Efektyvus dantų balinimas

Dantų balinimo procedūra atliekama, siekiant pagerinti dantų estetiką. Ji gali būti taikoma balinant dantų grupę arba visus dantis. Dantų balinimas atliekamas dviem režimais: „ofisine” arba namų sistema. Prieš balinimo procedūrą reikalinga gydytojo apžiūra: balinimo būdas parenkamas atsižvelgus į paciento būklę bei pageidavimus. Pavieniai dantys, kuriems buvo atliktas kanalų gydymas, balinami iš vidaus. Prieš balinimo procedūrą būtina atlikti profesionalią burnos higieną. Dantų balinimo procedūra atliekama tik įvertinus galimos žalos ir naudos santykį, o balinant laikomasi saugumo priemonių.

Jei esama tam tikrų dantų spalvinių pokyčių (pavyzdžiui, dantų fluorozės), dantų balinimas nebus efektyvus. Tokiu atveju siūloma atlikti mikroabrazijos procedūrą. ProDentum klinikoje atliekamos šios dantų balinimo procedūros:

 • balinimas kapomis;
 • dantų balinimas balinimas lazeriu;
 • vidinis balinimas;
 • mikroabrazijos procedūra.

Dantų balinimas kapomis

Odontologas nuima paciento dantų atspaudus ir dantų techniko laboratorijoje pagaminamos individualios formelės – kapos, į kurias pacientas įdeda balinimo gelį ir užsideda ant dantų tam tikram laikui (pagal baliklio gamintojo rekomendacijas). Tokiu būdu galima balinti dantis kasdien tol, kol pasiekiamas tenkinantis rezultatas (bet ne ilgiau nei 2 savaites). Jei dantys labai jautrūs, galima dantų balinimą atlikti rečiau (pvz., kas antrą dieną) arba trumpiau nei nurodyta.

Balinimo kapa ir balinimo gelis

Ofisinis

Balinimui naudojami didelės koncentracijos balikliai, todėl specialiais laikikliais atitraukiamos paciento lūpos ir liežuvis, o dantenos užliejamos apsaugine medžiaga (kad baliklis kontaktuotų tik su dantimis). Ofisinis dantų balinimas gali būti pagreitimas naudojant aktyvatorius – lazerį ar įvairias lempas.

Vidinis negyvų dantų balinimas

Danties šaknies kanale esančią pulpą sudaro ne tik nervas, bet ir jį maitinančios kraujagyslės. Jei dėl gilaus karieso, traumos ar kitų priežasčių dantis tampa nebegyvybingas, kraujo ir kiti irimo produktai iš danties vidaus įsigeria į dentiną ir dantis patamsėja. Laiku ir taisyklingai atlikus danties šaknų kanalų gydymą dantis išlieka normalios spalvos. Todėl labai svarbu pačioje kanalų gydymo pradžioje kruopščiai išvalyti visus pulpos likučius. To nepadarius vėliau tenka atlikti vidinį danties balinimą.

Iš pradžių įvertinama šaknų kanalų gydymo kokybė ir, jei yra indikacijų, atliekamas pergydymas. Tada išvalomos danties vainiko plombos ir baliklis įdedamas į danties vidų. Priklausomai nuo naudojamų medžiagų, vidinis danties balinimas pradedamas ir baigiamas kabinete arba baliklis keičiamas kas savaitę.

Vidinis balinimas atliekamas tik priekiniams dantims. Negyvi, patamsėję kapliai ir krūminiai dantys protezuojami – pirmiausia dėl to, kad reikia atstatyti susilpnėjusius, suirusius dantų vainikus. Tuo pačiu išsprendžiama ir spalvos problema.

Ar dantų balinimas skausmingas?

Neskausmingas, bet dantys gali būti jautrūs balinimo metu ar po jo. Gera žinia ta, kad jautrumas praeina. Jei dantys itin jautrūs, galima išgerti skausmą mažinančių vaistų.

Šalutinis balinimo poveikis

 • Padidėjęs dantų jautrumas. Įrodyta, kad dėl balinimo atsiradę pokyčiai danties pulpoje yra grįžtami, todėl ir padidėjęs dantų jautrumas yra tik laikinas nepatogumas.
 • Sudirgusios dantenos. Taip gali atsitikti naudojant didelės koncentracijos baliklį, naudojant per didelį kiekį baliklio ar per ilgai.
 • Labai retai po vidinio danties balinimo gali prasidėti išorinė danties kaklelio rezorbcija. Kad taip neatsitiktų, baliklis dedamas tik į danties vainiką, balinimui nebenaudojamas karštis, po balinimo į danties ertmę dviems savaitėms įdedama Ca(OH)2 pastos. Taip pat labai svarbu kasmet atlikti kontrolines negyvų dantų rentgenogramas.

Kiek laiko tęsiasi dantų balinimo efektas ir nuo ko jis priklauso?

Vidutiniškai 1 – 3 metus, tačiau viskas priklauso nuo dantų priežiūros (įrodyta, kad pacientų, kuriems reguliariai atliekama profesionali burnos higiena, dantys šviesesni), mitybos (ypač dantis tamsina gausus kavos, arbatos ar raudono vyno vartojimas). Gražių ir ilgalaikių balinimo rezultatų neturėtų tikėtis gausiai rūkantys pacientai. Pastebėta, kad lengviau bąla gelsvo, oranžinio atspalvio dantys nei turintys pilkšvą, melsvą atspalvį. 

SVARBU!

 • Prieš balinimą turi būti atlikta profesionali burnos higiena (nes neįmanoma nuo baliklio apsaugoti kraujuojančių, uždegiminių dantenų), sugydyti ėduonies pažeisti dantys.
 • Dantų plombos ir vainikėliai nebąla.
 • Nuo paskutinio balinimo seanso iki danties plombavimo ar protezavimo turi praeiti 2 savaitės.
 • Per šį laiką iš danties pasišalina visi deguonies ar peroksido likučiai ir plombuojant gaunamas maksimaliai stiprus surišimas tarip užpildo ir danties, nusistovi danties spalva, nes balinimo efektas tęsiasi dar keletą dienų po procedūros.
 • Danties emaliui žala nepadaroma – dantys nešlifuojami ir neėsdinami rūgštimi.

 

O kaipgi balinančios dantų pastos?

Dauguma balinančių dantų pastų yra ženkliai abrazyvesnės, grubesnės už įprastas dantų pastas, todėl efektyviau nuvalo įvairias pigmentines dantų apnašas ir dantys atrodo baltesni. Kita vertus, dėl jų dantų emalis ir dentinas irgi dėvisi greičiau. Taigi, nuolat naudoti balinančias dantų pastas nerekomenduojama, reikėtų apsiriboti viena tūbele metams, o dantis tokia pasta valyti su pertraukomis.

Dantų balinimo klausimais klinikoje konsultuoja estetinės dantų restauracijos specialistai.

Atliktas dantų balinimas, dantenų korekcija ir estetinis plombavimas
Paslauga Kaina (EUR)
Balinimas lazeriu (abu žandikauliai) 230,00
Balinimo kapa (abu žandikauliai+balinimo švirkštai) 169,00
Balinimo kapa (vienas žandikaulis+balinimo švirkštas) 99,00
Balinimo medžiaga (1 švirkštas) 25,00
Susisiekite

Kalvarijų g. 128A-2, Vilnius

+370 657 77747

Facebook

Google +

Registruotis

Išsami informacija padės kuo efektyviau suplanuoti Jūsų vizitą! Būtume dėkingi, jei registruodamiesi:

 • Aprašytumėte problemą, dėl kurios kreipiatės
 • Jei žinote, nurodytumėte specialistą, į kurį norėtumėte kreiptis
 • Jums patogius vizitų laikus
 • Jeigu turite, pridėtumėte papildomą medžiagą (rentgeno/foto nuotraukas, išrašų kopijas ir kita)
Pasirinkti
Nepasirinktas joks failas