fbpx

Dantų tiesinimas skaidriomis kapomis – pliusai ir minusai

Kiekvienas odontologas patvirtins, kad dantų tiesinimas aktualus ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Tiesa, ne vieną atbaido nepatrauklūs breketai. Dabar specialistai siūlo alternatyvą – dantų tiesinimą skaidriomis kapomis. 

Kam tinka dantų tiesinimas kapomis?

„ProDentum“ klinikos ortodontė Dovilė Bradulskaitė.

Klinika-09-684x1024.jpg

Dantų tiesinimas breketais dažnai asocijuojasi su estetiniais (matosi metaliniai arba keramikiniai breketai bei metalinės vielutės), priežiūros (valgant užsilaiko maistas, sunkiau valyti) ir kt. iššūkiais.

Tuo metu dantų tiesinimas kapomis daugelio panašių iššūkių padeda išvengti. Tai inovatyvus gydymas naudojant skaidrias, individualiai pagamintas plokšteles, kurios tiesina dantis.

Toks gydymo metodas yra alternatyva pacientams, kurie yra alergiški metalams ar nenorintiems gydymo breketų sistema, keliantiems aukštus reikalavimus estetikai.

Dantų tiesinimas yra puiki priemonė periodontologinių ligų rizikas turintiems pacientams, nes, išsiėmus kapas, galima lengvai ir kruopščiai išsivalyti dantis.

Dantų tiesinimas kapomis dažniausiai rekomenduojamas pacientams, turintiems nuolatinius dantis ir motyvaciją nešioti išimamus ortodontinius aparatus.

Naujausios technologijos gali pasiūlyti kapas ir vaikams – sąkandžio korekcijai augimo spurto metu bei vaikams mišraus sąkandžio periodu formuoti / palaikyti vietą nuolatiniams dantims.

Svarbu žinoti, kad ortodontinis gydymas kapomis gali būti pradedamas tik esant sveikiems dantims, nes bet koks dantų formos pasikeitimas gydymo metu (pavyzdžiui, plombavimas) turi įtakos kapos laikomumui.

Prodentum.png 

Intraoraliniu skeneriu gautas vaizdas gali būti panaudojamas būsimai dantų padėčiai modeliuoti ir kapoms gaminti.

Kaip vyksta dantų tiesinimas kapomis?

Pirminės konsultacijos metu yra įvertinama, ar pacientui gali būti taikomas gydymas kapomis. Jeigu taip, surenkama informacija apie pacientą – atliekamos veido ir dantų fotonuotraukos, skenuojami dantų lankai arba nuimami silikoniniai atspaudai, atliekamas rentgenologinis ištyrimas.

Ši informacija siunčiama į laboratoriją, kur su specialiomis programomis sudaroma 3D individuali vizualizacija – numatoma, kaip atrodys dantys po korekcijos.

Prodentum2.jpg 

3D spausdintuvu pagamintas dantų modelis ir skaidri dantų tiesinimo kapa.

Pacientui sutikus su gydymo planu, naudojant 3D spausdinimo technologijas, padaromos kapos ir pradedamas ortodontinis gydymas. Gydymo trukmė priklauso nuo kapų skaičiaus, o ši – nuo individualios paciento klinikinės situacijos.

Lankytis pas ortodontą rekomenduojama kas 6-8 savaites. Vizitų metu įvertinama gydymo eiga, patikrinama, kaip kapos laikosi, įduodami nauji kapų rinkiniai.

Kapos yra nešiojamos ne mažiau kaip 22 valandas per parą. Išsiimti galima valgio, dantų valymo metu. Kapas išsiėmus, patartina laikyti specialioje dėžutėje, kad nesulūžtų ar nepasimestų.