fbpx

Dantų gydymas „miegant”: įprastinės ir chirurginės procedūros

Daugumai pacientų vizitas pas gydytoją odontologą siejamas su stresu. Tai galima paaiškinti dantų gydymo specifiškumu (neįprasti garsai ir skonis, gulima padėtis, nepažįstami žmonės, diskomfortas ar net skausmas). Pacientui kartą patyrus skausmingą dantų gydymą ar chirurginę procedūrą, ateityje gali atsirasti nusiteikimas prieš šias procedūras. Suaugusiųjų baimės atsiradimas dažniausiai siejamas su skausminga patirtimi vaikystėje, o vaikai bijoti gydytis dantis gali išmokti iš aplinkos: iš dantų gydymo bijančių šeimos narių, negatyvaus gyd. odontologo įvaizdžio, pasitaikančio kino filmuose ir pan.
Nors tikslingai dirbant su dauguma pacientų, šią gydymo baimę galima nugalėti, tačiau kartais, išnaudojus visas galimybes, tenka dantų gydymą atlikti bendrinėje nejautroje. Šios nejautros būdai taip pat taikomi pacientams, turintiems fizinių, psichinių ar bendros sveikatos būklės problemų, patyrusiems sunkias veido, burnos ar dantų traumas, kuriems reikalingos didelės apimties gydomosios ar chirurginės procedūros.
Atlikus bendrinę nejautrą, stengiamasi vienu kartu atlikti visas gydomąsias ir chirurgines procedūras, kad vėliau pacientui būtų reikalingi tik profilaktiniai apsilankymai ar nedidelės apimties dantų gydymo procedūros, taip nugalint paciento baimę ir nenorą gydytis dantis. Dantų gydomosios procedūros apima ėduonies pažeistų dantų plombavimą, dantų šaknų kanalų gydymą, pieninių dantų gydymą (pulpotomiją, pieninių dantų atstatymą standartiniais vainikėliais ir pan.). Iš chirurginių procedūrų dažniausios yra: pieninių ir nuolatinių dantų ir jų šaknų šalinimas, retinuotų ir virškomplektinių dantų operacinis šalinimas.

Retinuoti (neišdygę) dantys – tai pilnai susiformavę, bet dėl įvairių priežasčių neišdygę dantys. Dažniausiai retinuoti būna iltiniai ir aštunti – protiniai – dantys. Virškomplektiniai dantys – tai papildomi dantys, kurių žandikauliuose neturėtų būti. Šie dantys gali būti retinuoti arba pilnai išdygę burnos ertmėje. Šie dantys šalinami, kai kartojasi uždegiminiai procesai, kai dantis sukelia kaimyninio danties ėduonį ar šaknies rezorbciją (kietųjų audinių tirpimą), atlikus radiogramą stebimi aplinkinio kaulo destrukcijos pokyčiai (cistos formavimasis), ortodontinio gydymo tikslu, ruošiant burnos ertmę protezavimui.

Panoraminė rentgeno nuotrauka: matomi retinuoti 18, 28, 23, 38, 48 dantys

Liežuvio, lūpos pasaitėlio plastika. Trumpas pasaitėlis įkerpamas ar pašalinama tam tikra pasaitėlio dalis. Atlaisvinus aplinkinius audinius žaizda susiuvama tirpiais siūlais, kurių šalinti nereikia. Ši procedūra gali būti atliekama ir naudojant lazerį. Liežuvio plastiką atliekama, jei trumpas pasaitėlis trukdo kūdikiams ir vaikams tinkamai maitintis – tai gali būti svorio nepriaugimo priežastis, trukdo mažiems vaikams kalbėti, dėl ko gali išsivysti kalbos raiškumo sutrikimai ar tarp apatinių dantų gali atsirasti tarpas. Lūpos pasaitėlio plastika atliekama, norint uždaryti diastemą tarp priekinių viršutinių centrinių kandžių, bet tik rekomendavus gyd. ortodontui.

 

Trumpas liežuvio pasaitėlis

Neišdygusių dantų chirurginis atidengimas. Ši procedūra taikoma, kai norima, kad dantis (dažniausiai viršutinio žandikaulio iltis) būtų ištrauktas ir grąžintas į teisingą padėtį dantų lanke. Procedūros metu arba praėjus keletui dienų po jos, prie danties pritvirtinamas ortodontinis breketas.

Visos naujienos
Susisiekite

Šeimyniškių g. 44, Vilnius

+370 657 77747

Facebook

Registruotis

Išsami informacija padės kuo efektyviau suplanuoti Jūsų vizitą! Būtume dėkingi, jei registruodamiesi:

  • Aprašytumėte problemą, dėl kurios kreipiatės
  • Jei žinote, nurodytumėte specialistą, į kurį norėtumėte kreiptis
  • Jums patogius vizitų laikus
  • Jeigu turite, pridėtumėte papildomą medžiagą (rentgeno/foto nuotraukas, išrašų kopijas ir kita)
Pasirinkti
Nepasirinktas joks failas

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir tiesioginės rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jei nesutinkate, slapukų Jūsų įrenginyje netalpinsime, tačiau kai kurios svetainės funkcijos gali iš dalies ar visiškai neveikti. Plačiau

Sutinku