Nusidėvėjusių dantų gydymas

Nusidėvėjusių dantų gydymas

Nekarioziniai pažeidimai, kitaip vadinami dantų nusidėvėjimu, yra dar vienas veiksnys, galintis sukelti dantų gydymo poreikį.

Nekarioziniai pažeidimai, kitaip vadinami dantų nusidėvėjimu, yra dar vienas veiksnys, galintis sukelti dantų gydymo poreikį. Skiriama keletas šių pažeidimų tipų:

  • atricija (dantų pažeidimas, atsiradęs dėl dantų trynimosi į kitus dantis);
  • abrazija (nusidėvėjimas, sukeltas svetimkūnio kramtymo);
  • erozija (rūgščių sukelti dantų pažeidimai);
  • abfrakcija (šoninių jėgų sukelti pažeidimai danties kaklelio srityje).

Deja, tačiau dėl nuolat patiriamo streso ir dantims tenkančio krūvio, rūgščių poveikio nekarioziniai dantų pažeidimai vis dažnesni. Nusidėvėjus dantims ne tik blogėja danties išvaizda, bet ir padidėja jų jautrumas terminiams dirgikliams, prisilietimui, padidėja danties, gretimų plombų ar protezų skilimo tikimybė. Tokiu atveju, labai svarbi profilaktika ir detali informacija, kokia yra paciento būklė ir kokio režimo jam derėtų laikytis. Nusidėvėjimui pasiekus danties dentino sritį, dažniausiai rekomenduojamas danties atstatymas kompozitu. Šio metodo taikymas – tai būdas sustabdyti nusidėvėjimo proceso progresą ir grąžinti estetiką.

Itin svarbu laiku pastebėti iltinių dantų nusidėvėjimą. Šoninių apatinio žandikaulio judesių metu idealiu atveju turėtų liestis tik iltiniai dantys ir tokiu būdu nuo intensyvaus dėvėjimosi apsaugoti kitus dantis.

Įtarus, kad pacientas griežia dantimis arba laiko juos stipriai sukandęs, po dantų atstatymo protezuojant ar plombuojant, pacientui pagaminama speciali kieta kapa, kuri turi būti dėvima kiekvieną naktį.

Retai, tačiau pasitaiko ir tokių atvejų, kad dantys taip stipriai nusidėvėję, kad juos atstatyti galima tik protezuojant. Bet kuriuo atveju, atlikus atstatymo procedūrą, kuomet grąžinamas sąkandžio aukštis, atstatoma dantų anatomija, gražesnė tampa ne tik šypsena, bet ir visas veidas.

Dažniausiai užduodami klausimai apie nusidėvėjusių dantų gydymą

Koks yra nusidėvėjusių dantų gydymas?

Į klausimą atsako
Eglė Trečiokaitė
Gyd. odontologė

Koks yra nusidėvėjusių dantų gydymas?

Priklausomai nuo nusidėvėjimo laipsnio, dantys gali būti plombuojami arba protezuojami