Dantų protezavimas ir dantų protezai

Dantų protezavimas fiksuotais protezais

Kai kurių defektų dantų vainikų srityje dėl didelės apimties ir kitų ypatybių, negalima pašalinti plombuojant. Tokiais atvejais danties atkūrimui gali būti naudojami įklotai ir užklotai (1 pav.) bei vainikėliai (2 pav.). Dažniausiai naudojami metalo keramikos ir bemetalės keramikos konstrukcijos vainikėliai. Siekiant, kad rezultatas būtų kuo estetiškesnis, o apnašų kaupimasis sukeltų kuo mažiau rūpesčių pacientui, šiuo metu fiksuoti protezai dažniausiai gaminami cirkonio oksido pagrindu.

Dantų eilių defektus, kurie susidarė pacientui praradus vieną ar keletą dantų, galima šalinti naudojant tiltinius protezus (3 pav.). Deja, šis gydymo metodas išsiskiria dideliu trūkumu – taikant jį, tenka šlifuoti ir papildomai apkrauti gretimus dantis, taip pat sudėtingėja burnos higiena, nukenčia atraminiai dantys, prastėja jų prognozė. Dėl šių priežasčių pacientams rekomenduojama rinktis dantų implantus, ypač tais atvejais, kai gydant tiltiniais protezais būtina šlifuoti gretimus sveikus dantis.

ProDentum klinikoje dantų protezų gamyba atliekama mūsų nuosavoje skaitmeninėje laboratorijoje, todėl yra užtikrinamas operatyvus darbas ir efektyvi kokybės kontrolė. Klinikoje dirbantys specialistai bendradarbiauja su kokybiškus produktus tiekiančiomis, sertifikuotomis dantų technikos laboratorijomis ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse. Fiksuoti dantų protezai paprastai paruošiami po 2-5 paciento vizitų. Gamyboje naudojamos pažangios skaitmeninės technologijos suteikia galimybę net ir didelės apimties dantų vainikų defektus pašalinti ir atlikti protezavimą per ypač trumpą laiką.

SVARBU! Protezuojami gali būti tik tie dantys, kurių prognozė yra gera. Vadinasi:

  1. Protezuoti numatytoje srityje turi būti likęs pakankamas kiekis audinių, turi būti likusi galimybė pagaminti protezus (defekto riba turi būti virš dantenų).
  2. Dantų kanalų gydymas turi būti atliktas nepriekaištingai.
  3. Sritis neturėtų būti pažeista periodonto ligų.

Prieš pradedant nuolatinių protezų gamybą, gydytojas turi įsitikinti, ar protezuoti numatyti dantys yra kokybiškai tam paruošti, ir aptarti esančią situaciją su pacientu. Atlikus endodontinį (kanalų) gydymą, dantys atstatomi vienu iš galimų metodų – naudojant stiklo pluošto kaiščius ir / arba kompozitą. Atstatymas naudojant lietus kaulinius įklotus naudojamas vis rečiau.
ProDentum klinikoje teikiame įvairias dantų protezavimo paslaugas ir galime pagaminti bet kurio tipo ar konstrukcijos fiksuotus dantų protezus. Dantų protezavimo paslaugas teikia klinikoje dirbantys odontologai-ortopedai, kurie taipogi padeda pacientams išsirinkti tinkamiausią protezavimo variantą, atsižvelgę į visus pacientui aktualius veiksnius – sveikatos būklę, laiko ir finansinius aspektus.

Danties atstatymas užklotu

1 pav. Danties atstatymas užklotu.

 Danties atstatymas vainikėliu

Dantų atstatymas tiltiniu protezu

 

Dantų protezavimas išimamais protezais

Tais atvejais, kuomet dantų eilių defektai yra išties dideli, pacientui praradus tris ar daugiau dantų, gydymas naudojant tiltinius protezus yra labai sudėtingas, o kartais net ir neįmanomas. Tam tikros priežastys gali lemti, kad tokioje situacijoje negalima taikyti gydymo ir dantų eilių defektų šalinimo naudojant dantų implantus. Tokiu atveju, esant būtinybei atstatyti dantis, kad būtų pagerinta kramtymo funkcija, gydymas planuojamas naudojant išimamus protezus. Šie protezai gali būti keleto tipų:

  • daliniai išimami protezai (gydymas gali būti atliekamas, jei yra likusių dantų) (1 pav.);
  • pilni išimami protezai (gydymas taikomas kai dantų visai nėra) (2 pav.);
  • dengiantys išimami protezai (šio tipo protezai naudojami tuomet, kai jų bazė remiasi į po ja esantį implantą ar paliktą šaknį) (3 pav.).

Šie protezai gaminami keletu skirtingų būdų: iš akrilo plastmasės arba su metaliniu karkasu (vadinamieji biugeliniai arba lanko atraminiai protezai).
Prie gretimų dantų dalinius išimamus protezus galima jungti kabliuku arba estetiškai atrodančiais užraktais (4 pav.). Pacientas turėtų žinoti, kad esama daugybės išimamų protezų modifikacijų, taip pat – kad pastarųjų efektyvumas atstatant kramtymo funkciją yra prastesnis. Išimami protezai turi būti intensyviau ir profesionaliau prižiūrimi. Paprastai šis gydymo būdas taikomas dėl to, kad reikalingos mažesnės investicijos, taip pat tais atvejais, kai dantų prognozė nėra aiški, arba kaip laikini protezai.

Priklausomai nuo klinikinės situacijos, išimami protezai gali būti gaminami iš elastingos plastmasės („Valplast“, „Bredent“ ir kt.). Klinikoje ProDentum išimamų protezų klausimais konsultuoja odontologo-ortopedo kvalifikaciją turintys gydytojai.

 

Tradicinis dalinis plokštelinis protezas Pilnas plokštelinis protezas Dantų protezo implantai su užraktais itin gerai fiksuojamas implantas Dalinis išimamas protezas iš PEEK plastiko

1 pav. Tradicinis dalinis plokštelinis protezas. Pagrindiniai trūkumai: silpnesnė fiksacija, dengia didelį plotą, mažiau patogus kramtymas bei fonetika.

 

 

2 pav. Pilnas plokštelinis protezas. Mažiausias kramtymo funkcijos atstatymas. Ypač didelis diskomfortas apatinio žandikaulio protezavimo atveju.

3 pav. Keturi implantai su užraktais, pagerinančiais išimamo protezo fiksaciją. Užraktų dėka išimamas protezas itin gerai fiksuojamas prie implantų, ženkliai pagerindamas kramtymo efektyvumą ir komfortą.

 

 

4 pav. Dalinis išimamas protezas iš PEEK plastiko, kuris užraktais tvirtinasi prie tiltinio protezo bei dantų implantų.

 

Dantų protezavimo kainos

Paslauga Kaina (EUR)
Laikinas vainikėlis 49,00
Laikinas frezuotas vainikėlis 59,00
Laikinas vainikėlis ant implanto 139,00
Cirkonio keramikos vainikėlis 485,00
Cirkonio keramikos vainikėlis su estetine keramikos apdaila 545,00
Stiklo keramikos restauracija 419,00
Stiklo keramikos restauracija su estetine keramikos apdaila 449,00
Metalo keramikos vainikėlis 319,00
Metalo lydinio restauracija (be tauriojo metalo kainos) 269,00
Implantų fiksuoti protezai  
Cirkonio keramikos vainikėlis ant implanto 669,00
Cirkonio keramikos vainikėlis ant implanto su estet. apdaila 719,00
Stiklo keramikos vainikėlis ant implanto 559,00
Stiklo keramikos vainikėlis ant implanto su estet. apdaila 599,00
Metalo keramikos vainikėlis ant implanto 519,00
Individuali cirkonio oksido/titano atrama 319,00
Susisiekite

Šeimyniškių g. 44, Vilnius

+370 657 77747

Facebook

Registruotis

Išsami informacija padės kuo efektyviau suplanuoti Jūsų vizitą! Būtume dėkingi, jei registruodamiesi:

  • Aprašytumėte problemą, dėl kurios kreipiatės
  • Jei žinote, nurodytumėte specialistą, į kurį norėtumėte kreiptis
  • Jums patogius vizitų laikus
  • Jeigu turite, pridėtumėte papildomą medžiagą (rentgeno/foto nuotraukas, išrašų kopijas ir kita)
Pasirinkti
Nepasirinktas joks failas

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir tiesioginės rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jei nesutinkate, slapukų Jūsų įrenginyje netalpinsime, tačiau kai kurios svetainės funkcijos gali iš dalies ar visiškai neveikti. Plačiau

Sutinku