Sinuso dugno pakėlimo operacija

Sinuso dugno pakėlimo operacija

Viršutinio žandikaulio sinuso dugno pakėlimo operacijos metu pakeliama sinuso gleivinė, kuri papildomai apsaugoma specialia membrana, ir į sinuso dugną pridedama kaulo pakaitalo.

Viršutinio žandikaulio sinuso dugno pakėlimo operacijos metu pakeliama sinuso gleivinė, kuri papildomai apsaugoma specialia membrana, ir į sinuso dugną pridedama kaulo pakaitalo. Tokiu būdu padidinamas viršutinio žandikaulio keteros aukštis, reikalingas dantų implanto/ų įsriegimui, norint atkurti prarastus viršutinio žandikaulio krūminius dantis ir kaplius. Dažniausiai implantus po sinuso dugno pakėlimo operacijos galima sriegti tik praėjus 4-9 mėnesiams. Maždaug per teik laiko į sinusą įdėtas kaulas prigyja – apauga kraujagyslėmis ir tampa nuosavu. Tam tikrais atvejais implantus įsriegti galima jau sinuso pakėlimo operacijos metu.

Burnos chirurgo konsultacijos metu, bus įvertintas Jūsų alveolinės keteros aukštis, plotis, aptarta sinuso dugno pakėlimo operacija (pakėlimas uždaru ar atviru būdu), nuskausminimas (vietinis, intraveninė sedacija, bendrinė nejautra), pasiruošimas sinuso dugno pakėlimo procedūrai, komplikacijos bei rizikos.

Pasiruošimas sinuso dugno pakėlimui:

Prieš sinuso dugno pakėlimą  yra atliekama panoraminė rentgeno nuotrauka ir/arba tūrinė kompiuterinė tomografija, alveolinės keteros formos ir anatominių struktūrų padėties įvertinimui. Svarbu: po sinuso dugno pakėlimo operacijos rekomenduojama bent 7 dienas neskraidyti lėktuvu ir nenardyti.

Jei Jums bus atliekamas sinuso dugno pakėlimas vietinėje nejautroje, specialaus pasiruošimo nereikia. Ateikite pavalgęs, atsigėręs, nes 2-3 val po sinuso dugno pakėlimo  negalima valgyti ir gerti. Jei Jums operacija bus atliekama intraveninėje sedacijoje /arba bendrinėje nejautroje, Jums rekomenduojami atlikti tyrimai: BKT (bendras kraujo tyrimas), gliukozės koncentracijos kraujo serume tyrimas, kraujo krešėjimo tyrimai (ADTL, SPA, INR), šlapimo tyrimas ir elektrokardiograma.

Poopercinis periodas:

1. Normalu, kad po operacijos operuota sritis patinsta, parausta, tampa skausminga. Standartiniu atveju operuotos srities ir aplinkinių audinių tinimas didėja apie 2 – 4 paras po operacijos.

2. Po operacijos gali pasireikšti skausmas, skausmingumas liečiant operuotą sritį. Šie reiškiniai paprastai pradeda mažėti maždaug po 3 – 4 parų.

3. Kraujosruvos, odoje, matomos iš išorės. Jos dažniausiai išryškėja 2 – 4 pooperacinę parą. Dažniausiai praeina savaime, netaikant jokio papildomo gydymo. Kraujosruvų nykimo metu odos spalva kinta (nuo rausvos – melsvos iki žalsvos – gelsvos). Gali išsivystyti kraujo išsiliejimas ne tik operuotoje, bet ir aplinkinėse srityse. Jo dydis priklauso ne tik nuo operacijos apimties ir pobūdžio, bet ir nuo organizmo individualios reakcijos į atliktą operaciją ir po to taikomą gydymą.

Dažniausiai užduodami klausimai apie sinuso dugno pakėlimo operaciją

Kokia sinuso dugno pakėlimo procedūros paskirtis? Kokią rinktis?

Į klausimą atsako
Prof. med. dr. Vygandas Rutkūnas
Gyd. odontologas - ortopedas

Sinuso dugno pakėlimo procedūros esmė – priauginti kaulą atitraukiant sinuso dugno membraną ir įsukant reikiamo dydžio implantą. Be šios procedūros implantacija gali būti negalima. Skiriamos dvi pagrindinės technikos: atvira ir uždara sinuso dugno pakėlimo procedūra. Pirmoji yra taikoma, kai likusio kaulo yra labai mažai ir reikia didesnio kaulo priauginimo, antroji – kai kaulo trūkumas yra sąlyginai nedidelis. Jeigu tik įmanoma, stengiamasi atlikti uždaro sinuso dugno pakėlimo procedūrą. Abiejų procedūrų metu dažniausiai yra iš karto įsukamas implantas. Atviro pakėlimo atveju gijimo laikotarpis ilgesnis – apie 6 mėn, o uždaro – apie 3-4 mėn.