Dantų gydymas su sedacija

Dantų gydymas su sedacija

Dalis pacientų odontologinių procedūrų metu yra kamuojami didžiulio diskomforto. Juos gali slėgti įvairios baimės: garso, kurį kelia odontologiniai antgaliai; stipresnio prisilietimo; dūrio; kvapų; aplinkos ir kitos.

Dalis pacientų odontologinių procedūrų metu yra kamuojami didžiulio diskomforto. Juos gali slėgti įvairios baimės: garso, kurį kelia odontologiniai antgaliai; stipresnio prisilietimo; dūrio; kvapų; aplinkos ir kitos. Dažniausiai šios baimės – nekokybiško, anksčiau taikyto gydymo pasekmė. Paprastai šios baimės ir diskomfortas yra suvaldomi, ypač kai pacientui suteikiama reikiama informacija apie atliekamas procedūras, jų eigą ir principą. Vis dėlto, esama ir tokių atvejų, kai to padaryti nepavyksta ir tenka taikyti bendrąją nejautrą, dantų gydymą su sedacija (dažniausiai vaikams). Bendroji nejautra gali būti taikoma ir tuomet, kai atliekamos išties ilgos ir nemalonius pojūčius keliančios procedūros, kai tai būtina dėl pacientų psichinės būklės, kai yra išreikštas pykinimo refleksas bei kitais atvejais.

Galimi bendrosios nejautros būdai:

  • Peroralinė sedacija (geriami vaistai). Taikant šią nejautrą, odontologinė procedūra gali trukti apie 40 minučių (maždaug tiek trunka 1-2 dantų gydymas). Šio lygmens nejautra ne visada veiksminga. Paprastai taikoma vaikams; suaugusiems pacientams – rečiau.
  • Intraveninė sedacija (leidžiami vaistai). Gali būti skirtingo stiprumo: minimali, vidutinė arba gili (narkozė). Jei taikoma ši nejautra, odontologinių procedūrų trukmė neribojama (nejautros metu gali būti gydomi visų dantų ėduonies sukelti pažeidimai, šalinami protiniai dantys, atliekama implantacija ir kt.). Nejautra visada veiksminga, jos stiprumas reguliuojamas.

Ar bendrinė nejautra yra reikalinga, gydytojas nusprendžia pasitaręs su pacientu arba/ir jį lydinčiais asmenimis. Po to, kai ima veikti bendroji nejautra, visada taikoma ir vietinė nejautra.

Intraveninė sedacija gali būti atliekama tik po anesteziologo-reanimatologo konsultacijos. Iki procedūros likus 4-6 valandoms pacientas turi nevalgyti, o likus 2 valandoms – nevartoti skysčių.

Po bendrosios nejautros pacientu rūpinasi gydytojai. Atlikus procedūrą pacientas negali vairuoti; būtina, kad jį lydėtų kitas asmuo.

Dantų gydymo taikant bendrąją nejautrą klausimais konsultuoja „ProDentum” klinikos specialistai.

Sedacija, bendrinė nejautra kaina

Kainos tikslinamos konsultacijos metu bei gydant.

Sedacija, bendrinė nejautra

Paslaugų
pavadinimai

Kaina

Kaina

Prof. med.dr. V. Rutkūnas

Kaukinė nejautra

190,00€

Intraveninė sedacija vidutinės trukmės (iki 2 val.)

300,00€

Intraveninė sedacija kiekviena papildoma valanda

100,00€

Bendrinė nejautra ( pirma valanda)

340,00€

Bendrinė nejautra kiekviena papildoma valanda

110,00€

Anesteziologo konsultacija

39,00€

Kas yra sedacija ir kokiais atvejais ji atliekama?

Į klausimą atsako
Prof. med. dr. Vygandas Rutkūnas
Gyd. odontologas - ortopedas

Sedacija yra procedūra, kurios metu, siekiant pacientui suteikti komfortą, jo sąmonė slopinama ir nuraminama medikamentų pagalba. Sedacijai naudojami vaistai, kurie padeda pacientams atsipalaiduoti dantų gydymo metu ir slopinti neigiamus pojūčius. Tai nėra bendrinė nejautra (pilna narkozė). Pacientas neužmiega, tačiau atsipalaiduoja, nejaučia baimės, arba miegas yra toks, iš kurio pacientą lengva pažadinti. Paciento nedirgina aplinka, o pačios procedūros jis gali visiškai arba iš dalies neatsiminti.

Sedacija gali būti taikoma visiems žmonėms, kurie bijo odontologinių procedūrų. Sedacija taip pat tinka tiems, kurie:

  • Nenori žinoti, kas vyksta procedūros metu;
  • Numatoma ilga ar sudėtinga procedūra;
  • Negali ramiai išsėdėti odontologo kėdėje;
  • Turi žemą skausmo slenkstį;
  • Turi stiprų pykinimo, žiaugčiojimo ar springimo pojūčius.