Alveolinės ataugos augmentacija kaulo bloku / kauliniais pakaitalais

Alveolinės ataugos augmentacija kaulo bloku / kauliniais pakaitalais

Alveolinės ataugos augmentacija kaulo bloku – tai operacija, kurios metu iš donorinių žandikaulių sričių paimamas trūkstamo dydžio kaulo blokas su autogeninio kaulo drožlėmis ir persodinamas į priimančią sritį.

Alveolinės ataugos augmentacija kaulo bloku – tai operacija, kurios metu iš donorinių žandikaulių sričių (apatinio žandikaulio kampo, smakro, viršutinio žandikaulio gumburo) paimamas trūkstamo dydžio kaulo blokas su autogeninio kaulo drožlėmis ir persodinamas į priimančią sritį, tvirtinant osteosintezės varžtais ir/ar kitomis fiksavimo priemonėmis prieš dantų implantaciją. Dažniausiai implantus po kaulo augmentacijos kauliniu bloku galima sriegti tik praėjus 6-9 mėnesiams. Maždaug per teik laiko įdėtas kaulas prigyja – apauga kraujagyslėmis ir tampa nuosavu.

Alveolinės ataugos augmentacija kauliniais pakaitalais – tai operacija, kurios metu siauros, žemos alveolinės ataugos kontūras atkuriamas kauliniais pakaitalais prieš dantų implantaciją. Alveolinės ataugos augmentacijai gali būti naudojamos alogeninės, ksenogeninės, sintetinės kilmės kaulo pakaitalų, membranų bei kitų komponentų medžiagos, taip pat individualiai pacientui pagaminti karkasai frezavimo arba 3D spausdinimo būdu. Dažniausiai implantus po kaulo augmentacijos kauliniais pakaitalais galima sriegti tik praėjus 3-9 mėnesiams. Maždaug per teik laiko įdėtas kaulas prigyja – apauga kraujagyslėmis ir tampa panašiu į nuosavą. Jeigu aplinkybės leidžia, alveolinės ataugos augmentacija gali būti atliekama kartu su implantacija.

Burnos chirurgo konsultacijos metu, remiantis klinikiniu bei rentgeno tyrimais, bus įvertintas Jūsų alveolinės keteros aukštis, plotis, aptarta alveolinės ataugos augmentacija kauliniais pakaitalais (eiga, galimi pasikeitimai, kaulinių pakaitalų rūšis), nuskausminimas (vietinis, intraveninė sedacija, bendrinė nejautra), pasiruošimas operacijai, komplikacijos bei rizikos.

Sinuso dugno pakėlimas

Viršutinio žandikaulio sinuso dugno pakėlimo operacijos metu pakeliama sinuso gleivinė, kuri papildomai apsaugoma specialia membrana, ir į sinuso dugną pridedama kaulo pakaitalo. Tokiu būdu padidinamas viršutinio žandikaulio keteros aukštis, reikalingas dantų implanto/ų įsriegimui, norint atkurti prarastus viršutinio žandikaulio krūminius dantis ir kaplius. Dažniausiai implantus po sinuso dugno pakėlimo operacijos galima sriegti tik praėjus 4-9 mėnesiams. Maždaug per teik laiko į sinusą įdėtas kaulas prigyja – apauga kraujagyslėmis ir tampa nuosavu. Tam tikrais atvejais implantus įsriegti galima jau sinuso pakėlimo operacijos metu.

Balta spalva parodytas naujai gautas kaulo kiekis, gelsva -nuosavas kaulas
Pasiruošimas operacijai:

Prieš operaciją yra atliekama panoraminė rentgeno nuotrauka ir/arba tūrinė kompiuterinė tomografija, alveolinės keteros formos ir anatominių struktūrų padėties įvertinimui, donorinių sričių įvertinimui.