Vaikų odontologija

Vaikų odontologija

Pirmoji pažintis su odontologu prasideda vos išdygus pirmam dantukui, būtent tada tėvams rekomenduojama pirmą kartą atvesti vaiką apžiūrai.

Pirmoji pažintis su odontologu prasideda vos išdygus pirmam dantukui, būtent tada tėvams rekomenduojama pirmą kartą atvesti vaiką apžiūrai. Vizito metu tėvai informuojami, kaip reikia prižiūrėti vaiko dantis, kokią dantų pastą ir šepetėlį pasirinkti, papasakojama apie tinkamos mitybos įtaką, įvertinama ėduonies rizika ir informuojama, kas kiek laiko atvykti į kliniką profilaktiniams vizitams pas odontologą.

Gajus mitas, jog pieninių dantų gydyti nereikia, nes „vis tiek iškris“, o jie šaknų neturi ir negali skaudėti. Taip, dantys iškris, tačiau pirmieji dantys kūdikiui išdygsta maždaug 6 mėnesių, o paskutiniai pienininiai dantys iškrenta vaikui sulaukus 12 metų. Pieniniai dantys svarbūs kramtymui, estetikai, žandikaulio vystymuisi, taisyklingo nuolatinio sąkandžio formavimuisi (jie išlaiko vietą nuolatiniams dantims). Negydomi pieniniai dantys gali skaudėti, tapti pūlingos infekcijos priežastimi, kuri sukelia žandikaulių ligas ar pažeidžia nuolatinių dantų užuomazgas, kurios yra po pieniniais dantimis.

vaikų odontologinis gydymas

Dantys klinikoje gydomi naudojant vietinę nejautrą (nuskausminimą), tačiau ne visi vaikai tai toleruoja, bijo. Tokiu atveju yra taikoma bendrinė nejautra, vieno vizito metu gydomi visi dantys. Tai saugus ir modernus gydymo būdas, nekeliantis streso vaikui ir leidžiantis gydytojui atlikti darbą kokybiškai. Po bendros nejautros, praėjus 4 mėnesiams, rekomenduojama apsilankyti klinikoje profilaktiniam vizitui, taip vaikas pripras prie naujos aplinkos ir ilgainiui nebijos, neturės dantų gydymo baimės ateityje.

Kokias procedūras atlieka vaikų odontologas? Pagrindinės yra šios:
  • pažintinė terapija, pratinimas prie gydymo aplinkos. Vaikas supažindinamas su kėde, leidžiama paspausti mygtukus, parodoma, kaip veikia siurbliukai, valomos apnašos šepetėliu;
  • profesionali burnos higiena, burnos higienos instruktažas. Šias procedūras paprastai atlieka burnos higienistai, tačiau pastebėtina, kad ilgainiui atsiranda vaikų psichologinis prieraišumas gydytojui, todėl kabineto ar paties gydytojo pakeitimas gali tapti nemažu iššūkiu ir vaikui kelti papildomą įtampą. Tokiu atveju profesionalią burnos higieną vaikams atlieka vaikų odontologas, jei vaikui ėjimas pas kitą gydytoją kelia stresą;
  • ėduonies pažeistų dantų gydymas. Pieninių dantų anatomija yra kitokia nei nuolatinių dantų, todėl jie greičiau genda ir pažeidimai pasiekia danties nervą. Vaikų odontologo tikslas kuo anksčiau pastebėti pažeidimus ir konservatyviomis priemonėmis (profilaktika) arba operaciniu gydymu (plombavimu) užkirsti kelią ligos progresavimui. Tam, kad vaikui būtų didesnė motyvacija gydytis dantis, klinikoje gydytojas leidžia išsirinkti animacinį filmą, kuris rodomas procedūros metu, taip pat plombos spalvą (jei tėvai sutinka restauruoti dantis spalvotomis restauracijomis). Vizito pabaigoje kiekvienas vaikas, kuris bendradarbiavo, gauna mažą dovaną;
Spalvotos plombos
  • pieninių dantų šalinimas. Esant indikacijoms, ortodontiniais ar terapiniais tikslais, šalinami tiek sveiki, tiek pažeisti ėduonies pieniniai dantys. Naudojant vietinę nejautrą tai yra trumpa procedūra (dažnai pats šalinimas po nuskausminimo netrunka net 3 minučių), tačiau vaikams kartais tai kelia baimę. Tokiu atveju atliekama kaukinė nejautra, kurios metu vaikas pilnai užmiega ir dantis pašalinamas;
  • protezavimas standartiniais nerūdijančio plieno vainikėliais. Tai danties atstatymo būdas, kai daugiau nei 2/3 pieninio danties yra pažeista ėduonies. Vainikėlis apgaubia dantį ir atkuria anatomiją bei funkciją;
Vaikų pieninių dantų protezavimas standartiniais nerūdijančio plieno vainikėliais
Vaikų odontologija kaina

Kainos tikslinamos konsultacijos metu bei gydant.

Vaikų dantų gydymas

Paslaugų
pavadinimai

Kaina

Kaina

Prof. med.dr. V. Rutkūnas

Vaiko psichologinis pasiruošimas gydymui ( 20 min)

40,00€

Vaikas nesileidžia gydomas

40,00€

Individualus burnos higienos mokymas su apnašų dažymu

45,00€

Profilaktinė apžiūra

25,00€

Apnašų nuvalymas, burnos higienos instrukcijos

40,00€

Fluoro lako aplikacija (1 danties)

4,00€

Silantas

20,00€

Pieninio danties plomba

60,00€

Pieninio danties pulpotomija

85,00€

Nuolatinio danties pulpotomija MTA/Biodentinu

50,00–80,00€

Pieninio danties šalinimas

50,00€

Paslankaus pieninio danties šalinimas

25,00€

Pieninio danties šaknies kanalų gydymas

50,00€

Pieninio danties vilkimas vainikėliu

150,00€

Pieninio danties atstatymas cirkonio vainikėliu

220,00€

Dažniausiai užduodami klausimai apie vaikų odontologiją

Ar reikalingi vaikų dantų pastuose fluoridai?

Į klausimą atsako
Justas Viršilas
Gyd. vaikų odontologas

Ar reikalingi vaikų dantų pastuose fluoridai?

Taip, reikalingi. Skirtingo amžiaus vaikams, įvertinus ėduonies riziką, rekomenduojamos dantų pastos nuo 1000 ppm iki 1450 ppm fluoridų.

Kiek kartų per dieną reikėtų valyti vaikų dantis?

Į klausimą atsako
Justas Viršilas
Gyd. vaikų odontologas

Kiek kartų per dieną reikėtų valyti vaikų dantis?

Dantis užtenka valyti du kartus per dieną po dvi minutes. Labai svarbu, kad valymas būtų kokybiškas, neliktų minkštų apnašų.

Kada turėtų būti pirmasis apsliankymas pas vaikų gydytoją?

Į klausimą atsako
Justas Viršilas
Gyd. vaikų odontologas

Kada turėtų būti pirmasis apsliankymas pas vaikų gydytoją?

Rekomenduojama apsilankyti išdygus pirmam dantukui. Šis vizitas yra daugiau informacinio pobūdžio apsilankymas tėvams ir pažintis su odontologu bei jo darbo aplinka vaikui.

Ar reikia gydyti pieninius dantis ir kodėl?

Į klausimą atsako
Justas Viršilas
Gyd. vaikų odontologas

Ar reikia gydyti pieninius dantis ir kodėl?

Taip, pieninius dantis gydyti būtina, tam, kad jie neskaudėtų, būtų užtikrintas kokybiškas maisto kramtymas ir sklandžiai vyktų vaiko raida. Taip pat pieniniai dantys išlaiko vietą nuolatiniams dantimis, todėl svarbu kuo ilgiau juos išsaugoti dėl taisyklingo sąkandžio.