Dantų implantai bedančiams pacientams

Netekę visų ar beveik visų dantų pacientai Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) yra laikomi turinčiais neįgalumą, mat yra praradę galimybę kramtyti. Be to, dantų praradimas drastiškai paveikia ne tik kramtymo, bet ir virškinimo funkciją, socialinį aspektą, sudarko estetiką ir apsunkina kalbėjimą. Jei ši problema sprendžiama gydant tradiciniais pilnais išimamais protezais (plokštelėmis), padidėja žandikaulių rezorbcija (tirpimas), o galimybė naudoti dantų implantus mažėja.

Savo pacientams suteikiame visą išsamią informaciją apie dantų išsaugojimą, jų praradimo pasekmes ir protezavimą.
Dažniausiai pasitelkiami metodai, siekiant atstatyti kramtymo ir kitas funkcijas gydymo implantais metu.

 

Pagrindiniai būdai implantų pagalba atstatyti kramtymo funkciją pacientams, netekusiems visų ar beveik visų dantų, yra šie:

4-6 implantai ir nenuimami protezai

Kuomet žandikaulis yra bedantis, nenuimamas (fiksuotas) protezas gali būti laikomas 4-6, kartais – 8 implantų. Taikant šį gydymo metodą užtikrinamas maksimalus kramtymo efektyvumas ir estetika, nes protezas natūralius dantis imituoja labai tiksliai. Implantų skaičių lemia paciento anatomija. Mažiausias galimas jų skaičius – keturi (vienas populiariausių šio gydymo būdų – „All-on-four“). Laikinieji protezai gali būti dedami iš karto po implantacijos. Prieš procedūrą būtina atlikti nuodugnų tyrimą, parengti gydymo planą, 3D kompiuterinę tomografiją, chirurginį gidą ir kitus paruošiamuosius žingsnius.

Laikinieji protezai keičiami galutiniais, kurie gaminami iš metalo keramikos, metalu sutvirtinto plastiko ar bemetalės cirkonio oksido keramikos. Sprendimas, ypač tinkamas pacientams, kurie nepageidauja turėti išimamų protezų – polimerai (PEEK, PEKK (Pekkton)). Tai labai tvirta medžiaga, laikoma vienu naujausių sprendimų taikant gydymą protezais tokioje situacijoje, kai pacientas yra netekęs visų ar daugumos dantų.

 

2-4 implantai ir nuimamas protezas

Šis variantas pasižymi estetika ir ypatingu tvirtumu (ypač tvirtai laikosi). Be to, juos labai lengva prižiūrėti, nes valymas atliekamas nuėmus protezą. Taikant šį gydymo implantais metodą, viršutiniame žandikaulyje tvirtinami keturi implantai, o į apatinį – du arba taip pat keturi. Kaip ir aukščiau aptartu atveju, laikinieji protezai gali būti tvirtinami iš karto po dantų implantacijos. Lyginant su gydymo pilnomis plokštelėmis metodu, šis variantas pranašesnis tuo, kad gerokai mažiau dengia gomurį, todėl beveik nekelia pykinimo. Kramtymo funkcijos efektyvumas grąžinamas net naudojant minimalų skaičių implantų.

 

 

Mini-implantai ir nuimamas protezas

Šis metodas – pats ekonomiškiausias, nes jį taikant reikalingi tik implantai, be papildomų protezinių atramų (implantas jau yra su atrama). Taip pat šis metodas labai naudingas tais atvejais, kai kaulo kiekis yra sumažėjęs ir naudojant tradicinį implantą tektų atlikti augmentacijos (kaulo priauginimo) procedūrą. Tokių implantų skersmuo yra itin mažas, apie 2 mm, todėl ši procedūra nereikalinga). 

Šio tipo protezai yra stabilūs ir estetiškai atrodo, laikinuosius protezus ant jų galima tvirtinti iš karto po implantavimo procedūros. Pasižymi nesudėtinga priežiūra. Šis sprendimas ne tik ekonomiškas, bet ir spartus – pacientas pilnais išimamais, stabiliais protezais gali džiaugtis jau netrukus.

 

Dantų implantavimo paslaugas teikia kvalifikuotas odontologas-ortopedas prof. med. dr. Vygandas Rutkūnas.

 

Dantų implantai bedančiams pacientams

Šių dienų pacientai turi labai ribotą laiką, dalis jų atvyksta gydytis iš užsienio. Sukauptos patirties bei modernių technologijų dėka paslaugas suteikiame ypač greitai ir efektyviai.

Dantų implantacijos paslaugas Jums kvalifikuotai suteiks odontologas ortopedas prof. med. dr. Vygandas Rutkūnas.

Užsiregistruokite konsultacijai tel. nr.: +370 657 77747

Susisiekite

Šeimyniškių g. 44, Vilnius

+370 657 77747

Facebook

Registruotis

Išsami informacija padės kuo efektyviau suplanuoti Jūsų vizitą! Būtume dėkingi, jei registruodamiesi:

  • Aprašytumėte problemą, dėl kurios kreipiatės
  • Jei žinote, nurodytumėte specialistą, į kurį norėtumėte kreiptis
  • Jums patogius vizitų laikus
  • Jeigu turite, pridėtumėte papildomą medžiagą (rentgeno/foto nuotraukas, išrašų kopijas ir kita)
Pasirinkti
Nepasirinktas joks failas

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir tiesioginės rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jei nesutinkate, slapukų Jūsų įrenginyje netalpinsime, tačiau kai kurios svetainės funkcijos gali iš dalies ar visiškai neveikti. Plačiau

Sutinku