Efektyvus dantų balinimas

Efektyvus dantų balinimas

Dantų balinimo procedūra atliekama, siekiant pagerinti dantų estetiką. Ji gali būti taikoma balinant dantų grupę arba visus dantis.

Dantų balinimo procedūra atliekama, siekiant pagerinti dantų estetiką. Ji gali būti taikoma balinant dantų grupę arba visus dantis. Dantų balinimas atliekamas dviem režimais: „ofisine” arba namų sistema. Prieš balinimo procedūrą reikalinga gydytojo apžiūra: balinimo būdas parenkamas atsižvelgus į paciento būklę bei pageidavimus. Pavieniai dantys, kuriems buvo atliktas kanalų gydymas, balinami iš vidaus. Prieš balinimo procedūrą būtina atlikti profesionalią burnos higieną. Dantų balinimo procedūra atliekama tik įvertinus galimos žalos ir naudos santykį, o balinant laikomasi saugumo priemonių.

Jei esama tam tikrų dantų spalvinių pokyčių (pavyzdžiui, dantų fluorozės), dantų balinimas nebus efektyvus. Tokiu atveju siūloma atlikti mikroabrazijos procedūrą. ProDentum klinikoje atliekamos šios dantų balinimo procedūros:

 • balinimas kapomis;
 • dantų balinimas „Beyond“ balinimo sistema (šaltos šviesos lempa);
 • vidinis balinimas;
 • mikroabrazijos procedūra.

Dantų balinimas kapomis

Odontologas nuima paciento dantų atspaudus ir dantų techniko laboratorijoje pagaminamos individualios formelės – kapos, į kurias pacientas įdeda balinimo gelį ir užsideda ant dantų tam tikram laikui (pagal baliklio gamintojo rekomendacijas). Tokiu būdu galima balinti dantis kasdien tol, kol pasiekiamas tenkinantis rezultatas (bet ne ilgiau nei 2 savaites). Jei dantys labai jautrūs, galima dantų balinimą atlikti rečiau (pvz., kas antrą dieną) arba trumpiau nei nurodyta.

Dantų balinimas kapomis
Balinimo kapa ir balinimo gelis

Ofisinis dantų balinimas 

Balinimui naudojami didelės koncentracijos balikliai, todėl specialiais laikikliais atitraukiamos paciento lūpos ir liežuvis, o dantenos užliejamos apsaugine medžiaga (kad baliklis kontaktuotų tik su dantimis). Ofisinis dantų balinimas gali būti pagreitintas naudojant aktyvatorius – lazerį ar balinimo lempą. 

 Svarbu žinoti:

 • Po procedūros nežymiai padidėjęs dantų jautrumas praeina vos per keletą dienų. 
 • Po dantų balinimo lazeriu rekomenduojame vengti spalvotų ir gazuotų gėrimų, maisto turinčių dažiklių, bei rūkymo.
 • Norint kuo ilgiau išlaikyti gautą baltų dantų efektą, rekomenduojame atlikti palaikomąjį balinimą kas 6 mėn, užsidėti balinančią kapą (1 kartas ~3-8 val. trukmei).
 • Prieš balinimo procedūrą lazeriu yra būtina atlikti profesionalią burnos higienos procedūrą.

 Laikydamiesi šių patarimų galėsite ilgai džiaugtis spindinčia šypsena.

Dantų balinimas „Beyond“ balinimo sistema

Kas yra „Beyond“ balinimo sistema?

BEYOND® Polus Power Whitening – 6 metus iš eilės pasaulyje pripažinta kaip viena saugiausių balinimo sistemų pasaulyje. Daugiau nei 500 000 šypsenų pasaulyje yra balintos pasitelkiant šią balinimo sistemą. Nauja LightBridge™ balinimo technologija sujungia halogeną ir LED šviesą į švelniai mėlyną balinimo šviesos spektrą. Tai inovatyvi technologija, turinti pažangiausią filtravimo sistemą, turinti 30 lęšių, kurie padengti  150 000 optinių sluoksnių, užtikrinantys puikią apsaugą nuo ultravioletinių spindulių (UV)  skleidžiamos šilumos į danties audinius. Ši sistema užtikrina galimybę saugiu būdu turėti kerinčią šypseną vos per 30 minučių.

Kaip vyksta pati procedūra, galite susipažinti peržiūrėję video:

video

Privalumai: 

 • Greitas rezultatas– su pasiruošimu procedūra trunka iki 1,5 valandos. Pats balinimas trunka 30-40 min.t.y tris sesijos po 10-15 minučių. 
 • Akivaizdus dantų balinimo efektas- testais įrodyta, kad po dantų balinimo sistema „Beyond“, dantų baltumas pakyla per 5- 6 pakopas VITA skalėje. Pacientai iš karto gali pamatyti akivaizdų efektą.
 • Ilgalaikis dantų baltumas– net ir po kurio laiko dantys neatgauna savo buvusio tamsesnio atspalvio
 • Saugi procedūra– optinio filtro pagalba dantys ir šalia esantys burnos audiniai yra apsaugomi nuo kenksmingų ultravioletinių ir infraraudonųjų spindulių. Beyond lempa generuoja šaltą šviesą žemoje temperatūroje, todėl dantų nervai dirginami minimaliai, kas įtakoja mažesnį dantų jautrumą po balinimo procedūros, kuris neišvengiamas balinant įprastinėmis balinimo sistemomis.

 Svarbu žinoti:

 • Po procedūros nežymiai padidėjęs dantų jautrumas praeina vos per keletą dienų. 
 • Rekomenduojame vengti spalvotų ir gazuotų gėrimų, maisto turinčių dažiklių, bei rūkymo.
 • Norint kuo ilgiau išlaikyti gautą baltų dantų efektą, rekomenduojame atlikti palaikomąjį balinimą kas 6 mėn, užsidėti balinančią kapą (1 kartas ~3-8 val. trukmei).
 • Prieš balinimo procedūrą yra būtina atlikti profesionalią burnos higienos procedūrą.
 •  Laikydamiesi šių patarimų galėsite ilgai džiaugtis spindinčia šypsena.

Vidinis negyvų dantų balinimas

Danties šaknies kanale esančią pulpą sudaro ne tik nervas, bet ir jį maitinančios kraujagyslės. Jei dėl gilaus karieso, traumos ar kitų priežasčių dantis tampa nebegyvybingas, kraujo ir kiti irimo produktai iš danties vidaus įsigeria į dentiną ir dantis patamsėja. Laiku ir taisyklingai atlikus danties šaknų kanalų gydymą dantis išlieka normalios spalvos. Todėl labai svarbu pačioje kanalų gydymo pradžioje kruopščiai išvalyti visus pulpos likučius. To nepadarius vėliau tenka atlikti vidinį danties balinimą.

Iš pradžių įvertinama šaknų kanalų gydymo kokybė ir, jei yra indikacijų, atliekamas pergydymas. Tada išvalomos danties vainiko plombos ir baliklis įdedamas į danties vidų. Priklausomai nuo naudojamų medžiagų, vidinis danties balinimas pradedamas ir baigiamas kabinete arba baliklis keičiamas kas savaitę.

Vidinis balinimas atliekamas tik priekiniams dantims. Negyvi, patamsėję kapliai ir krūminiai dantys protezuojami – pirmiausia dėl to, kad reikia atstatyti susilpnėjusius, suirusius dantų vainikus. Tuo pačiu išsprendžiama ir spalvos problema.

Dažniausiai užduodami klausimai:

Ar dantų balinimas skausmingas?

Neskausmingas, bet dantys gali būti jautrūs balinimo metu ar po jo. Gera žinia ta, kad jautrumas praeina. Jei po procedūros dantys itin jautrūs, galima išgerti skausmą mažinančių vaistų. Taip pat specialistas parinks jums dantų priežiūros priemones tinkamas naudojimui po balinimo.

Šalutinis balinimo poveikis:

 • Padidėjęs dantų jautrumas. Įrodyta, kad dėl balinimo atsiradę pokyčiai danties pulpoje yra grįžtami, todėl ir padidėjęs dantų jautrumas yra tik laikinas nepatogumas.
 • Sudirgusios dantenos. Taip gali atsitikti naudojant didelės koncentracijos baliklį, naudojant per didelį kiekį baliklio ar per ilgai.
 • Labai retai po vidinio danties balinimo gali prasidėti išorinė danties kaklelio rezorbcija. Kad taip neatsitiktų, baliklis dedamas tik į danties vainiką, balinimui nebenaudojamas karštis, po balinimo į danties ertmę dviems savaitėms įdedama Ca(OH)2 pastos. Taip pat labai svarbu kasmet atlikti kontrolines negyvų dantų rentgenogramas.

Kiek laiko tęsiasi dantų balinimo efektas ir nuo ko jis priklauso?

Tiek po balinimo šaltos šviesos lempa, tiek ir be jos specialistas pateikia išsamias rekomendacijas kaip prižiūrėti dantis, kad jie išliktų balti kuo ilgiau. Kiekvieno paciento rezultatas po balinimo yra individualus.Vidutiniškai balinimo efektas trunka nuo 1 – 2 metų, tačiau viskas priklauso nuo dantų priežiūros (įrodyta, kad pacientų, kuriems reguliariai atliekama profesionali burnos higiena, dantys šviesesni), mitybos (ypač dantis tamsina gausus kavos, arbatos ar raudono vyno vartojimas). Gražių ir ilgalaikių balinimo rezultatų neturėtų tikėtis gausiai rūkantys pacientai. Pastebėta, kad lengviau bąla gelsvo, oranžinio atspalvio dantys nei turintys pilkšvą, melsvą atspalvį.

Norint kuo ilgiau išlaikyti išgautą baltų dantų efektą, rekomenduojama atlikti palaikomąjį balinimą kas 1 metus. 

SVARBU!

 • Prieš balinimą turi būti atlikta profesionali burnos higiena (nes neįmanoma nuo baliklio apsaugoti kraujuojančių, uždegiminių dantenų), sugydyti ėduonies pažeisti dantys.
 • Dantų plombos ir vainikėliai nebąla, todėl plombavimas ar protezavimas turi būti atliekami tik po balinimo procedūros.
 • Nuo paskutinio balinimo seanso iki danties plombavimo ar protezavimo turi praeiti 2 savaitės.
 • Per šį laiką iš danties pasišalina visi deguonies ar peroksido likučiai ir plombuojant gaunamas maksimaliai stiprus surišimas tarp užpildo ir danties, nusistovi danties spalva, nes balinimo efektas tęsiasi dar keletą dienų po procedūros.
 • Danties emaliui žala nepadaroma – dantys nešlifuojami ir neėsdinami rūgštimi.
 • Balinimo procedūra nerekomenduojama daryti asmenims iki 18 metų, nėščiosioms, maitinančioms moterims.
 • Dantims stipriai pažeistiems tetraciklino ar kitų antibiotikų gali prireikti daugiau nei vienos proceūros.

Dantų balinimo patartina vengti, kol yra nešiojami breketai. Atlikti balinimo procedūrą rekomenduojame, kai breketai jau nuimti ir yra atlikta profesionali burnos higiena.

O kaipgi balinančios dantų pastos?

Dauguma balinančių dantų pastų yra ženkliai abrazyvesnės, grubesnės už įprastas dantų pastas, todėl efektyviau nuvalo įvairias pigmentines dantų apnašas ir dantys atrodo baltesni. Kita vertus, dėl jų dantų emalis ir dentinas irgi dėvisi greičiau. Taigi, nuolat naudoti balinančias dantų pastas nerekomenduojama, reikėtų apsiriboti viena tūbele metams, o dantis tokia pasta valyti su pertraukomis.

Burnos higiena, dantų balinimas kaina

Kainos tikslinamos konsultacijos metu bei gydymo eigoje.

Burnos higiena, dantų balinimas

Paslaugų
pavadinimai

Kaina

Kaina

Prof. med.dr. V. Rutkūnas

Individualios higienos apmokymas, valymo priemonių parinkimas

10,00€

Profesionali burnos higiena

75,00€

Profesionali pakartotina burnos higiena (2-4 sav)

65,00€

Bazinė profesionali burnos higiena ( kai yra mažai dantų)

50,00€

Dantų balinimas Beyond sistema (abu žandikauliai)

260,00€

Dantų balinimas antrą kartą (per 1 mėn. abu žandikauliai)

180,00€

Dantų balinimas kapa (abu žandikauliai+balinimo švirkštai)

280,00€

Dantų balinimas kapa (vienas žandikaulis+balinimo švirkštas)

150,00€

Balinimo medžiaga (1 švirkštas)

25,00€

Dantų kaklelių padengimas fluoro laku ar kt.

19,00€

Individualių higienos priemonių parinkimas

8,00€