Tikslioji odontologija

Tikslioji odontologija

KAS YRA TIKSLI ODONTOLOGIJA?

Viena iš šiuolaikinės medicinos vystymosi krypčių – precizinė arba tikslioji medicina (angl. precision/personalized medicine). Odontologijoje ir ypač dantų implantacijoje bei protezavime tikslumas yra ypatingos svarbos. Kai kurie pacientai sugeba jausti kelių mikronų storio objektą tarp dantų, todėl sąkandis turi būti pritaikomas keliolikos mikronų tikslumu. Protezų ant implantų 50–200 mikronų dydžio paklaidos gali sukelti mechaninius įtempius implanto-protezo sistemoje, sąlygoti technines (varžtelio atsipalaidavimas, lūžis, implanto lūžis) ir biologines (dantenų ir kaulo apie implantą uždegimas) komplikacijas. Nedidelis implanto padėties nukrypimas diktuos didesnį kaulo priauginimo poreikį, sudėtingesnes ir brangesnes protezavimo procedūras bei sunkiai išvalomą protezų kontūrą. Šie nedideli niuansai reikšmingai nulemia dantų implantų ir ant jų tvirtinamų protezų ilgalaikiškumą ir patikimumą. „ProDentum” klinikos mokslininkai praktikai, kartu su Lietuvos ir užsienio (Šveicarijos, Švedijos, Belgijos ir kt.) šalių mokslo centrais, specializuojasi taikydami skaitmenines  dantų implantacijos ir protezavimo technologijas, atlikdami paklaidų kontrolę ir kurdami klinikinius sprendimus. Tai leidžia visai kitokiame kokybiniame lygyje taikyti skaitmenines technologijas. Daugiau informacijos apie mokslinius tyrimus, leidžiančius pagerinti dantų imlantacijos ir protezavimo tikslumą, galite rasti čia – https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/?term=rutkunas&sort=pubdate&size=200

KAIP TAIKOMAS TFW IMPLANTAVIMO IR PROTEZAVIMO PROTOKOLAS?

TFW (angl. Total Fit Workflows) implantavimo ir protezavimo protokolas apima skaitmeninių ir analoginių technologijų visumą, kurios naudojamos nuo diagnostinių vaizdų gavimo ir implantų planavimo iki galutinio protezo pritaikymo, naudojant specialius, tikslumą matuojančius, prietaisus. TFW implantavimo ir protezavimo protokolas apima:

  • 3D radiologinių bei optinių vaizdų (intraoralinis ir veido skeneriai) tikslesnį gavimą ir lygiavimą naudojant papildomus elementus bei programinę įrangą;
  • Naujos kartos statinę ir dinaminę implantų navigaciją;
  • Inovatyvių protezinių elementų, suderintų su implantacijos planu, gamybą CAM ir 3D spausdinimo būdu;
  • Implantų stabilumo gerinimą ir kaulo priauginimo poreikio mažinimą;
  • Trumpesnes chirurgines procedūras, geresnį ir greitesnį gijimą bei didesnį paciento komfortą;
  • Inovatyvias ir tikslias implantų padėčių ir sąkandžio registravimo technikas;
  • Protezinių komponentų, užtikrinančių geresnį protezo tikslumą, parinkimą;
  • Tikslesnius ir higieniškesnius protezus iš biosuderinamų medžiagų;
  • Specialias protezų tikslumo didinimo ir jo vertinimo technologijas.

KUO TAI GALI BŪTI NAUDINGA JUMS?

Esant sudėtingesnėms klinikinėms situacijoms, kai pacientui reikia 3 ir daugiau implantų, yra svarbu kokybiškai gauti ir sujungti diagnostinius 3D vaizdus. Tokiu būdu sukuriamas skaitmeninis paciento modelis, kuriame galime simuliuoti gydymą. TFW implantavimo ir protezavimo protokolas užtikrina nepriekaištingą vaizdų lygiavimo kokybę bei diagnostinį tikslumą. Jo pagrindu gaminami naujos kartos chirurginiai gidai bei tarpiniai proteziniai elementai, kurie leidžia supaprastinti klinikines procedūras ir išvengti komplikacijų. Mažėja paciento diskomfortas, kaulo priauginimo poreikis, trumpėja gijimo laikas. Galutinių protezų gamyba naudojant TFW implantavimo ir protezavimo protokolą yra tikslesnė nei taikant įprastas skaitmenines technologijas. Viena didžiausių TFW implantavimo ir protezavimo protokolo pridėtinių verčių – jo taikymas gydant bedančius žandikaulius naudojant “Visi dantys ant 4” gydymo koncepciją.

Tiksli dantų implantacija ir protezavimas naudojant TFW implantavimo ir protezavimo protokolą, leidžia pagaminti patogius, lengvai prižiūrimus ir ilgalaikius protezus bei užtikrina gerą ilgalaikę dantų implantų prognozę net ir sudėtingiausių klinikinių situacijų atvejais.

Norėdami plačiau sužinoti, kaip tiksliosios odontologijos sprendimai gali būti pritaikomi Jums, registruokitės konsultacijai pas „ProDentum” klinikos specialistus.

TFW implantavimo ir protezavimo protokolo taikymui naudojamos papildomi instrumentai, medžiagos, programinė įranga, vaizdų apdorojimo ir gydymo algoritmai. Tai leidžia užtikrinti geresnį dantų implantų ir protezų ilgalaikiškumą, efektyviau atstatyti kramtymo funkciją, estetiką bei paciento komfortą.

Pažangios „ProDentum” technologijos