Estetinis plombavimas ir estetinė odontologija

Estetinis plombavimas ir estetinė odontologija

Tai modernus gydymo būdas, kurio metu yra atkuriami pažeisti ar negražiai atrodantys priekiniai dantys. Visa plombavimo esmė yra atstatyti dantį taip, kad jis nesiskirtų nuo šalia esančių dantų.

Kas yra  estetinis plombavimas?

Tai modernus gydymo būdas, kurio metu yra atkuriami pažeisti ar negražiai atrodantys priekiniai dantys. Visa plombavimo esmė yra atstatyti dantį taip, kad jis nesiskirtų nuo šalia esančių dantų.

Estetinio plombavimo privalumai

Lyginant su kitomis dantų gydymo technikomis tokiomis kaip protezavimas ar ortodontinis gydymas, estetinis plombavimas yra mažiausiai invazyvus, sveikų danties audinių nugręžti nereikia.

Estetiniam plombavimui užtenka vieno ilgesnio vizito (iki 4-6 val) ir vieno trumpo, kontrolinio vizito. Tai labai patogu pacientams, neturintiems daug laiko, gyvenantiems užsienyje arba tiesiog norintiems greito ir efektyvaus rezultato.

Net ir praėjus keliems metams po atlikto plombavimo, galima atlikti nežymias spalvos bei formos korekcijas neperdarant viso plombavimo.

Svarbu žinoti, kad norint kuo ilgiau išlaikyti gražius plombuotų dantų paviršius, plombas rekomenduojama  perpoliruoti kasmet.

Kada rekomenduojama atlikti estetinį plombavimą?

Estetinį plombavimą rekomenduojame atlikti, kai esate nepatenkinti savo dantų forma, spalva, dydžiu, skaidrumu, netaisyklinga padėtimi dantų lanke arba senomis, nekokybiškomis plombomis priekinių dantų srityje. Dažnai estetinį plombavimą siūlome atlikti po ortodontinio gydymo, kai sąkandis taisyklingas, tačiau iki tobulos šypsenos dar trūksta smulkių detalių. Taip pat rekomenduojame plombuoti nudilusius kandamuosius kraštus.

Kaip atliekamas estetinis plombavimas?

Prieš plombavimą yra būtina atlikti profesionalią burnos higieną, kartais siūlome atlikti ir dantų balinimą. Atvykus plombavimo procedūrai pacientui yra atliekama vietinė nejautra, kad nejaustų jokio diskomforto. Iš plombuojamų dantų yra pašalinami ėduonies pažeisti audiniai, seni, nekokybiški užpildai. Danties paviršius paruošiamas plombavimui. Plombuojant yra taikoma sluoksniavimo technika ir tokiu būdu yra atkuriama danties anatomija. Atstatymui yra naudojamos naujausios kompozicinės medžiagos. Šie kompozitai pasižymi tvirtumu ir ilgaamžiškumu, be to, turi labai plačią spalvų paletę, o tai leidžia gydytojui parinkti idealiai Jūsų natūralius dantis atitinkančią spalvą ir pasiekti puikių rezultatų. Procedūros pabaigoje plombos poliruojamos. Apie galutinę išvaizdą po plombavimo galima spręsti tik praėjus kelioms dienoms. Reikia, kad dantys atgautų savo drėgmę, o tuo pačiu ir tikrąją spalvą bei skaidrumą. Plombavimo metu dantys būna sausi, todėl atrodo labai šviesūs ir matiniai. Tad kontrolinio vizito metu įvertinama, ar dantų išvaizda pacientą tenkina. Jei reikia, atliekamos korekcijos ir plombos dar kartą perpoliruojamos.

Priežiūra po estetinio plombavimo
  • Jei buvo atstatyti nudilę kandamieji kraštai ar pakeistas dantų ilgis, reiktų atsargiau kąsti kietą maistą.
  • Pirmąją dieną vengti dažančių maisto produktų (kava, arbata, raudonas vynas, ciberžolė, karis, morkos, dažančios uogos, geležies papildai, …).
  • Dantis valyti minkštu šepetėliu ir švelnia, neabrazyvia dantų pasta. Vengti balinančių dantų pastų (jos dažnai būna labai šiurkščios) arba dantų pastų su žolelėmis, skaliklių su chlorheksidinu. Nepamiršti tarpdančių šepetėlio ar siūlo.
  • Pakartotiniam plombų perpoliravimui atvykti kas 6-12 mėn.
Estetinio plombavimo pavyzdžiai
Dantų plombavimas kaina

Kainos tikslinamos konsultacijos metu bei gydymo eigoje.

Dantų plombavimas

Paslaugų
pavadinimai

Kaina

Kaina

Prof. med.dr. V. Rutkūnas

Maža plomba

75,00€

Vidutinė plomba

100,00€

Didelė plomba

120,00€

Krūminio danties vainiko atstatymas

170,00 – 200,00€

Estetinis dantų plombavimas

Paslaugų
pavadinimai

Kaina

Kaina

Prof. med.dr. V. Rutkūnas

Maža plomba

95,00€

Vidutinė plomba

130,00€

Didelė plomba

160,00€

Plombos korekcija

60,00€

Kandamųjų kraštų atstatymas

100,00€

Pilnas danties estetinis plombavimas

160,00 – 230,00€

Poliravimas

50,00€