Periodontologija

Periodonto ligos Lietuvoje yra plačiai paplitusios – sergančiųjų jomis skaičius siekia 95 procentus visų suaugusiųjų. Dėl šios priežasties labai svarbu, kad kiekvienas pacientas būtų tinkamai ištirtas ir jam parinktas labiausiai tinkantis gydymas bei profilaktikos režimas. Vienas dažniausių periodonto ligų ir dantenų uždegimo požymių – dantenų kraujavimas. Tam, kad ši patologija būtų objektyviai įvertinta, turi būti atliktas periodonto kišenės matavimas, indeksų skaičiavimas, radiologinis ir kiti papildomi tyrimai. Periodonto ligas sukeliantis veiksnys – dantų apnašos. Pastarosios gali sukelti uždegimą, dėl kurio gali būti prarastas kraštinis kaulas, atsirasti dantų paslankumas. Šiai ligai progresuojant, dantys gali būti prarasti.

Jei paciento būklė nėra sudėtinga, greičiausiai užteks atlikti profesionalią burnos higieną ir atsakingai prižiūrėti dantis. Jei atvejis sudėtingesnis, veikiausiai, bus reikalingas gilus kišenių valymas (kiuretažas) ar lopo operacija (jos metu pakeliamas dantenų lopas, atliekamas uždegimo pažeistų audinių valymas ir susiuvamos dantenos). Bet kuriuo atveju, siekiant užtikrinti gerus gydymo rezultatus, asmeninė higiena turi būti atliekama nepriekaištingai.

Dėl dantenų atsitraukimo gali atsidengti dantų šaknys ir protezų kraštai, taip pat gali būti juntamas padidėjęs dantų jautrumas. Tuomet reikalinga dantenų krašto korekcijos procedūra, jų storinimas ir kitos plastinės chirurgijos procedūros. Jei pacientui buvo atlikta dantų implantacija, dantų priežiūra turi būti atliekama dar kruopščiau nei prižiūrint vien natūralius dantis. Dėl netaisyklingos protezų priežiūros gali išsvystyti peri-mukozitas (taip vadinamas prie implanto esančių dantenų uždegimas), kuris vėliau gali progresuoti į peri-implantitą (prie implanto esančio kaulo uždegimas ir praradimas). Paprastai peri-implantito gydymo baigtis būna prastesnė nei periodontito, todėl pacientai turi būti tinkamai supažindinti su higienos svarba po implantacijos ir turi būti atliekama reguliari jų būklės kontrolė.

Šiais klausimais konsultuoja ir visavertę pagalbą teikia ProDentum klinikos specialistai.

Negydomas dantenų uždegimas gali sukelti periodontitą

 

Progresuojantis periodontitas; padidėjęs dantų paslankumas. Dantų prognozė – bloga.

Dantenų recesijos uždengimas, taikant periodonto chirurgijos techniką

 

Kaulo prie implanto uždegimas ir netekimas – periimplantitas. Danties implanto prognozė – prasta.

 

Susisiekite

Šeimyniškių g. 44, Vilnius

+370 657 77747

Facebook

Registruotis

Išsami informacija padės kuo efektyviau suplanuoti Jūsų vizitą! Būtume dėkingi, jei registruodamiesi:

  • Aprašytumėte problemą, dėl kurios kreipiatės
  • Jei žinote, nurodytumėte specialistą, į kurį norėtumėte kreiptis
  • Jums patogius vizitų laikus
  • Jeigu turite, pridėtumėte papildomą medžiagą (rentgeno/foto nuotraukas, išrašų kopijas ir kita)
Pasirinkti
Nepasirinktas joks failas

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir tiesioginės rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jei nesutinkate, slapukų Jūsų įrenginyje netalpinsime, tačiau kai kurios svetainės funkcijos gali iš dalies ar visiškai neveikti. Plačiau

Sutinku