Dantų plombavimas

Nedideliems dantų vainikų defektams atstatyti gali būti naudojamos plombavimo medžiagos. Pažangiomis, naujos kartos plombavimo medžiagomis yra atkuriama kramtomojo bei kandamojo danties paviršiaus anatomija ir estetika. Dantų vainikų defektai gali atsirasti dėl įvairių priežasčių, bet dažniausia priežastis yra ėduonis (kariesas). Plombuojant pašalinami ėduonies sukelti defektai, tačiau defektų pagrindinė atsiradimo priežastis yra minkštas apnašas. 

Minkštas apnašas turėtų būti pašalinamas asmeninės burnos higienos metu. Nepašalinus jis virsta kietu apnašu, kuris apsunkina dantų valymą ir gali būti pašalinamas tik profesionalios burnos higienos metu.

Jeigu po plombavimo reguliariai nėra pašalinamas minkštas apnašas, jis sukelia ėduonį plombos ir danties riboje, dėl to plombą gali reikėti pakeisti anksčiau laiko. Dantų plombavimą svarbu atlikti laiku, kol danties defektas nėra labai didelis ar gilus. Esant giliam kariesui gali prasidėti danties nervo uždegimas ir prireikti endodontinio gydymo.

Kada nebepadeda dantų plombavimas ir reikalingas dantų protezavimas ?

Dantys kramtymo metu patiria didžiulę apkrovą, todėl jeigu defektas yra labai didelis (likusios plonos danties sienelės) ar reikalingas didelis plombinių medžiagų kiekis, dantų plombavimas įprastai nerekomenduojamas, nes nėra galimybės užtikrinti šio sprendimo ilgaamžiškumo. Tokiais atvejais ir ypač po endodontinio gydymo rekomenduojamas dantų protezavimas.

Kas yra kokybiškas dantų plombavimas?

Tobulėjančios plombinės medžiagos suteikia galimybę praplėsti jų naudojimo sritį, todėl pastaruoju metu dantų plombavimas tampa ekonomiškesniu bei mažiau invazyviu gydymo būdu. Labai svarbu, kad plombavimas būtų atliktas kokybiškai – danties plomba į danties paviršių turi pereiti tolygiai, kad nekauptų apnašo ir būtų lengva išsivalyti visus dantų paviršius.

Kokybiška danties plomba neturėtų trukdyti sukąsti dantis, ji turėtų atstatyti gretimų dantų kontakto tašką ir neapsunkinti apatinio žandikaulio judinimo į šonus. Plombos nėra amžinos, todėl turėtų būti nuolat tikrinamos. Senas bei nekokybiškas plombas reikėtų pakeisti naujomis.

Karieso pažeisti gyvi dantys gali būti jautrūs šalčiui, karščiui ar saldžiam maistui. Nedideli pažeidimai dažniausiai nesukelia jokių simptomų. Nemalonūs pojūčiai jaučiami kariesui progresuojant, kai plombavimo gali nepakakti ir prireikti danties endodontinio gydymo ar protezavimo. Siekiant išvengti sudėtingesnio gydymo svarbu profilktiškai lankytis pas gydytoją odontologą.

Registruokitės vizitui ProDentum klinikoje ir mes pasirūpinsime Jūsų sveika šypsena.

Susisiekite

Šeimyniškių g. 44, Vilnius

+370 657 77747

Facebook

Registruotis

Išsami informacija padės kuo efektyviau suplanuoti Jūsų vizitą! Būtume dėkingi, jei registruodamiesi:

  • Aprašytumėte problemą, dėl kurios kreipiatės
  • Jei žinote, nurodytumėte specialistą, į kurį norėtumėte kreiptis
  • Jums patogius vizitų laikus
  • Jeigu turite, pridėtumėte papildomą medžiagą (rentgeno/foto nuotraukas, išrašų kopijas ir kita)
Pasirinkti
Nepasirinktas joks failas

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir tiesioginės rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jei nesutinkate, slapukų Jūsų įrenginyje netalpinsime, tačiau kai kurios svetainės funkcijos gali iš dalies ar visiškai neveikti. Plačiau

Sutinku