Dantų implantacija

Dantų implantologijos ištakos siekia septintąjį dešimtmetį, tad ši koncepcija jau yra plačiai išbandyta ir patikrinta laiko. Šiandien gydymas dantų implantais yra saugus ir patikimas būdas, kuris suteikia galimybę džiaugtis ilgalaikiais rezultatais. Žinoma, svarbiausia – kokybiškai suplanuotas ir atliktas gydymas. Nors dantų implantai negali atstoti buvusio natūralaus danties, tai yra puikus sprendimas, kuomet pastarasis turi būti šalinimas dėl prastos prognozės. Klinika ProDentum teikia profesionalias dantų protezavimo bei implantacijos paslaugas ir yra sukaupusi ekspertinę patirtį šioje srityje, todėl klientams visada gali pasiūlyti kokybišką rezultatą. Šioje srityje vykdome tarptautinius mokslinius tyrimus, organizuojame tobulinimosi renginius gydytojams odontologams.

Jeigu jau džiaugiatės danties implantu, svarbu nepamiršti, kad lyginant su natūraliu dantimi, implanto apsaugos nuo uždegimo mechanizmai yra prastesni. Taigi, svarbus yra ne tik atsakingas gydytojo darbas, bet ir kruopšti implanto priežiūra.

 

Dantų implantacija (po) Dantų implantai

 

Tradicinių protezų trūkumai

Dantys su rimtais vainiko defektais, bei tie, kuriems buvo diagnozuota nepalanki kanalų gydymo ar periodonto baigtis, daugybę metų buvo gydomi pasitelkiant ilgai trunkančius ir sunkiai nuspėjamus gydymo būdus. Nustačius aukščiau nurodytas diagnozes, pacientams buvo gaminami ir tvirtinami tiltiniai (dalinai fiksuoti) protezai. Taikant tokį gydymą, tekdavo šlifuoti gretimus dantis, o pržiūrėti tokius protezus pacientams būdavo sudėtinga. Dėl šios priežasties didėjo ėduonies bei periodontologinių ligų tikimybė. Be to, tradiciniai dantų protezai dažnai nuvildavo ir estetika, ką jau bekalbėti apie prastą prognozę, kuri dažnai gerokai skiriasi nuo pavienių protezuotų dantų.

Nuimamos konstrukcijos paprastai buvo naudojamos protezuojant didelį plotą, bedančius žandikaulius ir šalinant galinių dantų eilių defektus. Šio tipo protezai nebuvo nei patikimi, nei patiko pacientams – protezų atrama į paciento burnos gleivinę, protezų nestabilumas ir neestetiškas vaizdas skatino nepasitenkinimą. 

Progresuojanti bedančių sričių kaulo rezorbcija (tirpimas) kėlė problemų ir tokio gydymo rezultatai nuolat prastėjo. Tos pačios priežastys lėmė ir didelį diskomfortą tarp pacientų, kurie naudojosi visiškai išimamais protezais.

 

Dantų implantų galimybės

Gydymas dantų implantais – puiki gydymo fiksuotais bei nuimamais dantų protezais alternatyva, suteikianti galimybę išvengti aukščiau aprašytų problemų. Dantis, kuriam numatyta nepalanki gydymo prognozė, šalinamas, o jo vietoje tvirtinamas dantų implantas. Lyginant su tradiciniu gydymu protezais, šis metodas nėra sudėtingas, trunka gerokai trumpiau, o svarbiausia – gydymo rezultatas yra pakankamai aiškus ir lengvai prognozuojamas. Be to, šalinant įterptinius defektus, nereikia šlifuoti greta esančių atraminių dantų. Tokiu būdu sulėtinama kaulo rezorbcija (tirpimas). Šalinant defektus galinėje srityje, pavyksta išvengti proceso, kuomet naudojant nuimamus protezus, šie remiasi į minkštuosius audinius. Jei dantų eilės defektai yra ypač didelės apimties, nuimami protezai gali būti naudojami ir ant implantų.

 

 

Dantų implantai kaina

Paslauga

Kaina, 
aukštos kvalifikacijos gydytojas

Kaina, 

Prof. med.dr. V. Rutkūnas

Pasiruošimas implantacijai  
Gydymo plano sudarymas   39,00
Implantacija 
Implantacija (Premium+ kategorija)  Straumann SLActive, Nobel Biocare Active 780,00 840,00
Implantacija (Premium kategorija) Straumann SLA, Camlog, Nobel Biocare Replace, CC Parallel 640,00 790,00
Implantacija (Standart kategorija) Medentika, Megagen, Neodent 580,00 640,00
Gijimo galvutė 90,00 90,00
Dinaminės navigacijos planas 150,00 150,00
Kaulo augmentacija (priklauso nuo sunaudoto kaulo kiekio)  129,00 – 290,00 129,00 – 390,00
Augmentacija autogeniniu kaulo bloku  969,00
Augmentacija individualiai pagamintu kaulo bloku  1950,00
Minkštųjų audinių augmentacija  239,00
Sinuso dugno pakėlimas uždaru būdu  269,00 319,00
Sinuso dugno pakėlimas atviru būdu  800,00 1100,00
Laikinas implantas  390,00

Kaulo priauginimo (augmentacijos) procedūros

Srityje, kurioje buvo pašalinti dantys arba, jeigu jie nebuvo išdygę, gali būti pastebima nepatenkinama kaulinio audinio kokybė, per mažas jo kiekis, prasta minkštųjų audinių būklė ar panašūs defektai. Šie defektai gali tapti kliūtimi gydymui dantų implantais. Šiais atvejais atliekamos procedūros siekiant padidinti kaulinio audinio kiekį. Tokios procedūros metu gali būti taikomos įvairios technikos ir kaulo augmentacija (priauginimas), atliekamas naudojant autogeninius, alogeninius bei sintetinius pakaitalus.

Atlikus danties šalinimą ir siekiant, kad žaizda kuo greičiau sugytų ir būtų sumažinta kaulo rezorbcija, gali būti taikomos kaulo regeneracinės technikos. Medicinoje paprastai naudojami kryptingos audinių regeneracijos (KAR) bei sinuso dugno pakėlimo metodai. Šios procedūros atliekamos operacijos metu.
Pirmasis, KAR metodas, taikomas tokiu atveju, kai paciento žandikaulis yra siauras ir į jį įsukto implanto šonas gali kyšoti (todėl dirbtinio kaulo pridedama iš šono). Esant galimybei KAR metodas taikomas tuo pačiu metu, kaip ir dantų implantacija, tačiau jei kaulinio audinio trūkumas yra didelis, šios procedūros atliekamos atskirai. Kaulo stygius šone ar vertikalia kryptimi gali būti atstatomas ir kitais metodais, pavyzdžiui, skeliant alveolinę ataugą.

Sinuso pakėlimo metodas paprastai taikomas didinant kaulinio audinio kiekį viršutiniame žandikaulyje, kai dėl žemo sinuso dugno kaulo aukštis yra nepakankamas ir nėra galimybės tvirtinti implantą. Operacijos metu sinuso dugnas yra pakeliamas, o susidariusiame tarpe tvirtinamas dirbtinis kaulas ir sukamas danties implantas. Procedūros mastas priklauso nuo kaulinio audinio stygiaus – jei trūksta ne daugiau, nei 3 mm kaulo, gali būti atliekama minimaliai invazyvi sinuso dugno pakėlimo operacija.

Prieš taikant bet kurį iš šių metodų labai svarbi nuodugni situacijos analizė ir gydymo planavimas, suteikiantys galimybę sumažinti augmentacijos būtinybę ir taikant gydymą dantų implantais sugrąžinti visavertes kramtymo, estetikos bei kalbos funkcijas.

Objektyvus kaulinio audinio kokybės ir kiekio vertinimo tyrimas atliekamas naudojant 3D kompiuterinės tomografijos įrangą.

Dantys prieš implantaciją Dantys su dantų implantu

Jei įterptinis defektas atstatomas dantų implantais, pavyksta išvengti gretimų dantų šlifavimo. Pasiekiamas rezultatas –  ilgalaikis ir estetiškas

Audinių regeneracija, naudojant dirbtinį kaulą Atviro sinuso dugno pakėlimo procedūros schema (dantų implantacija) Uždaro sinuso dugno pakėlimo procedūros schema (dantų implantacija)
Kryptinga audinių regeneracija, naudojant dirbtinį kaulą  Atviro sinuso dugno pakėlimo procedūros schema  Uždaro sinuso dugno pakėlimo procedūros schema 

Gydymo implantais eiga

Gydymas dantų implantais yra viena iš chirurginių procedūrų, todėl prieš pradedant jį taikyti atliekamas nuodugnus paciento būklės tyrimas. Absoliučios kontraindikacijos dantų implantacijai yra labai retai pasitaikantis atvejis. Pacientui atliekamas ne tik bendras sveikatos tyrimas, vertinamas sąkandis nei gretimų dantų būklė, tačiau radiologinio tyrimo metu nustatoma ir kaulo kokybė bei jo kiekis. Siekiant atlikti šį vertinimą, paprastai daroma tik panoraminė rentgeno nuotrauka. Tais atvejais, kai įtariama, kad kaulo stygius gali būti reikšmingas, gali būti atliekama ir 3D kompiuterinė tomografija, suteikianti galimybę objektyviai įvertinti situaciją. Remdamasis atliktais tyrimais bei paciento pageidavimais, gydytojas parenka reikiamą implantų skaičių, jų matmenis ir nustato padėtį.

 

Dantų implantacijos procedūra
Naudojantis kompiuterinės tomografijos duomenimis, sukurtas paciento 3D kietųjų audinių modelis. Tiksliai įvertinama gretimų dantų ir kaulo būklė anatomija bei kiti aspektai. Taikant šį metodą, galima simuliuoti dantų implantacijos procedūrą, parengti chirurginį implantacijos gidą bei laikinąsias ar nuolatines restauracijas, kurios bus tvirtinamos ant implantų.

Operacija, kurios metu implantuojami dantys, įprastai atliekama taikant tik vietinę nejautrą. Labai svarbu, kad implantas būtų įsuktas tiksliai toje vietoje, kurioje buvo planuota, todėl operacijos metu gali būti naudojami tam specialiai pritaikyti chirurginiai gidai (plastmasinės, individualiai kiekvienam klientui gaminamos plokštelės, ant kurių pažymėta tiksli implanto vieta). Paprastai dantų implantavimo operacija yra gerai toleruojama ir didesnių sunkumų pacientams nesukelia (neretai jau kitą dieną po operacijos pacientai nevartoja nuskausminamųjų). Tam tikrais atvejais po operacijos pacientui gali būti paskirta vartoti antibiotikus.

Praėjus apie 1-5 mėnesiams po dantų implantacijos, pacientui atliekama protezavimo procedūra (jei buvo atliekama ir kaulo augmentacijos procedūra, laiko tarp implantacijos ir protezavimo turi praeiti šiek tiek daugiau). Dantų implantai, kurie pasižymi geru pirminiu stabilumu ir tenkina kitus reikiamus kriterijus, apkraunami gali būti ir anksčiau, nei po minėtojo termino (kartais net iš karto po implantacijos). Tokiais atvejais, be danties pas gydytoją atvykęs pacientas jau tą pačią dieną iš jo kabineto išeina su laikinais protezais ant implantų – gydymas baigtas.

Klinikoje ProDentum implanto padėties planavimas atliekamas naudojant pažangiausias technologijas, kurios suteikia galimybę ne tik ypatingai tiksliai numatyti implanto padėtį, bet ir sumažinti komplikacijų riziką, užtikrinti geresnę prognozę ir sutrumpinti procedūrą.

Vienas naujausių ir jau pasiteisinusių gydymo metodų – neatidėliotinas protezavimas. Procedūros metu naudojamos modernios technologijos, todėl implantų pozicija suplanuojama itin tiksliai, taip pat pagaminami ir proteziniai komponentai (tiek laikini, tiek nuolatiniai). Todėl, vos atlikus dantų implantavimo procedūrą, pacientui gali būti uždėtas laikinasis arba nuolatinis protezas, taip atkuriant ne tik estetiką, bet ir sugrąžinant funkcijas.

Gydymo dantų implantais paslaugas teikia odontologas ortopedas prof. med. dr. Vygandas Rutkūnas.

Dantų implantacija

Šių dienų pacientai turi labai ribotą laiką, dalis jų atvyksta gydytis iš užsienio. Sukauptos patirties bei modernių technologijų dėka paslaugas suteikiame ypač greitai ir efektyviai.

Dantų implantacijos paslaugas Jums kvalifikuotai suteiks odontologas ortopedas prof. med. dr. Vygandas Rutkūnas.

Užsiregistruokite konsultacijai tel. nr.: +370 657 77747

Susisiekite

Šeimyniškių g. 44, Vilnius

+370 657 77747

Facebook

Registruotis

Išsami informacija padės kuo efektyviau suplanuoti Jūsų vizitą! Būtume dėkingi, jei registruodamiesi:

  • Aprašytumėte problemą, dėl kurios kreipiatės
  • Jei žinote, nurodytumėte specialistą, į kurį norėtumėte kreiptis
  • Jums patogius vizitų laikus
  • Jeigu turite, pridėtumėte papildomą medžiagą (rentgeno/foto nuotraukas, išrašų kopijas ir kita)
Pasirinkti
Nepasirinktas joks failas

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir tiesioginės rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jei nesutinkate, slapukų Jūsų įrenginyje netalpinsime, tačiau kai kurios svetainės funkcijos gali iš dalies ar visiškai neveikti. Plačiau

Sutinku