami sluoksniais, artimais natūraliai danties anatomijai. Taip sukuriama natūrali danties išvaizda: spalva, skaidrumas, forma ir individualūs danties bruožai.

Kas yra sedacija ir kokiais atvejais ji atliekama?

Sedacija yra procedūra, kurios metu, siekiant pacientui suteikti komfortą, jo sąmonė slopinama ir nuraminama medikamentų pagalba. Sedacijai naudojami vaistai, kurie padeda pacientams atsipalaiduoti dantų gydymo metu ir slopinti neigiamus pojūčius. Tai nėra bendrinė nejautra (pilna narkozė). Pacientas neužmiega, tačiau atsipalaiduoja, nejaučia baimės, arba miegas yra toks, iš kurio pacientą lengva pažadinti. Paciento nedirgina aplinka, o pačios procedūros jis gali visiškai arba iš dalies neatsiminti.

Sedacija gali būti taikoma visiems žmonėms, kurie bijo odontologinių procedūrų. Sedacija taip pat tinka tiems, kurie:

 • Nenori žinoti, kas vyksta procedūros metu;
 • Numatoma ilga ar sudėtinga procedūra;
 • Negali ramiai išsėdėti odontologo kėdėje;
 • Turi žemą skausmo slenkstį;
 • Turi stiprų pykinimo, žiaugčiojimo ar springimo pojūčius.

Kas yra dantų implantas?

Dantų implantas – specialus titaninis sraigtas, įsriegiamas į žandikaulio kaulą, atliekantis buvusio danties šaknies funkcijas ir naudojamas kaip atrama būsimam dantų vainikėliui arba išimamam protezui.

Ar dantų implantai tinka visiems pacientams?

Paprastai dantų implantai prigyja 99.8 proc pacientų, tačiau kai kurios ligos gali turėti įtakos dantų implantų prigijimui, todėl svarbu odontologui suteikti kuo išsamesnę informaciją apie savo sveikatos būklę.

Kiek užtrunka dantų implantacija?

Dantų implantavimas – procedūra, kurios metu taikoma vietinė nejautra, apsauganti nuo skausmo, o pacientui pageidaujant, gali būti taikoma sedacija. Implantavimo trukmė priklauso nuo dantų implantų skaičiaus (vieno danties implantavimas užtrunka apie 1 val.). Jei procedūros metu atliekamas kaulo priauginimas ar sinuso dugno pakėlimas, procedūra trunka ilgiau.

Ar implantacijos rezultatas išliks nepakitęs visą laiką?

Dantų implantacijos sėkmingą rezultatą gali pabloginti bloga burnos higiena, gydytojų rekomendacijų nesilaikymas. Su rizika potencialiai susiję veiksniai: nekontroliuojama periodonto patologija, rūkymas, didelis kaulinio audinio trūkumas, vėžiniai susirgimai ir kt.

Kodėl yra reikalingi laikini protezai (vainikėliai)?

Paprastai laikini vainikėliai apsaugo ruošiamus galutiniam protezavimui dantis nuo dirginančio aplinkos poveikio (pvz. karšto, šalto, saldaus, rūgštaus maisto, infekcijos patekimo iš burnos ertmės į gilesnius danties (pulpos) ar apydančio audinius), kuris gali sukelti nepakeliamą skausmą. Laikini vainikėliai taipogi iš dalies atstato estetinį vaizdą ir kramtymo funkciją, fiksuoja sukandimo aukštį, apsaugo dantis nuo pasislinkimo ar galimo lūžio, formuoja dantenas nuolatiniam protezui. Su laikinomis restauracijomis pacientas gali įsitikinti, ar jį tenkins planuojamo galutinio protezo funkcinės ir estetinės savybės.

Kada po implantacijos galima protezuoti dantį?

Mūsų naudojami modernūs dantų implantai pasižymi geru biosuderinamumu, todėl labai greitai integruojasi į kaulą. Dažniausiai protezavimas atliekamas po maždaug 1,5 mėnesio. Jeigu danties implanto stabilumas geras (35 N/cm), galima uždėti danties protezą iš karto po implantacijos. Jeigu implanto srityje buvo atlikta kaulo priauginimo procedūra – protezavimas ant implantų atliekamas po 3-6 mėnesių.

Kuo ypatingi cirkonio oksido dantų protezai?

Priešingai negu metalokeramikos protezas, cirkonio oksido keramikos protezai savo konstrukcijoje neturi metalo, todėl nebelieka jokios šalutinių reakcijų į metalo lydinius (pvz. alergija) rizikos. Šie protezai gaminami naudojant CAD/CAM technologijas, todėl tai leidžia pasiekti didelį protezų tikslumą. Dėl metalo nebuvimo protezai neblogai praleidžia šviesą ir atrodo natūraliau. Tyrimai rodo, jog ant cirkonio oksido keramikos kaupiasi mažiau apnašo, todėl dantenos apie šiuos protezus atrodo natūraliau. Metalokeramikos protezų mechaninis atsparumas yra šiek tiek didesnis, apdailinė keramika tvirčiau jungiasi prie metalo nei prie cirkonio oksido karkaso. Šios problemos sprendžiamos naudojant skaidrų cirkonio oksidą, kas leidžia išvengti apdailinės keramikos panaudojimo didžiausio krūvio srityse (pvz. kramtomasis dantų paviršius).

Kviečiame registruotis internetu!