Prof. med. dr. Vygandas Rutkūnas

Prof. med. dr. Vygandas Rutkūnas

Gyd. odontologas - ortopedas

Didžiausias mano profesinis pasitenkinimas - padėti pacientams išvengti problemų arba efektyviai jas spręsti naudojant inovatyvias technologijas bei naujas žinias. Tačiau pirmiausia stengiuosi įsiklausyti, suprasti, padėti. Gydyti, kiek įmanoma, remiantis mokslu. Likusią dalį užpildo gydymo menas.

Išsilavinimas ir patirtis
 • 1995–2000 m. ikidiplominės studijos Kauno medicinos universiteto Stomatologijos fakultete.
 • Nuo 2001 m. privati praktika.
 • 2002–2004 m. podiplominės studijos Tokijo medicinos ir odontologijos universiteto Kramtymo funkcijos reabilitacijos departamente. Studijų vadovai: doc. H. Mizutani, prof. T. Ohyama.
 • 2004 m. gautas “A.R. Frechette 2004 New Investigator Award” apdovanojimas tarptautiniame IADR (International Association for Dental Research) suvažiavime, vykusiame Honolulu, Havajuose (JAV).
 • 2006 m balandžio 10 d. apginta biomedicinos mokslų srities, odontologijos mokslų krypties mokslų daktaro disertacija.
 • Nuo 2006 m. Vilniaus universiteto Odontologijos instituto Protezavimo poskyrio lektorius ir vadovas.
 • 2008-2014 VšĮ Odontologų ortopedų studijų klubo vadovas
 • Nuo 2009 m. Vilniaus universiteto Odontologijos instituto docento pareigos.
 • Nuo 2016 m. Lietuvos odontologų ortopedų draugijos pirmininkas.
 • Nuo 2018 m. Tarybos narys, Europos odontologų ortopedų asociacija
 • Nuo 2019 m. Tarybos narys, Skaitmeninės odontologijos asociacija (Digital Dentistry Society)
 • Nuo 2019 m. Vilniaus universiteto Odontologijos instituto profesoriaus pareigos
 • Nuo 2022 m. Europos odontologų ortopedų asociacijos prezidentas
 • ProDentum klinikos, Digitorum laboratorijos ir mokymo centro įkūrėjas (2007 m.)

Biografija

Vadovauja Digitorum tyrimų komandai, kurios pagrindinės darbų kryptys: skaitmeninių dantų ir implantų protezavimo metodų validizavimas, 3D spausdinimas audinių regeneracijoje, bruksizmo monitoringas ir t.t.

„TF workflow” (Accurate Digital Implantology and Prosthodontics) dantų implantavimo ir protezavimo metodo kūrėjas ir vystytojas.

Keturių vadovėlių anglų kalba protezavimo tema autorius, 4 vadovėlių dantų protezavimo tema lietuvių kalba autorius.

Virš 50 pranešimų tarptautinėse konferencijose autorius, virš 70 pranešimų Lietuvoje vykusių mokslinių ir praktinių konferencijų autorius. Apie 100 tarptautinių ir Lietuvoje vykusių konferencijų ir tobulinimo renginių dalyvis. Apie 25 tobulinimo renginių organizatorius.

IADR, EAO, EPA, IJP, LPD, LOOD, DDS, ITI, FOR organizacijų narys. Lietuvos odontologų rūmų narys.

Mokslinių straipsnių recenzavimo patirtis dvylikoje tarptautinių žurnalų.

Gydytojas atlieka šias paslaugas

Gydytojo darbai

Skaitmeninė implantacija ir cirkonio oksido protezas

Pacientą vargino išimamų protezų keliamas diskomfortas. Kai kurių dantų būklė buvo kritinė. Likusių dantų būklė buvo optimizuota ir jie išsaugoti. Kad išvengtume išimamų protezų buvo pasirinkta dantų implantacija. Atliktas skaitmeninis dantų implantacijos ir protezavimo planavimas. Dantų implantacija, laikinas ir nuolatinis protezavimas atliktas naudojant pažangius protezavimo metodus, sutrumpinant gydymo ir paciento diskoforto laiką.

Gydymą atliko: Prof. med. dr. Vygandas Rutkūnas

Gyd. odontologas – ortopedas

Before
Before
Gidinė implantacija ir skaitmeninis protezavimas

Pacientas kreipėsi dėl prastos dantų būklės, dantenų uždegimo, nepakankamos kramtymo funkcijos, „sukritusio“ sąkandžio ir pablogėjusios išvaizdos. Atlikus ištyrimą, buvo atliktas skaitmeninis šypsenos planavimas. Skaitmeninių technologijų dėka, buvo suplanuota gidinė implantacija ir protezavimas cirkonio oksido keramika atstatant kramtymo funkciją bei estetiką.

Laboratorija – Digitorum LAB

Gydymą atliko: Prof. med. dr. Vygandas Rutkūnas

Gyd. odontologas – ortopedas

Before
Before
Implantacija ir protezavimas naudojant CAD/CAM ir 3D spausdinimą

Netekti visi viršutinio žandikaulio dantys, netekta kramtymo funkcijos, prasta estetika, pažeisti likę apatinio žandikaulio dantys. Klinikos specialistai padėjo išsaugoti ir atstatyti apatinio žandikaulio dantis. Skaitmeninių technologijų pagalba, suplanuotas naujas sąkandis ir šypsena. 3D spausdinti gidai panaudoti implantacijai. Modernių technologijų pagalba, pagaminti biosuderinami bemetalės keramikos protezai, užtikrinantys gerą kramtymo funkciją, fonetiką ir estetiką. Laboratorija – Digitorum LAB www.digitorum.eu

Gydymą atliko: Prof. med. dr. Vygandas Rutkūnas

Gyd. odontologas – ortopedas

Before
Before
Protezavimas – TFW protokolas

Pacientas kreipėsi dėl nepakankamos kramtymo funkcijos. Likę pavieniai dantys buvo prastos prognozės ir sąlygojo vis atsikartojančius uždegimus, buvo smarkiai pažeisti. Pritaikytas tikslios implantacijos ir protezavimo protokolas TFW. Digitorum LAB pagaminti gidai užtikrino tikslią implantaciją. Viršutiniame žandikaulyje panaudoti 6 implantai bei kaulo priauginimo procedūros. Apatiniame – 4 implantai. Protezavimui vėlgi naudotas TFW protokolas užtikrinantis itin didelį protezų tikslumą. Protezai pagaminti iš cirkonio keramikos, nenaudojant metalų lydinių, taip užtikrinant jų biosuderinamumą.

Gydymą atliko: Prof. med. dr. Vygandas Rutkūnas

Gyd. odontologas – ortopedas

Before
Before
Kviečiame registruotis internetu!