Dantų implantai bedančiams pacientams

Dantų implantai bedančiams pacientams

Savo pacientams suteikiame visą išsamią informaciją apie dantų išsaugojimą, jų praradimo pasekmes ir protezavimą.

Netekę visų ar beveik visų dantų pacientai Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) yra laikomi turinčiais neįgalumą, mat yra praradę svarbią kramtymo funkciją. Be to, dantų praradimas drastiškai paveikia ne tik kramtymo, bet ir virškinimo funkciją, socialinį gyvenimą, estetiką ir apsunkina kalbėjimą. Jei ši problema sprendžiama gydant tradiciniais pilnais išimamais protezais (plokštelėmis), padidėja žandikaulių rezorbcija (tirpimas), o galimybė panaudoti dantų implantus ateityje vis mažėja.

Savo pacientams suteikiame visą išsamią informaciją apie dantų išsaugojimą, jų praradimo pasekmes ir protezavimą. Jeigu likusių dantų prognozė gera ir jie vertingi protezavimo atžvilgiu – visada rekomenduojame jų nešalinti. 

Dažniausiai pasitelkiami metodai, siekiant atstatyti kramtymo ir kitas funkcijas gydymo implantais metu.

 Pagrindiniai būdai implantų pagalba atstatyti kramtymo funkciją pacientams, netekusiems visų ar beveik visų dantų, yra šie:

„Visi dantys ant 4”  ir nenuimami protezai ir TFW implantavimo ir protezavimo protokolas

Kuomet žandikaulis yra bedantis, nenuimamas (fiksuotas) protezas gali būti laikomas 4-6, kartais – 8 ir daugiau implantų. Taikant šį gydymo metodą užtikrinamas maksimalus kramtymo efektyvumas ir estetika, nes protezas turi tvirtą atramą į dantų implantus ir maksimaliai imituoja natūralius dantis. Implantų skaičių lemia paciento anatomija, sąkandis, kaulo ypatybės ir kiti faktoriai. Mažiausias galimas jų skaičius – keturi (vienas populiariausių šio gydymo būdų – „Visi dantys ant 4“, arba viskas ant keturių). Šiandien metodika vadinama “Visi dantys ant 4”, nebetikslinant implantų skaičiaus.  Laikinieji protezai gali būti dedami iš karto po implantacijos. Prieš procedūrą būtina atlikti nuodugnų tyrimą, parengti gydymo planą, 3D kompiuterinę tomografiją, chirurginį gidą ir kitus paruošiamuosius žingsnius.

NAUJIENA! „ProDentum” klinikos specialistai skaitmeninio protokolo taikymo „Visi dantys ant 4” atvejams lyderiai ne tik Lietuvoje bet ir tarptautinėje bendruomenėje. Keletą metų vykdyti nuoseklūs moksliniai tyrimai ir eksperimentai, leido sukurti TFW (angl. Total Fit Workflows) implantavimo ir protezavimo protokolą, kuris užtikrina žymiai tikslesnę dantų implantaciją (mažėja kaulo priauginimo poreikis), užtikrina nenuimamo laikino protezo uždėjimą iš karto po implantacijos ir geresnį gijimą, tikslesnį galutinį protezą, kuris gali būti gaminamas iš aukštesnės kokybės ir labiau biosuderinamų medžiagų (eliminuojamas metalo lydinių naudojamas).  Darbo eigoje naudojami papildomi sprendimai, 3D vaizdų lygiavimo algoritmai ir specialiai tam sukurti proteziniai komponentai. Galutinių protezų tikslumas vertinamas mūsų specialistų sukurtais prietaisais. Taigi, TFW implantavimo ir protezavimo protokolas leidžia užtikrinti ženkliai geresnį gydymo patikimumą ir mažesnį komplikacijų skaičių, kuris šių protezų kategorijoje yra pakankamai didelis.

2-4 implantai ir nuimamas protezas

Fiksuoto (nenuimamo) protezo ant keturių implantų padaryti gali nepavykti dėl nedėkingo implantų išsidėstymo bei nepakankamų jų diametrų ir ilgio. Todėl galima 4 arba tik 2 implantus panaudoti išimamo protezo laikomumui pagerinti.  Šis variantas pasižymi estetika ir ypatingu stabilumu (išimami protezai žymiai tvirčiau laikosi, ypač kai panaudojami 4 implantai). Be to, protezus labai lengva prižiūrėti, nes valymas atliekamas nuėmus protezą, tačiau implantų priežiūra – šiek tiek sudėtingesnė. Taikant šį gydymo implantais metodą, viršutiniame žandikaulyje tvirtinami keturi implantai, o į apatinį – du arba taip pat keturi.   Kaip ir aukščiau aptartu atveju, laikinieji protezai gali būti tvirtinami iš karto po dantų implantacijos. Lyginant su gydymo pilnomis plokštelėmis metodu, šis variantas pranašesnis tuo, kad gerokai mažiau dengia gomurį ir kitas anatamines sritis, todėl pacientai jį geriau toleruoja (nesukelia pykinimo ir pan.). Kramtymo funkcijos efektyvumas, lyginant su pilnais išimamais protezais, ženkliai pagerėja net naudojant minimalų skaičių implantų.

Mini-implantai ir nuimamas protezas

Šis metodas – pats ekonomiškiausias, nes jį taikant reikalingi tik implantai, be papildomų protezinių atramų (implantas jau yra su atrama). Taip pat šis metodas labai naudingas tais atvejais, kai kaulo kiekis yra sumažėjęs ir naudojant tradicinį implantą tektų atlikti augmentacijos (kaulo priauginimo) procedūrą. Tokių implantų skersmuo yra itin mažas, apie 2 mm, todėl ši procedūra nereikalinga). 

Šio tipo protezai yra stabilūs ir estetiškai atrodo, laikinuosius protezus ant jų galima tvirtinti iš karto po implantavimo procedūros. Pasižymi nesudėtinga priežiūra. Šis sprendimas ne tik ekonomiškas, bet ir spartus – pacientas pilnais išimamais, stabiliais protezais gali džiaugtis jau netrukus.

Visgi, mini-implantai yra mažiau tvirti nei tradiciniai. Todėl ilguoju laikotarpiu gali pasitaikyti jų lūžių. Taip pat nusidėvėjus jo protezinei daliai, gali tekti mini-implantą keisti bei koreguoti protezą.

Mini implantai ir nuimamas protezas
Dantų ir implantų fiksuoti protezai kaina

Kainos tikslinamos konsultacijos metu bei gydant.

Implantų fiksuoti protezai bedančiams

Paslaugų
pavadinimai

Kaina

Kaina

Prof. med.dr. V. Rutkūnas

Akrilinis fiksuotas protezas (4 implantai), su metaliniu karkasu

4000,00€

Metalokeramikos frezuotas fiksuotas protezas (4 implantai)

5500,00€

Cirkonio keramikos protezas (4 implantai)

5900,00€

Cirkonio keramikos TFW protezas (4 implantai)

6400,00€

Cirkonio keramikos protezas (4 implantai), su frezuotu metaliniu karkasu

6900,00€

Kiekvieno papildomo implanto protezavimas

890,00€

Stiklo keramikos vainikėlis bedančio žandikaulio protezinėje konstrukcijoje

100,00€

Prof. dr. odontologo-ortopedo V. Rutkūno paslaugų įkainiai (implantų fiksuoti protezai bedančiams)

Paslaugų
pavadinimai

Kaina

Kaina

Prof. med.dr. V. Rutkūnas

Akrilinis fiksuotas protezas (4 implantai), su metaliniu karkasu

5290,00€

Metalokeramikos frezuotas fiksuotas protezas (4 implantai)

7150,00€

Cirkonio keramikos protezas (4 implantai)

7800,00€

Cirkonio keramikos TFW protezas (4 implantai)

8460,00€

Cirkonio keramikos protezas (4 implantai), su frezuotu metaliniu karkasu

9130,00€

Stiklo keramikos vainikėlis bedančio žandikaulio protezinėje konstrukcijoje

135,00€

Kiekvieno papildomo implanto protezavimas

1180,00€

Dažniausiai užduodami klausimai apie dantų implantus bedančiams pacientams

Kiek geriausiai ir stabiliausiai sriegti implantų visiškai neturit dantų?

Į klausimą atsako
Prof. med. dr. Vygandas Rutkūnas
Gyd. odontologas - ortopedas

Kiek geriausiai ir stabiliausiai sriegti implantų visiškai neturit dantų?

Jeigu norima, jog pacientas turėtų nenuimamą protezą, tuomet minimalus implantų skaičius yra keturi (implantai turi būti reikiamo ilgio bei diametrio ir turi būti išdėstyti tam tikra tvarka; tą gali būti sunku padaryti, kai žandikaulio rezorbcija yra smarkiai pažengusi), o idealu – šeši. Išimamam protezui stabilizuoti bedančiame apatiniame žandikaulyje naudojami 2-4 implantai, o viršutiniame – 4 implantai.