Dantų implantacija

Dantų implantacija

Šiandien gydymas dantų implantais yra saugus ir patikimas būdas, kuris pacientams suteikia galimybę atgauti kramtymo funkciją ir estetiką bei džiaugtis ilgalaikiais rezultatais.

Šiandien gydymas dantų implantais yra saugus ir patikimas būdas, kuris pacientams suteikia galimybę atgauti kramtymo funkciją ir estetiką bei džiaugtis ilgalaikiais rezultatais. Šiems tikslams pasiekti yra labai svarbus kokybiškas paciento ištyrimas,  tikslių diagnostinių vaizdų gavimas,  gydymo planavimas ir atlikimas naudojant modernias technologijas. Nors dantų implantai negali atstoti buvusio natūralaus danties, tai yra puikus sprendimas, kuomet pastarasis turi būti šalinimas dėl prastos prognozės. Klinika „ProDentum” yra sukaupusi didelę klinikinę ir mokslinę patirtį dantų implantacijos srityje, todėl klientams visada gali pasiūlyti kokybišką, naujausias mokslo ir praktikos žinias atitinkantį, rezultatą. Skaitmeninės dantų implantacijos ir protezavimo  srityje esame vieni iš lygeriaujančių Europoje, vykdome tarptautinius mokslinius tyrimus su Šveicarijos, Švedijos, Italijos Belgijos, Austrijos mokslo ir tyrimų centrais bei dalyvaujame profesiniame tobulinime Lietuvoje ir tarptautiniu mastu.

Jau turintiems dantų implantus svarbu nepamiršti, kad lyginant su natūraliu dantimi, implanto apsaugos nuo uždegimo mechanizmai yra prastesni: net ir nedidelis nenuvalyto apnašo kiekis gali sukelti reikšmingai didelį dantenų ir kaulo aplink implantą uždegimą. Taigi, svarbus yra ne tik kokybiškas  gydytojo darbas, bet ir kruopšti implanto priežiūra.

video
video
video
Tradicinių protezų trūkumai

Dantys, kurie būdavo smarkiai pažeisti karieso, bei tie, kuriems buvo diagnozuota nepalanki kanalų gydymo ar periodonto baigtis, daugybę metų buvo gydomi pasitelkiant daugiaetapius ir kompleksinius gydymo būdus, kuriais pasiekti gerų ilgalaikių gydymo rezultatų buvo labai sunku. Netekus tokių dantų, pacientams buvo gaminami ir tvirtinami tiltiniai (dalinai fiksuoti) protezai. Tekdavo šlifuoti gretimus dantis, o pržiūrėti tokius protezus pacientams būdavo sudėtinga. Dėl šios priežasties didėjo, tiltinį protezą laikančių, dantų ėduonies bei periodontologinių ligų tikimybė. Progresuojant šioms problemoms, atraminių dantų būdavo netenkama ir tiltiniai protezai turėdavo būti pašalinti. Be to, tradiciniai dantų protezai dažnai nuvildavo ir estetika, o dėl apsunkinto valymo, jie buvo mažai higieniški.

Tradiciniai tiltiniai protezai, kurių priežiūrą yra sudėtinga, o kaimyninių dantų prognozė blogėja.

Netekus dar didesnio dantų skaičiaus, protezavimas nenuimamais tiltiniais  protezais jau būdavom neįmanomas ir prireikdavo išimamtų protezų.  Nuimami protezai paprastai buvo naudojami protezuojant didesnius dantų eilių defektus, netekus galinių dantų arba visų dantų (t.y. bedančius žandikaulius). Šio tipo protezai tik simboliškai atstato kramtymo funkciją, yra nestabilūs ir nepatogūs, nes protezai remiasi į paciento burnos gleivinę. Protezų išvaizda buvo neestetiška, po protezais rinkdavosi maisto atliekos, o pacientams su tokiais protezais buvo sunku kalbėti. Kartais pacientai negalėdavo priprasti ir nešioti tokių protezų arba pastoviai jausdavo pykinimo ir dirginimo jausmą.

Senos kartos išimami protezai, neužtikrinantys kramtymo funkcijos ir estetikos

Ilgiau nešiojant  tokius protezus, progresuodavo bedančių sričių kaulo rezorbcija (mažėdavo kaulo kiekis), todėl protezai (net ir iš naujo pagaminti) vis prasčiau laikydavosi ir pacientų pasitenkinimas ženkliai sumažėdavo. Mažėjant kaulo tūriui, buvo netenkama lūpų atramos, išryškėdavo veido raukšlės bei senyvo veido požymiai.

Dantų implantų galimybės

Gydymas dantų implantais – puiki gydymo tradiciniais fiksuotais bei nuimamais dantų protezais alternatyva, suteikianti galimybę išvengti aukščiau aprašytų problemų. Įdėjus visas reikiamas pastangas išsaugoti dantį, ir nustačius, jog jo gydymo prognozė yra nepalanki, toks dantis šalinamas, o jo vietoje įdedamas dantų implantas (tą padaryti dažnai rekomenduojama to paties vizito metu!). Lyginant su tradiciniais protezais, šis metodas leidžia apsaugoti kaimyninius dantis (jų nereikia šifuoti, tad nebloginama jų prognozė), o gydymo rezultatai yra patikimi. Netekto danties vietoje atsirandęs implantas perduoda biochemaninį krūvį kaului ir tokiu būdu sulėtina kaulo rezorbciją (tirpimą).

image

Dantų implantai

STANDART implantų kategorija

Itin optimalus pasirinkimas! Tai visame pasaulyje pripažinti implantai pelnę nepriekaištingą reputaciją, kurių patikimumas įrodytas ilgalaikiais klinikiniais stebėjimais. Puikus pasirinkimas, kai reikia didelio skaičiaus implantų.  STANDART implantą klinikos specialistai gali apdoroti plazma, dėka ko gaunamas itin švarus ir hidrofiliškas paviršius, kaip ir PREMIUM+ kategorijos implantų.

Galimi produktai: 

  • Megagen
  • Osstem
  • Kiti
 

PREMIUM implantų kategorija

Šie implantai patenkina visų klinikinių situacijų bei išrankiausių pacientų poreikius. Itin didelis išmatavimų, konstrukcinių ir medžiagiškumo savybių pasirinkimas. Todėl dažnai tai yra geriausiai subalansuotas sprendimas! “Prodentum” specialistai gali apdoroti PREMIUM implantą plazma prieš pat implantaciją, gaunamas itin švarus ir hidrofiliškas paviršius, kaip ir PREMIUM+ kategorijos implantų. 

Galimi produktai: 

  • Camlog, Conelog 
  • Straumann, 
  • Nobel Biocare
 

PREMIUM+ implantų kategorija

Šių implantų geometrija yra ypatinga, arba jų paviršiai yra gamykliškai apdoroti specialia technologija, didinančia jų hidrofiliškumą ir greitesnį prigijimą. Ypatingai naudingi, kai pacientams būdingas sunkesnis audinių gijimas, retas kaulinis audinys, naudojamas ankstyvas protezavimas bei siekiama padidinti prigijimo tikimybę maksimaliai. PREMIUM+ kategorija, tai moderniausių technologijų pritaikymas praktikoje!

Galimi produktai: 

  • Straumann SLActive
  • Nobel Biocare Active

Visi kiti implantų gamintojai, kurių paviršių “Prodentum” specialistai apdoroja plazma, prieš pat implantaciją.

image
image
image

Gydytojui nustačius tokią galimybę, palanku, kai dantų implantas įsukamas iš karto po danties šalinimo bei ant jo uždedamas tarpinis protezinis komponentas. Tokiu mažiau dirginami aplinkiniai audiniai – jie sugyja vienu metu ir išlaikoma jų forma užtikrinant estetiką. Neprireikia papildomų intervencijų, pacientams užtikrinamas didesnis komfortas. „ProDentum” klinika spcializuojasi skaitmeninių technologijų taikyme, kai implanto padėtis preciziškai suplanuojama dar prieš danties šalinimą ir prieš procedūrą 3D spausdintuvu pagaminamas implantacijos gidas ir laikini protezai. Retais atvejai, iš karto po implantacijos gali būti uždadamas galutinis protezas! Taigi, problema sprendžiama kompleksiškai, pacientas patiria mažiau diskomforto, o gydymo rezultatai yra ženkliai geresni.

Visada stengiamasi sudaryti ir įvykdyti tokį gydymo planą, kurio rezultatas – fiksuoti (nenuimami) protezai ant natūralių dantų ir/ar implantų, nes toks protezavimo būdas labiausiai imituoja sveiko žmogaus situaciją. Tačiau, jeigu dantų eilės defektai yra didesnės apimties ir jų atstatyti fiksuotais protezais and implantų, dėl tam tikrų priežasčių (medicininių, techninių, ekonominių ir pan.) neįmanoma, tuomet galima panaudoti nedidelį implantų skaičių, tam kad nuimami protezai (plokštelės, lanko atraminiai protezai) turėtų papildomą atramą, būtų stabilesni kramtymo metu ir paciento komfortas būtų didesnis. 

Kaulo ir minkštųjų audinių  priauginimo (augmentacijos) procedūros

Žandikaulio sirtyje, kurioje buvo pašalinti dantys arba jeigu jie nebuvo išdygę, gali būti pastebima nepakankama kaulinio audinio kokybė, per mažas jo kiekis, prasta minkštųjų audinių būklė ir kiti bedantės srities trūkumai. Dėl to prireikia papildomų procedūrų, kurių tikslas yra pagerinti kaulinio audinio kokybę, padidinti jo tūrį bei optimizuoti minkštųjų audinių būklę.  Tokios procedūros metu gali būti taikomos įvairios technikos naudojant autogeninius, alogeninius, ksenogeninius bei sintetinius pakaitalus.

Norint išvengti tokių defektų formavimosi, visada reiktų pasvarstyti atlikti dantų implantaciją iš karto po dantų šalinimo (neatidėliotina implantacija), o jeigu to negalima padaryti, tai nelaukti ilgiau nei 6 mėnesius ir toje vietoje vengti laikino protezo spaudimo. Jeigu neatidėliotina implantacija negalima, tuomet atlikus danties šalinimą ir siekiant, kad žaizda kuo geriau sugytų ir būtų sumažinta kaulo rezorbcija,  į pašalinto danties vietą gali būti įvedami kaulo pakaitalai, membranos ir kitos gijimą skatinančios medžiagos. 

Netekus dantų gali vystytis vertikalūs ir horizontalūs žandikaulio dantinės ataugos defektai. Planuojant dantų implantus stengiamasi rasti implantui vietos likusiame kaule, o nepavykus – rasti tokią implanto vietą, kuri būtų dėkinga portezavimui, tačiau tuo pačiu metu reikėtų kuo mažesnės apimties kaulo priauginimo procedūrų. 

Vienos dažniausių dantų implantologijoje – kryptingos audinių regeneracijos (KAR) bei sinuso dugno pakėlimo procedūros. Šios procedūros dažniausiai atliekamos kartu su dantų implantacija. Jeigu defektai yra didesni – pirmiausia atliekama kaulo priauginimo procedūra, o po gijimo atliekama implantacija.

KAR metodas (angl. GTR – guided tissue regeneration) dažniausia taikomas tokiu atveju, kai paciento žandikaulis yra per siauras ir į jį įsukto implanto šonas lieka nepridengtas kaulu (todėl kaulo pakaitalai pridedami iš šono). Dirbtinis kaulas pridengiamas membrana, kad būtų išlaikytas tūris sukurtas kaulo pakaitalu. 

Sinuso pakėlimo metodas taikomas didinant kaulinio audinio kiekį vertikalia kryptimi viršutinio žandikaulio šoninių dantų srityje. Dėl kaulo rezorbijos ir sužemėjusio sinuso dugno kaulo aukštis yra nepakankamas tam, kad būtų galima įsukti reikiamo ilgio implantą. Procedūros metu sinuso dugnas yra pakeliamas, o susidariusiame tarpe tvirtinamas dirbtinis kaulas ir sukamas danties implantas. Procedūros mastas priklauso nuo kaulinio audinio stygiaus – jei trūksta apie 3 mm kaulo aukščio, gali būti atliekama minimaliai invazyvi uždaro sinuso dugno pakėlimo operacija. Jei reikia didesnės apimties sinuso dugno pakėlimo, tuomet reikalinga šiek tiek invazyvesnė atviro sinuso dugno pakėlimo procedūra. 

Be šių gali būti taikomos ir kitos kaulo priauginimo technikos, naudojant kaulo blokus, plečiant alveolinę ataugą ir pan. O nustačius nepalankią dantenų būklę, gali būti atliekamos įvairios dantenų storinimo, prisitvirtinusių dantenų didinimo, prieangio gilinimo, papilų regeneravimo ir kitos procedūros.

Tam, kad preciziškai suplanuoti dantų implantų padėtį, kaulo ir minkštųjų audinių augmentavimo poreikį, „ProDentum” klinikoje naudojamos pažangiausios technologijos: intraoraliniai skeneriai, 3D kompiuterinė tomografija, veido skeneris, CAD/CAM ir 3D spausdinimo įranga. Jas panaudojus sukuriamas skaitmeninis paciento modelis, kuriame simuliuojamas gydymas ir parenkama saugiausia, patikimiausia ir geriausius gydymo rezultatus užtikrinanti strategija. 

Gydymo implantais eiga

Dantų implantacija yra chirurginė procedūra, todėl prieš pradedant ją taikyti, atliekamas nuodugnus paciento būklės tyrimas. Absoliučios kontraindikacijos dantų implantacijai yra labai retos. Pacientui atliekamas bendras sveikatos tyrimas, vertinamas sąkandis nei gretimų dantų būklė, taip pat radiologinio tyrimo metu nustatoma ir kaulo kokybė bei jo kiekis, specialiose programose imituojama implantacja ir protezavimas. Remdamasis atliktais tyrimais bei paciento pageidavimais, gydytojas parenka reikiamą implantų skaičių, jų matmenis ir nustato padėtį.

Dantų implantacija įprastai atliekama taikant tik vietinę nejautrą. Labai svarbu, kad implantas būtų įsuktas tiksliai toje vietoje, kurioje buvo planuota, todėl operacijos metu gali būti naudojami tam specialiai pritaikyti chirurginiai gidai. Paprastai dantų implantavimo operacija yra gerai toleruojama ir didesnių sunkumų pacientams nesukelia (neretai jau kitą dieną po operacijos pacientai nevartoja nuskausminamųjų). Tam tikrais atvejais po operacijos pacientui gali būti paskirta vartoti antibiotikus.

Priklausomai nuo implantą supančių audinių būklės, sąkandžio ypatybių bei pirminio implanto stabilumo, gali būti taikomi skirtingi protezavimo protokolai, besiskiriantys laikotarpiu per kurį uždedamas galutinis protezas:  neatidėliotinas (iki 1 savaitės), ankstyvas (iki 2 mėnesių) ir vėlyvas (daugiau nei 2 mėn.)).  Procedūrų metu naudojamos modernios technologijos, todėl implantų pozicija suplanuojama itin tiksliai, taip pat pagaminami ir proteziniai komponentai (tiek laikini, tiek nuolatiniai). Todėl, vos atlikus dantų implantavimo procedūrą, pacientui gali būti uždėtas laikinasis arba nuolatinis protezas, taip atkuriant ne tik estetiką, bet ir sugrąžinant funkcijas. Esant palankiai situacijai, be danties pas gydytoją atvykęs pacientas jau tą pačią dieną iš jo kabineto išeina su ant implantu ir ant jo uždėtu galutiniu protezų ir gydymas baigtas!

Dantų implantai kaina

Kainos tikslinamos konsultacijos metu bei gydant.

Dantų implantacija

Paslaugų
pavadinimai

Kaina

Kaina

Prof. med.dr. V. Rutkūnas

Implantacija (Premium+ kategorija) Straumann SLActive, Nobel Biocare Active

820,00€

Implantacija (Premium kategorija) Straumann SLA, Camlog, Nobel Biocare Replace, CC Parallel

740,00€

Implantacija (Standart kategorija) Medentika, Megagen, Neodent

640,00€

Gijimo galvutė

90,00€

Dinaminės navigacijos planas

150,00€

Kaulo augmentacija maža

150,00€

Kaulo augmentacija vidutinė

240,00€

Kaulo augmentacija didelė

350,00€

Augmentacija autogeniniu kaulo bloku

1200,00€

Augmentacija individualiai pagamintu kaulo bloku (be medžiagų kainos)

1400,00€

Minkštųjų audinių augmentacija

260,00€

Sinuso dugno pakėlimas uždaru būdu

340,00€

Sinuso dugno pakėlimas atviru būdu

1100,00€

Mini - implantas, laikinas implantas

540,00€

Papildomas kaulo kiekis

249,00€

Prof. dr. odontologo-ortopedo V. Rutkūno paslaugų įkainiai

Paslaugų
pavadinimai

Kaina

Kaina

Prof. med.dr. V. Rutkūnas

Laikinas PMMA frazuotas vainikėlis

160,00€

Danties atstatymas stiklo pluošto/titano kaiščiu

185,00€

Bemetalės keramikos (cirkonio arba stiklo keramikos) vainikėlis

795,00€

Bemetalės keramikos vainikėlis su estetine keramikos apdaila

930,00€

Laminatė (stiklo keramikos su estetine keramikos apdaila)

1047,00€

Laminatė (lauko špato keramika)

1175,00€

Metalo keramikos vainikėlis

925,00€

Metalo lydinio restauracija (be tauriojo metalo kainos)

795,00€

Bemetalės keramikos (cirkonio arba stiklo keramikos) vainikėlis ant implanto

990,00€

Bemetalės keramikos vainikėlis ant implanto su estetine apdaila

1116,00€

Individuali cirkonio oksido/titano atrama

425,00€

TFW technologijos pritaikymas daliniams fiksuotiems protezams

397,00€

Akrilinis fiksuotas protezas (4 implantai), su metaliniu karkasu

5290,00€

Metalokeramikos frezuotas fiksuotas protezas (4 implantai)

7150,00€

Cirkonio keramikos protezas (4 implantai)

7800,00€

Cirkonio keramikos TFW protezas (4 implantai)

8460,00€

Cirkonio keramikos protezas (4 implantai), su frezuotu metaliniu karkasu

9130,00€

Stiklo keramikos vainikėlis bedančio žandikaulio protezinėje konstrukcijoje

135,00€

Kiekvieno papildomo implanto protezavimas

1180,00€

Dalinis plokštelinis protezas

660,00€

Pilnas plokštelinis protezas

930,00€

Lanko atraminis protezas (be užraktų)

1780,00€

Dengiantysis protezas ant implantų (be užraktų)

1320,00€

Dengiantysis protezas ant implantų su lietu karkasu (be užraktų)

2250,00€

Dažniausiai užduodami klausimai apie dantų implantaciją

Ar visada yra galimybė pašalinus dantį iškart implantuoti?

Į klausimą atsako
Prof. med. dr. Vygandas Rutkūnas
Gyd. odontologas - ortopedas

Ar visada yra galimybė pašalinus dantį iškart implantuoti?

Pašalinus dantį, vienmomentė implantacija tą pačią dieną dažniausiai yra galima ir siekiama ją atlikti preikinių dantų srityje, norint užtikrinti paciento estteiką ir funkciją. Tačiau dėl didelių kaulo pažeidimų, kaulo trūkumo, išreikštų uždegimo požymių, neretai danties implantaciją reikia atlikti kitu kartu, atstačius prarastus audinius, praėjus uždegimui.

Kada yra uždedama gijimo galvutė (iškart po implantacijos)?

Į klausimą atsako
Prof. med. dr. Vygandas Rutkūnas
Gyd. odontologas - ortopedas

Kada yra uždedama gijimo galvutė (iškart po implantacijos)?

Gijimo galvutė yra reikalinga tam, kad išformuotų dantenų profilį prieš protezavimą. Dažniausiai ji yra užsukama danties implantacijos metu. Tačiau esant fiksuotų dantenų trūkumui, prastai kaulo kokybei, prastam implanto pirminiam įsitvirtinimui kaule, blogai individualiai paciento higienai, rūkantiems pacientams, turintiems sisteminių ligų, gali būti, kad gydytojas nuspręs gijimo galvutę uždėti antrojo gydymo etapo metu ir pirmuoju tik įsriegs danties implantą, atkurs prarastą kaulą, dantenas.

Kaip žinoti ar reikės implantacijos metu priauginėti kaulą?

Į klausimą atsako
Med. dr. Ieva Gendvilienė
Burnos chirurgė

Kaip žinoti ar reikės implantacijos metu priauginėti kaulą?

Neretai gydytojas tokią informaciją gali suteikti danties šalinimo metu, įvertinus likusio kaulo kiekį ir būklę. Jei dantis buvo pašalintas seniau, tuomet konsultacijos metu, atlikus klinikinį ir rentgeninį ištyrimą (panoraminė rentgeno nuotrauka, tūrinė kompiuterinė tomografija), gydytojas pacientą informuos apie esamą situaciją ir rekomenduojamą gydymo eigą.

Ar po implantacijos galima dirbti sekančią dieną?

Į klausimą atsako
Med. dr. Ieva Gendvilienė
Burnos chirurgė

Ar po implantacijos galima dirbti sekančią dieną?

Pacientas sekančią dieną gali vykti į darbą, jei jaučiasi gerai, danties implantacijos apimtis nedidelė ir pooperacinis gijimas netrukdo darbui atlkiti. Tačiau, jei danties implantacijos apimtis didelė, kartu atliekamas kaulo priauginimas, pacientas privalo daug kalbėti, sunkiai fiziškai dirbti darbo metu, pacientui gali būti rekomenduojamas nedarbingumas iki 7 dienų.

Ar po implantacijos galima keliauti?

Į klausimą atsako
Med. dr. Rokas Borusevičius
Gyd. periodontologas

Ar po implantacijos galima keliauti?

Pacientui visada rekomenduojama bent 7 dienas būti Lietuvoje, nes tai yra svarbiausias gijimo laikotarpis, per kurį gali pasireikšti didžiausias kiekis komplikacijų – uždegimas, ryškus skausmas, sinusitas, nervo patirpimas ir pan. Kartais šis laikotarpis ilginamas iki 10 dienų (kai atliekama kaulo augmentacija, keliant sinuso dugną), arba 14 dienų, esant sudėtingoms kaulo bloko operacijoms, žandikaulių alveolinės ataugos atstatymams ir pan. Na, o esant įprastai standartinei situacijai, galima susitarti ir išleisti pacientą keliauti ir po 2-3 dienų.

Ar po implantacijos bus reikalingi antibiotikai ar kitokie medikamentai?

Į klausimą atsako
Med. dr. Rokas Borusevičius
Gyd. periodontologas

Ar po implantacijos bus reikalingi antibiotikai ar kitokie medikamentai?

Dažniausiai po danties implantacijos yra skiriami antibiotikai ir nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (Ibuprofenas, Nimesil, Dolmen ir pan.) bei skalavimai antiseptikais – Sol. Chlorhexidini 0.12 proc.