Nusidėvėjusių dantų gydymas

Nekarioziniai pažeidimai, kitaip vadinami dantų nusidėvėjimu, yra dar vienas veiksnys, galintis sukelti dantų gydymo poreikį. Skiriama keletas šių pažeidimų tipų:

  • atricija (dantų pažeidimas, atsiradęs dėl dantų į kitus dantis trynimo);
  • abrazija (nusidėvėjimas, sukeltas svetimkūnio kramtymo);
  • erozija (rūgščių sukelti dantų pažeidimai);
  • abfrakcija (šoninių jėgų sukelti pažeidimai danties kaklelio srityje).

Deja, tačiau dėl nuolat patiriamo streso ir didžiulio kiekio suvartojamų rūgščių produktų šie dantų pažeidimai vis dažnesni. Dantų eroziją sukelti gali ir gastroezofaginis refliuksas, taip pat dažnas vėmimas (pavyzdžiui, sergant bulimija). Nusidėvėjus dantims padidėja jų jautrumas bei danties, plombos ar protezo skilimo tikimybė. Tokiu atveju, labai svarbi profilaktika ir detali informacija, kokia yra paciento būklė ir kokio režimo jam derėtų laikytis. Nusidėvėjimui pasiekus danties dentino sritį, dažniausiai rekomenduojamas danties atstatymas naudojant kompozitą. Šio metodo taikymas – tai būdas sustabdyti nusidėvėjimo proceso progresą ir grąžinti estetiką.

Ypatingai svarbu sustabdyti iltinių dantų nusidėvėjimą ir juos atstatyti, nes tokiu būdu nuo intensyvaus nusidėvėjimo bus apsaugoti ir kiti dantys.
Įtarus, kad pacientą gali kamuoti griežimas dantimis (dar vadinamas parafunkcija) arba laikymas juos stipriai sukandus (vadinamas bruksizmu), atlikus atstatymo procedūrą pacientui pagaminama ir speciali kapa, kuri turi būti naudojama nakties metu.

Retai, tačiau pasitaiko ir tokių atvejų, kad dantys yra labai stipriai nusidėvėję ir juos atstatyti galima tik protezuojant. Bet kuriuo atveju, atlikus atstatymo procedūrą, kuomet grąžinamas ir sąkandžio aukštis, gražesne, estetiškesne tampa ne tik šypsena, bet ir visas veidas.

Dantų nusidėvėjimo ir atstatymo klausimais klinikoje konsultuoja gydytojai odontologai-ortopedai.

 

 

 

 

 


Nusidėvėjusių ir ėduonies pažeistų dantų (apatinių kandžių) atstatymas plombinėmis medžiagomis

Susisiekite

Šeimyniškių g. 44, Vilnius

+370 657 77747

Facebook

Registruotis

Išsami informacija padės kuo efektyviau suplanuoti Jūsų vizitą! Būtume dėkingi, jei registruodamiesi:

  • Aprašytumėte problemą, dėl kurios kreipiatės
  • Jei žinote, nurodytumėte specialistą, į kurį norėtumėte kreiptis
  • Jums patogius vizitų laikus
  • Jeigu turite, pridėtumėte papildomą medžiagą (rentgeno/foto nuotraukas, išrašų kopijas ir kita)
Pasirinkti
Nepasirinktas joks failas

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir tiesioginės rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jei nesutinkate, slapukų Jūsų įrenginyje netalpinsime, tačiau kai kurios svetainės funkcijos gali iš dalies ar visiškai neveikti. Plačiau

Sutinku