Žandikaulio kaulo augmentacija – kaip užtikrinti ilgalaikį sėkmės rezultatą?

Žandikaulio kaulo augmentacija – tai modernus gydymo sprendimas, leidžiantis atkurti kaulo tūrį ir sudaryti tvirtą pagrindą dantų implantams. Norint užtikrint ilgalaikius bei džiuginančius rezultatus, svarbu ne tik profesionaliai atlikti dantų kaulo augmentacijos procedūrą, bet ir pačiam pacientui laikytis gydytojo rekomendacijų visą gijimo laikotarpį. Plačiau apie šią procedūrą ir sėkmingų rezultatų užtikrinimą kalbėsime šiame straipsnyje – kviečiame skaityti!

Žandikaulio kaulo augmentacija

Kaulo augmentacija – kas tai?

Tai chirurginė procedūra, kuri yra skirta padidinti žandikaulio plotį, tankį arba aukštį ir gali būti atliekama tiek viršutiniame, tiek apatiniame žandikaulyje.

Kaulo augmentacija įprastai atliekama tuomet, kai natūralus paciento kaulas yra sunykęs ir nėra galimybės įsriegti implanto. Ši procedūra leidžia atkurti kaulinį audinį reikiamose vietose ir profesionaliai atlikti dantų implantaciją.

Dėl tobulėjančių technologijų ir gydymo metodų, nuosavo kaulo arba kaulo pakaitalo priauginimas yra pažangus bei neskausmingas gydymo sprendimas, suteikiantis galimybę sėkmingai atlikti dantų implantaciją ir atkurti prarastus dantis.

Kokios yra žandikaulio kaulo nykimo priežastys?

Žandikaulio kaulo nykimas – tai rimta problema, galinti turėti įtakos ne tik Jūsų šypsenai, bet ir gyvenimo kokybei. Šį procesą gali lemti daugybė skirtingų veiksnių. Žemiau pateikiame pagrindinius iš jų:
– periodontitas, uždegiminiai procesai;
– nuosavų dantų netekimas;
– prasta burnos higiena, kuri sukelia burnos ligas;
– genetiniai veiksniai ir lėtinės ligos;
– patirta dantų ar žandikaulio trauma;
– natūralus senėjimo procesas, osteoporozė bei kitos priežastys.

Taigi, svarbu nedelsti, neatidelioti vizito pas odontologą ir laiku pasirūpinti savo burnos sveikata. Profilaktika ir tinkama priežiūra – geriausias būdas užkirsti kelią rimtoms problemoms ateityje!

Kam gali būti reikalinga žandikaulio kaulo augmentacija?

Kaulo augmentacija yra svarbi ne tik dėl sveikatos, bet ir funkcionalumo bei estetikos požiūriu. Trumpai tariant, procedūra paprastai yra taikoma žmonėms, kurių kaulas tirpsta, nyksta ir ateityje norima sėkmingai atkurti šypseną. Procedūra rekomenduojama šiais atvejais:
– planuojama danties implantacija po danties šalinimo;
– siekiama jau trūkstamą dantį pakeisti dantų implantais;
– žandikaulio aukščio ir pločio atstatymo poreikis prieš protezavimą;
– atsiradusios kaulo nykimo vietos dėl periodontito;
– sinuso pakėlimo bei alveolės išsaugojimo atveju.

Tai svarbi procedūra, kuri suteikia pagrindą tolimesniam sėkmingam dantų atkūrimui. Tačiau, ar konkrečiu atveju Jums gali būti atliekama kaulo augmentacija – pasakyti gali tik šios srities specialistas, išsamiai įvertinęs individualią situaciją.

Kaip vyksta žandikaulio kaulo augmentacijos procesas?

Pirmiausia, pacientui atliekama vietinė nejautra, siekiant užtikrinti komfortą visos procedūros metu. Tuomet burnos chirurgas labai atsargiai ir kruopščiai atidengia defekto srityje esančias dantenas. Reikiama ertmė užpildoma aukštos kokybės kaulo pakaitalu, kuris, po tam tikro laiko, suauga su audiniais, užtikrinant reikiamą, stabilų pagrindą sekančioms dantų atkūrimo procedūroms.

Kaulo augmentacijai atlikti yra naudojami skirtingi kaulo pakaitalai – natūralios arba sintetinės kilmės. Tai gali būti gyvūninės kilmės kaulas, donoro arba paties paciento kaulas bei sintetinis pakaitalas. Koks kaulo pakaitalas bus naudojamas konkrečiu atveju – priklauso nuo individualios situacijos bei paties gydytojo rekomendacijų.

Verta žinoti, jog implantas gali būti įsriegiamas po kelių mėnesių, pilnai susiformavus kaului, arba tos pačios kaulo augmentacijos metu – tokiu atveju reikšmingai sutrumpėja gydymo laikas.

Ar kaulo augmentacija yra skausminga?

Procedūra yra atliekama su vietine nejautra, todėl jos metu pacientas skausmo nejaučia. Žinoma, po procedūros gali pasireikšti lengvas diskomfortas, patinimas ar jautrumas, tačiau šie simptomai paprastai yra laikini ir veiksmingai kontroliuojami skausmą malšinančiais vaistais. Svarbu pabrėžti, kad skausmo pojūtis yra individualus, todėl kiekvieno paciento patirtis gali skirtis. Tačiau gydytojas pilnai pasirūpins, jog Jūsų gijimo procesas vyktų kuo greičiau ir sklandžiau.

Ilgalaikiai rezultatai po kaulo augmentacijos: ką svarbu žinoti?

Sėkmingi kaulo augmentacijos rezultatai priklauso nuo kelių veiksnių – pačios procedūros atlikimo, paciento individualios sveikatos būklės bei tinkamos priežiūros. Gijimo laikotarpiu itin svarbu laikytis visų gydytojo pateiktų rekomendacijų, kurios apima mitybos režimo laikymąsi, žalingų įpročių apribojimą, paskirtų medikamentų vartojimą bei tinkamą burnos higieną.

Pažangūs sprendimai leidžia atlikti žandikaulio kaulo augmentaciją su kur kas mažesne komplikacijų rizika ir spartesniu gijimo procesu. Tai užtikrina, kad po procedūros pacientai gali greičiau grįžti į įprastą gyvenimo ritmą ir pasiekti norimus gydymo rezultatus.

Trūksta žinių ir norite pasikonsultuoti su šios srities specialistais dėl kaulo augmentacijos galimybių? Tuomet nedelskite ir registruokitės vizitui profesionalioje odontologijos klinikoje.