Biomimetinė odontologija, minimaliai invazyvi odontologija

Biomimetinė odontologija, minimaliai invazyvi odontologija

Daugeliu atvejų, pasirinkus vieną ar kitą dantų protezavimo metodą, nepavyksta išvengti didžiausio šios procedūros trūkumo – dantų šlifavimo.

Daugeliu atvejų, pasirinkus vieną ar kitą dantų protezavimo metodą, nepavyksta išvengti didžiausio šios procedūros trūkumo – dantų šlifavimo. Pastarasis labiausiai priklauso medžiagų, kurias numatyti naudoti protezuojant, tvirtumo bei mechaninių savybių. Kuo storesnis medžiagos sluoksnis bus reikalingas siekiant užtikrinti danties protezo tvirtumą, tuo ir danties teks šlifuoti daugiau. Laimei, esama ir kitų būdų. Šiandien neretai pasitelkiama minimaliai invazyvi dantų protezavimo technika, kuomet dantis reikia šlifuoti minimaliai invazyviai, o kai kuriais atvejais iš viso neliesti danties audinių. Gydymo metu taikant šią techniką naudojamos labai plonos bemetalės keramikos restauracijos, kurios yra klijuojamos prie danties – todėl tampa labai tvirtomis, užtikrina estetiką ir danties audinių tausojimą. Bemetalės keramikos restauracinės priemonės gali būti gaminamos iš skirtingų rūšių keramikos: stiklo, lauko špato ir kitokios keramikos. Pagal rūšį keramika skiriasi keletu savybių: skaidrumu ir tvirtumu. Pati skaidriausia (ir estetiškiausiai atrodanti) yra lauko špato, o ne tokia skaidri, bet tvirtesnė – stiklo. Prieš estetinio protezavimo procedūrą rekomenduojama atlikti diagnostiką, skaitmeninį šypsenos planavimą. Tam mūsų klinikoje naudojamos pažangios skaitmeninės technologijos.

Klinikoje „ProDentum“ visada siekiame geriausių rezultatų, todėl specializuojamės restauracinių priemonių iš bemetalės keramikos gamyboje.

Tam, kad pacientui būtų paprasčiau įsivaizduoti galutinį gydymo rezultatą bei jį įvertinti, prieš atliekant estetinio protezavimo procedūrą, Skaitmeniniu būdu modeliuojami ir į burną perkeliamai būsimų dantų forma. Siekdami, kad pacientas galėtų kuo tiksliau įvertinti siekiamą protezavimo rezultatą, klinikoje „ProDentum” naudojame skaitmenines technologijas, kurios suteikia galimybę virtualiu būdu planuoti būsimą dantų formą.

Patraukliai šypsenai sukurti dažnai neužtenka vien tik tvakyti dantis. Dantenų krašto linija, šypsenos aukštis, lūpų bei dantų santykis ir kiti veido parametrai yra neatsiejami nuo dantų estetikos, todėl atliekant estetinio protezavimo procedūrą gali tekti ją derinti ir su ortodontiniu gydymu, plastine dantenų chirurgija ir kt. Visi procedūros, reikalingos sukurtį nepriekaištingą šypseną yra planuojamos ir aptariamos su pacientu konsultacijos,  pirmų vizitų metu atliekant. Skaitmeninių technologijų pagalba informacija pateikiama vizualiai, suprantamai, todėl tiek tiek pacientas tiek visa klinikos komanda tiksliai žino, kokie darbai bus reikalingi norint sukurti gražią šypseną.

Dantų bei šypsenos estetinę analizę, planavimą ir kitus tyrimus mūsų klinikoje atlieka odontologo-ortopedo kvalifikaciją įgiję gydytojai.

Dažniausiai užduodami klausimai apie biomimetinę odontologiją

Kuo ypatinga biomimetinė ar minimaliai invazyvi odontologija?

Į klausimą atsako
Prof. med. dr. Vygandas Rutkūnas
Gyd. odontologas - ortopedas

Ši koncepcija yra itin svarbi šiuolaikinėje odontologijoje. Laikantis jos principų, stengiamasi pasiekti gydymo tikslus, kiek įmanoma mažiau agresyviai bei minimalia gydymo apimtimi. Gydymo eigoje naudojamos medžiagos ir technikos, kuriomis kiek įmanoma labiau atkartojama natūralių dantų struktūra, mechaninės, optinės ir kitos savybės.