Ortodontija

Ortodontinio gydymo tikslas – tai efektyvi netaisyklingo sąkandžio korekcija. Šio gydymo metu gali būti koreguojamos dantų ir dantų lankų anomalijos.

 

Korekcijos tikslas – grąžinti dantis į taisyklingą padėtį ir tokiu būdu atstatyti taisyklingą dantų lanką. Taisyklingas sąkandis – tai ne tik estetiškas vaizdas, bet ir funkcionalumas, galimybė prognozuoti geresnius rezultatus. 

 

Ortodontinis gydymas taikomas tiek vaikams, tiek ir suaugusiems pacientams. Ypač svarbus metas atkreipti dėmesį ir šalinti sąkandžio problemas ateina tuomet, kai vaikas yra 7-13 metų amžiaus. Šiuo laikotarpiu galima tikėtis geriausio gydymo rezultato.

 

Ortodontinis gydymas padeda išsaugoti sveikus dantis ir puoselėti gražią šypseną.

 

Ortodontinio gydymo indikacijos ir kontraindikacijos vertinamos gydytojo ortodonto, atlikus detalų paciento tyrimą. Tam tikrais atvejais šis gydymas gali būti nerekomenduojamas arba rekomenduojama jį derinti su kitais gydymo metodais (protezavimu, plombavimu). Ortodontinis gydymas taikomas tik tinkamai paruošus burnos ertmę: pašalinus ėduonies sukeltus pažeidimus, atlikus profesionalią burnos higieną.

 

Į su ortodontiniu gydymu susijusius klausimus visada atsakys klinikoje dirbantys šios srities specialistai.

 

 

 

 

 

Ortodontinis gydymas gali būti atliekamas naudojant įvairiausias priemones:

 

Treineriai Plokštelės Ortodontiniai aparatai

 

Breketai (gali būti metaliniai arba pagaminti iš keramikos; tvirtinami iš vidinės arba išorinės pusės ir t.t.)

 

Kapos (naujas, tačiau sparčiai populiarėjantis būdas dantims tiesinti; tam tikrais atvejais gali pakeisti breketus)

 

 

 

Dantų tiesinimas kapomis

Tai inovatyvus gydymas skaidriomis, permatomomis individualiai gaminamomis kapomis, kurios tiesina dantis. 

Toks gydymas – puiki alternatyva pacientams, kurie yra alergiški metalams, nenorintiems gydymo breketų sistema, keliantiems aukštus reikalavimus estetikai. Gydymo metu pagaminami keli kapų komplektai, kurie turi būti nešiojami pagal gydytojo ortodonto nurodymus. Dažnai pacientai sako, kad aplinkiniai net nepastebi, kad jie šiuo metu gydosi dantų kapomis, tik pastebi vis gražėjančią jų šypseną ir didėjantį pasitikėjimą savimi.

Kapos  – tai skaidrios, permatomos, individualiai gaminamos plokštelės, kurios tiesina dantis.

 

 

 

 

Gydymas kapomis gali būti atliekamas suaugusiems pacientams ir paaugliams, turintiems nuolatinius dantis. Tokio gydymo metu gali būti koreguojamas dantų susigrūdimas, tarpai tarp dantų, kryžminis sąkandis, atviras sąkandis, atliekama intruzija, ekstruzija, rotacijų kor

ekcija, koreguojamas Angle II, III klasės sąkandis, dantų paruošimas prieš protezavimą, ortognatinę operaciją, ypač tinkamas periodonto ligomis sergantiems pacientams. Taip pat, puiki alteratyva pacientams, kurie yra alergiški metalamas, nenorintiems gydymo breketų sistema, keliantiems aukštus reikalavimus estetikai.

Gydymo eiga

Pirminės konsultacijos metu yra įvertinama, ar pacientui gali būti taikomas gydymas kapomis. Jeigu taip, surenkama informaciją apie pacientą – atliekamos veido ir dantų fotonuotraukos, skenuojami dantų lankai arba nuimami silikoniai atspaudai, atliekamas rentgenologinis ištyrimas. Ši informacija siunčiama į dantų technikų laboratoriją, kur sudaromas 3D individualus gydymo planas. Pacientui sutikus su gydymo planu, padaromos kapos ir pradedamas ortodontinis gydymas. Gydymui įpusėjus, gali prireikti dar kartą skenuoti dantų lankus ar imti silikoninius atspaudus baigiamųjų kapų gamybai.

Kapų nešiojimas

Pradėjus gydymą kapomis ar pakeitus į naujas, gali jaustis veržimo, tempimo jausmas, kuris per 2-3 dienas praeina. Kartais turi įtakos kalbai, garsų tarimui, tačiau per pirmąsias dienas lengvai priprantama. Kapos yra nešiojamos ne mažiau 22 val. per parą. Jas reikia išsiimti valgio, rūkymo metu. Laikyti specialiose dėžutėsi, kad nesulūžtų. Kapos yra keičiamos kas dvi savaitės. Reikalingi apsilankymai pas ortodontą kas 6-8 sav. Kapos valomos su minkštu dantų šepetėliu ir neabrazyvia dantų pasta. Gydymo trukmė priklauso nuo klinikinės situacijos, reikiamo kapų skaičiaus. Vidutiniškai gali reikėti nuo 8 iki 25 kapų vienam žandikauliui. Tačiau esant sudėtingesniai sąkandžio patologijai, gali prireikti ir daugiau kapų.

Ką dar reikėtų žinoti

Gydymo kapomis metu ant kai kurių dantų klijuojami maži plombos gabalėliai, kad kapa geriau laikytųsi arba padėtų atlikti reikiamą danties judesį. Taip pat, gydymo metu ortodontas gali paskirti nešioti specialas gumeles, vadinamus elastikais. Po gydymo kapomis yra fiksuojami retenciniai

 lankeliai prie apatinių dantų vidinių paviršių, kad dantys negrįžtų į pradinę padėtį. Taip pat rekomenduojama tęsti kapų nešiojimą naktimis.

 

ORTODONTINIO GYGYMO KOMPENSAVIMAS

Gera žinia tėvams, kurie turi vaikų iki 18 metų.
ProDentum klinika pasirašė sutartį su Vilniaus Teritorine Ligonių Kasa (VTLK) dėl ortodontinių paslaugų kompensavimo.

Ką tai reiškia?
Jei Jūsų vaikas, kuriam yra iki 18 metų, turi:

  • Dantų raidos ir dygimo sutrikimų
  • Dantų ir veido anomalijų įskaitant ir neteisingą sąkandį
  • Įgimtų veido ar žandikaulio anomalijų ar deformacijų.

Tuomet Jums gali būti kompensuojama iki 85,98 eur suma už nuimamuosius ir profilaktinius ortodontinius aparatus (plokšteles).
Ir iki 687,71 eur gydymo suma breketų/kabių sistemoms (LR Sveikatos apsaugos ministro įsakymu  2019 m. liepos 18 d. Nr. V-842 ).

Breketų sistema kompensuojama esant šioms diagnozėms:
Q35 – Gomurio nesuaugimas
Q36 – Lūpos nesuaugimas
Q37 – Gomurio nesuaugimas su lūpos nesuaugimu
Q75 – Kitos įgimtos kaukolės ir veido kaulų formavimosi ydos

Visą diagnozių sąrašą galite rasti puslapyje Valtybinė ligonių kasa

Atkreipiame dėmesį, kad kompensacijos priklauso tik esant tam tikriems atvejams ir konkretiems sutrikimams.

Kaip patekti pas reikiamą gydytoją ir sužinoti ar Jums gali priklausyti kompensacija?

  1. Tėvai su vaikais, turinčiais rūpesčių dėl dantų, turi registruotis mūsų klinikoje gyd.ortodonto konsultacijai telefonu +370 657 77747.
  2. Konsultacijos metu, gydytojas ortodontas jus informuos ar jums gali priklausyti kompensacija.

Mūsų klinikoje konsultuoja gyd.ortodontė Dovilė Bradulskaitė-Tursienė.
Papildoma informacija teikiama tel. nr.: +370 657 77747

 

Susisiekite

Šeimyniškių g. 44, Vilnius

+370 657 77747

Facebook

Registruotis

Išsami informacija padės kuo efektyviau suplanuoti Jūsų vizitą! Būtume dėkingi, jei registruodamiesi:

  • Aprašytumėte problemą, dėl kurios kreipiatės
  • Jei žinote, nurodytumėte specialistą, į kurį norėtumėte kreiptis
  • Jums patogius vizitų laikus
  • Jeigu turite, pridėtumėte papildomą medžiagą (rentgeno/foto nuotraukas, išrašų kopijas ir kita)
Pasirinkti
Nepasirinktas joks failas

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir tiesioginės rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jei nesutinkate, slapukų Jūsų įrenginyje netalpinsime, tačiau kai kurios svetainės funkcijos gali iš dalies ar visiškai neveikti. Plačiau

Sutinku